Női kosár NB I: a DVTK legyőzte otthon a TFSE-t is

2019.12.22. 17:52
A Diósgyőr 85–74-re legyőzte hazai környezetben a TFSE-MTK-t a női kosárlabda NB I vasárnapi mérkőzésén.

A DVTK az első negyed után már 18 ponttal vezetett a fővárosiak ellen (30–12), akik a mérkőzés második felében többször is feljöttek három pontra, ám a hajrában a hazaiak ismét megnyugtató különbséget dolgoztak ki.

A diósgyőriek otthon öt meccs után is hibátlanok.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ALUINVENT DVTK MISKOLC–TFSE-MTK 85–74 (30–12, 18–19, 14–25, 23–18)
Miskolc, 600
néző. V: Nagy V., Fodor A., Hervay
DVTK: Medgyessy 10/6, WALKER-KIMBROUGH 14/6, Pusztai 5, GOREE 17/6, MORRISON 23/3. Csere: Kányási 5/3, Szücs R., Katona 4, Zele, Kiss A. 5, Skorics 2. Edző: Cziczás László
MTK: C. JENKINS 29/18, Miháczi, Bernáth 9/3, A. JENKINS 20/3, Arszenics 7. Csere: Németh A., Herman, Doktor 3/3, Süle 4/3, Boros, Kovács V. 2. Edző: Magyar Bianka
Az eredmény alakulása. 4. perc: 12–2. 6. p.: 17–2. 8. p.: 21–10. 18. p.: 44–30. 26. p.: 55–49. 28. p.: 58–54. 32. p.: 63–60. 34. p.: 67–60. 36. p.: 71–66
Kipontozódott: Németh A. (35. p.)
Cziczás László:
– Az első negyed után úgy tűnt, eldöntöttük a mérkőzést, hiszen jól játszott a csapat támadásban és védekezésben is. A nagyszünet után aztán döcögőssé vált a játékunk. Három negyeden keresztül gyakorlatilag ritmustalanul játszottunk, de így is hoztuk a meccset, és ebben rejlik a csapat ereje.
Magyar Bianka: – Nagyon felkészültünk a mérkőzésre, és tartottuk magunkat a taktikához. A szünetben megbeszéltük a hibákat, és ez meg is látszott a folytatásban. Fokozatosan feljöttünk, a végjátékban három pontra megközelítettük a nagyszerű játékosokat felvonultató Diósgyőrt, végül csak rutintalanságunknak köszönhetően lett ekkora a különbség.

1. Sopron Basket 11 10 1 918–636 0.955
2. NKE-FCSM Csata 11 9 2 897–811 0.909
3. Atomerőmű KSC Szekszárd 12 9 3 958–760 0.875
4. Aluinvent DVTK Miskolc 12 9 3 973–835 0.875
5. Uni Győr Mély-Út 12 6 6 930–875 0.750
6. TFSE-MTK 12 6 6 930–931 0.750
7. PEAC-Pécs 12 6 6 882–883 0.750
8. ZTE Női KK 12 6 6 911–918 0.750