Az esőszünet és az emberhátrány a piros-kékek sikerének titka

2007.08.20. 20:37
A Soproni Liga 5. fordulójának hétfő esti záró mérkőzésén égszakadás, földindulás ideiglenesen véget vetett a Vasas-Paks találkozónak. Iványi Zoltán játékvezetőnek nem volt más választása, minthogy az extrém időjárási körülmények miatt félbeszakította az összecsapást a 37. percben. A folytatásban már két góllal is vezetett a Paks, a hajrában azonban fordítani tudott az emberhátrányban futballozó Vasas.
Emberhátrányban fordított a Vasas, küzdeni tudásból, elszántságból jeles!

Mészöly Géza Lengyel Ferenc
Gólszerző: Németh N. (70.), Lázok (82.), Tandari (88.) ill. Heffler (40.), Horváth F. (65.)
Csere: Odrobéna h Rebryk (46.), Balog h Bükszegi (61.), Somorjai h Tandari (72.), Márkus h. Vári (83.), Báló h. Buzás (90.)
Sárga lap: Tóth A. (50.), B. Tóth (79.), ill. Horváth S. (18.), Molnár Z. (52.), Böde (72.), Heffler (86.)
Kiállítás: Tóth A. (74.)

A Soproni Liga 5. fordulójának hétfő esti záró mérkőzésén égszakadás, földindulás ideiglenesen véget vetett a Vasas-Paks találkozónak. Iványi Zoltán játékvezetőnek nem volt más választása, minthogy az extrém időjárási körülmények miatt félbeszakította az összecsapást a 37. percben. Villámlott, a szélviharról, és a szakadó esőről nem is beszélve. Lesz folytatás, vagy sem, ez a kérdés várt válaszra több mint fél órán át, a játékvezetői hármas végül úgy határozott, hogy az időjárási körülmények normalizálódása után a pálya minősége alkalmas a folytatásra.

Az „esőszünetet” egy parádés Heffler-találat követte, a tolnaiak középpályása egy szabadrúgás után tanítanivaló mozdulattal vette be Németh Gábor kapuját, méghozzá a bal felső sarkot. Optimális esetben negyedórát pihenhetnek a játékosok az első negyvenöt perc után, mivel azonban hosszúra nyúlt a nem tervezett pauza, néhány minutumnyi szusszanás után folytatódott a játék.

A fordulást követően kiegyenlített mezőnyjáték folyt a pályán, főként a küzdelem dominált. A 65. percben a 2000 szeptemberében az olasz válogatott ellen duplázó Horváth Ferenc megnyugtató előnyhöz juttatta a találkozó előtt pontatlan paksiakat: a lesipuskás támadó szemfüles gólja után már 0-2 állt a táblán. Ekkor úgy tűnt eldőlt a három pont sorsa, és megszerzi első győzelmét az atomvárosi alakulat.

Csakhogy Mészöly Géza tanítványai egy pillanatig sem adták fel. Németh Norbert a 70. percben szépített, ezzel újra nyílttá vált a találkozó. Négy minutummal később azonban a játékvezető lezavarta a pályáról a gólhelyzetben kitörő ellenfelével szemben szabálytalankodó Tóth Andrást, ezzel halványult a piros-kék reménysugár.

Az emberhátrány azonban nem vetette vissza a hazaiakat, a 82. percben Lázok egyenlített, a hajrában a csereként beállt Tandari pedig a győzelmet is bebiztosította a hazaiaknak. Győzelmi esélyt szalasztott el Lengyel Ferenc könnyelmű csapata, dicséretet érdemel Mészöly Géza alakulata, amely egy pillanatig sem tett le a fordításról, és létszámhátrányban csikarta ki a győzelmet.

VASAS-BVSC 2-0 (1996)