Női kosár Euroliga: bravúr! Életben maradt a Sopron

2018.03.07. 20:14
A Sopron kiharcolta a mindent eldöntő harmadik meccset (Fotó: FIBA)
A női kosárlabda Euroliga negyeddöntőjének második mérkőzésén a Sopron 78–72-re legyőzte a Fenerbahcét, és kiharcolta a mindent eldöntő harmadik összecsapást, amelyet hazai pályán játszhat.

Az első meccset 60–55-re hazai pályán veszítette el a Sopron, így azzal a tudattal utazhatott Isztambulba, hogy újabb vereség esetén befejeződik számára az Euroliga-szezon.

Régen volt
A Sopron idén 11. alkalommal került be a rájátszásba, de eddig csak egyszer, 2009-ben jutott tovább a négyes döntőbe, ahol negyedik lett Salamancában.

Borzasztóan kezdődött az összecsapás, hat és fél perc elteltével 19–5-re vezetett a Fenerbahce, úgy tűnt, ebben a párharcban nem osztottak lapot a magyar csapatnak. Csakhogy a magyar bajnoki címvédő máshogy gondolta, és Alaina Coates, valamint Alekszandra Crvendakics kosaraival 21–16-ra mentette a negyedet, majd Yvonne Turner is szerzett öt pontot, és egyenlített.

A 14. perctől végig fej fej mellett haladtak a csapatok – a második félidőben Jelena Milovanovics is remekelt –, azonban öt perccel a vége előtt rosszra fordultak a dolgok, öt ponttal újra meglépett a Fener. Innentől már csak két pontot kaptak Fegyverneky Zsófiáék, támadásban Coates, valamint Turner vette kezébe az irányítást, és Crvendakics is fontos kosarat szerzett – nagy hajrával, 78–72-re győzött a Sopron.

A final fourba jutásról döntő harmadik meccset jövő hét szerdán Sopronban játsszák.

Női kosárlabda Euroliga
Negyeddöntő, 2. mérkőzés
FENERBAHCE (török)–SOPRON BASKET 72–78 (21–16, 15–20, 22–24, 14–18)
Isztambul,
400 néző. V: Uuehendrik (észt), Gurion (izraeli), Milicevic (bosnyák)
FENERBAHCE: Plum 11/9, Powers 4, Dabovics 8/3, Veramejenka 9/3, Vaughn 18. Csere: Sottana 7, Canitez 2, Kizer 6, Vardarli 3/3, Cora 4, Bilgic, Senyurek. Edző: Firat Okul
SOPRON: Fegyverneky 6, Turner 17/9, Milovanovics 18/3, Crvendakics 10, Jovanovics 2. Csere: Coates 13, Salvadores 10/6, Dubei, Page 2. Edző: Roberto Íniguez
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–2. 6. p.: 19–5. 10. p.: 21–16. 14. p.: 23–23. 18. p.: 34–36. 23. p.: 46–41. 26. p.: 48–53. 29. p.: 56–55. 32. p.: 58–65. 35. p.: 70–65. 37. p.: 72–72. 39. p.: 72–76
Kipontozódott: Jovanovics (32. p.), Dabovics (40. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1