Férfi kosár NB I: nincs döntés – 3. meccs jön a 3. helyért

2016.06.05. 19:41
A férfi kosárlabda NB I harmadik helyért zajló párharcának második mérkőzésén is hazai siker született, a Körmend ezúttal legyőzte az Atomerőműt, így harmadik meccs dönt a bronzérem sorsáról.

Az összecsapás Medve Máté triplájával kezdődött, ám a vendégek az ötödik percben voltak utoljára előnyben a mérkőzésen, 11–11 után a Körmend megszerezte a vezetést, és azután már nem engedte ki a kezéből.

Troy Barnies 24 ponttal zárta a találkozót, ám a találkozó legeredményesebb játékosa a hazaiaké volt, Joshua Frederick Duinker 26 ponttal zárt, csapata pedig 102–76-ra nyert. A bronzéremről így a harmadik találkozó dönt szerdán Pakson.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
A 3. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
EGIS KÖRMEND–ATOMERŐMŰ SE 102–76 (24–14, 26–18, 25–22, 27–22)
Körmend, 1800
néző. V: Győrffy, Jakab Tőzsér.
KÖRMEND: KÖRMEND: Petty 5/3, CHANNELS 17/6, McKinney 17/3, DICKERSON 23, DUINKER 26/3. Csere: Ferencz 7/3, Tóth N. 2, Lakosa 3, Németh 2, Farkas, Molnár. Edző: Teo Cizmic
PAKS: Kovács Á. 2, Medve 11/6, BARNIES 24/12, Eilingsfeld, Tóth Á. 9. Csere: Watkins, Dunn 5, Fomin 6/3, WILL 19/15, Illés. Edző: Schmidt Béla
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–3. 8. p.: 19–12. 13. p.: 28–16. 17. p.: 39–26. 23. p.: 59–40. 28.p.: 69–49. 34. p.: 87–62. 37. p.: 96–65
Teo Cizmic:
– Kemény szezon van mögöttünk, több játékos is kisebb-nagyobb sérüléssel küzd, de bízom abban, hogy szerdán mindenki vállalja a játékot. Örülök annak, hogy győzelemmel búcsúztunk kiváló közönségünktől, köszönöm a szurkolóink kitartó támogatását. Szeretnénk bronzéremmel zárni a szezont.
Schmidt Béla: – Gratulálok a Körmendnek, ma jobban játszott. Pakson mindent megteszünk azért, hogy megszerezzük a bronzérmet. Bízom abban, hogy a mainál sokkal jobb teljesítményre leszünk képesek.