Női kosár NB I: a Cegléd idegenben is legyőzte a Győrt

2018.03.17. 18:59
Josephine Kalu (labdával, Vasas) és Sánta Petra (PINKK) párharca (Fotó: kosarsport.hu)
A Cegléd meglepetésre 83–69-re győzött a Győr vendégeként a női kosárlabda NB I 21. fordulójának szombati játéknapján.

Medgyessy Dóra 19 ponttal, kilenc lepattanóval és öt gólpasszal járult hozzá a ceglédiek győzelméhez. A CEKK ősszel is legyőzte a győri csapatot, akkor kilenc pont volt a különbség.

A ZTE érvényesítette a papírformát az MTK ellen; a meccs nagy részében látótávolságon belül lévő vendégek az utolsó negyedben csupán két pontot szereztek.

Tijana Csukics nyolc másodperccel a befejezés előtt dobta azt a kosarat, amelyikkel a PINKK idegenben legyőzte a Vasast, és biztossá tette helyét a nyolccsapatos rájátszásban.

Az alapszakaszból még egy forduló van hátra.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
21. FORDULÓ, szombati mérkőzések

CMB UNI CARGO GYŐR–VBW CEKK CEGLÉD 69–83 (15–19, 23–19, 17–25, 14–20)
Győr, 150
néző. V: Benczur, Balog Gy., Minár
GYŐR: Robinson 6, FIELDS 14/3, Török Á. 5/3, Krivacsevics 7/3, Goree 8. Csere: Simon Zs. 7/3, Nagy-Bujdosó 6, CZANK 8/6, Stepanová 6, Varga Zs. 2. Edző: Völgyi Péter
CEGLÉD: MEDGYESSY 19/9, KÁNYÁSI 15/6, Katona 6, COOPER 13/3, Mokango 6. Csere: MAKSZIMOVICS 14, Popovics 10, Zsovár, Révész, Kobolák. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 4. p.: 5–12. 8. p.: 11–17. 14. p.: 23–24. 16. p.: 28–24. 18. p.: 29–32. 24. p.: 43–47. 26. p.: 45–51. 33. p.: 59–69. 37. p.: 65–76. 38. p.: 67–80
Kipontozódott: Goree (40. p.)
Völgyi Péter:
– Szégyellem magam a vereség miatt. Védekezésben indiszponáltan játszottunk, nem voltunk egységesek, és ezt a kellemetlen stílusú Cegléd jól kihasználta.
Cziczás László: – Harcias mérkőzésen mindkét csapatnak voltak jobb és rosszabb momentumai. Mi nagyon akartuk a győzelmet, és ezt most ki is tudtuk harcolni.

ZTE NKK–MTK 63–46 (26–20, 13–11, 13–13, 11–2)
Zalaegerszeg, 250
néző. V: Hervay, Menyhárt, Esztergályos
ZTE: KOZIAR 13/6, Kovács G., Gorjanácz 9, HEGEDŰS-ŐRI 17, PARKER 20. Csere: Szalay V., Pavel 4, Liska. Edző: Gáspár Dávid
MTK: Pál Sz., Zólyom 2, Szabó F. 9, ADAMECZ 4, Székely-Horváth 15/6. Csere: Koch 5/3, Szeitl 4, Wéber 5, Cvitkovic 2, Szabó B. Edző: Nagy Dorottya
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–6. 5. p.: 13–13. 8. p.: 21–17. 13. p.: 33–23. 17. p.: 33–29. 23. p.: 44–33. 28. p.: 48–42. 33. p.: 54–44. 37. p.: 61–44
Gáspár Dávid:
– A győzelemnek természetesen örülök, a mutatott játéknak viszont kevésbé. Kissé szomorú vagyok az indiszponált teljesítményünk miatt.
Nagy Dorottya: – Harminc percig sikerült szorosan tartani az eredményt. Azután viszont nagyon megéreztük, hogy a mezőnyposztokon sok hiányzónk volt, s elfáradtunk. A végére egyértelművé vált, hogy jobb erőben van a hazai csapat.

VASAS AKADÉMIA–PINKK PÉCSI 424 69–70 (25–21, 20–14, 12–17, 12–18)
Pasaréti út, 100
néző. V: Mészáros B., Sallai, Bagi
VASAS: KALU 15/6, Böröndy V. 9, Tóth O. 2, Mérész 2, KARAKASEVICS 15. Csere: DOMBAI 12/3, Heljic 4, VARGA A. 10. Edző: Földi Attila
PINKK: CSUKICS 13/3, Benke 4, Gémes-Sarok 9/3, SLAUGHTER 15, Cheslek 10. Csere: SÁNTA 10, Ruják 4, Jakovina 5, Zsilinszky. Edző: Laczka Miklós
Az eredmény alakulása: 4. p.: 9–8. 8. p.: 21–17. 13. p.: 31–29. 17. p.: 39–33. 24. p.: 51–46. 27. p.: 55–50. 33. p.: 59–56. 38. p.: 66–66
Kipontozódott: Cheslek (38. p.)
Földi Attila:
– A második félidőben védekezésben és támadásban is többet hibáztunk, lelassultunk. Sokszor az utolsó másodpercekben próbáltuk befejezni támadásainkat, amelyek pontatlanságot szültek. Nem tudom, miért érdemeltünk ilyen bíráskodást! Minket vertek össze-vissza, cserébe mi kaptuk a faultokat. Ettől függetlenül egylabdás meccsen veszítettünk.
Laczka Miklós: – Rettentő gyengén, puhán védekezve kezdtük a találkozót, aminek köszönhetően a Vasas szerzett előnyt. A szünetben sikerült rendezni a sorokat, a fordulást követően agresszívabban védekeztünk, és csak huszonnégy pontot kaptunk a második félidőben.

11. BEAC Újbuda 19 1 18 1108–1533 0.526

A bajnokság végén holtverseny esetén az egymás elleni eredmények döntenek, amelyek az első helyre hajtó Sopron és Szekszárd viszonylatában az utóbbinak kedveznek.