Férfi kosár NB I: még időben ébredt Szegeden az Atom

2013.11.22. 20:13
A férfi kosárlabda NB I 9. fordulójában az előző kiírás bronzérmese, az Atomerőmű SE 12 pontos hátrányban is volt már a Naturex-SZTE-Szedeák otthonában, végül azonban 86–74-re diadalmaskodott.

Kiegyenlített kezdés után az első negyed végétől kezdve folyamatosan lépett el ellenfelétől a szegedi csapat, és a szerb korosztályos válogatottakkal négy Európa-bajnoki címet szerző Branko Jereminov triplája után a vendégeknek a 18. percben időt kellett már kérniük (40–28). Félidő hajrájára megkezdte felzárkózását az Atomerőmű, és a nagyszünet után a 24. percben Rodney McGruder duplájával már vezetett is (48–49), a negyedik negyed elején pedig már héttel mentek a vendégek (55–62).

A 39. percben még látótávolságon belül voltak a hazaiak (72–77), ezután azonban Donta Vaughn sorozatban négy büntetőt is a helyére küldött, és végül simán húzta be a győzelmet az Atomerőmű (74–86).

A Kecskemét a 20 pontig jutó Marko Djeraszimovics vezérletével a szoros első játékrész után ellépett a pécsiektől, és végül magabiztosan, 79–67-re diadalmaskodott. Mindkét ma diadalmaskodó csapat 8–1-re módosította mérlegét, így fej fej mellett haladva vezeti a bajnokságot.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
9. FORDULÓ
KTE-DUNA ASZFALT–PVSK-PANNONPOWER
79–67 (23–22, 19–8, 19–20, 18–17)
Kecskemét, 1100
néző. V: Benczur, Farkas G., Tőzsér
KECSKEMÉT: Wittmann 13/6, Mészáros M. 7/3, DJERASZIMOVICS 20/6, JOVANOVICS 13/9, KARAHODZICS 12. Csere: Bencze 7, Pongó Martin 4, Hegedűs G., Pongó Máté 3. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
PÉCS:
Kovacsevics 1, KOVÁCS P. 19/3, Csabay 3/3, BUDIMIR 19/6, Mortellaro 13. Csere: Halász 2, Nagy K. 10, Bíró, Somogyfoki. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–6. 7. p.: 15–14. 13. p.: 28–24. 16. p.: 33–26. 18. p.: 39–28. 23. p.: 45–38. 27. p.: 56–43. 33. p.: 65–56. 37. p.: 70–61
Kipontozódott: Nagy K. (30. p.), Halász (38. p.), Mortellaro (39. p.), Kovacsevics (40. p.)
Sztojan Ivkovics:
– Az utolsó percig harcolnunk kellett a nagyon kellemetlen, összeszedett Pécs ellen. Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz, mert a baranyiak jobbak annál, mint amit a tabella mutat. Döntő volt, hogy frisebbek voltunk ellenfelünknél.
Csirke Ferenc:
– Sokat szenvedtünk a lepattanókkal. A gyűrű alatti birkózás felőrölt bennünket. Sok olyan egyéni hibát vétettünk, ami csak a koncentráción múlt. Cssak egyéni játékkal nem lehet idegenben nyerni.

NATURTEX-SZTE SZEDEÁK–ATOMERŐMŰ SE 74–86 (19–12, 23–26, 13–24, 19–24)
Szeged, 600 néző. V: Pálla, Szabó G., Vida
SZEGED:JEREMINOV 17/9, LEVY 12, Wirth 4, WILLIAMS 16/3, Csorvási M. 8. Csere: Vida 2, Kiss Zs. 11/9, Csorvási L. 4, Varga Z., Varga D. Edző: Bonifert Domonkos
PAKS: VAUGHN 16, Medve 3/3, KÖRTÉLYESI 10, Szabó Zs. 5, Tóth Á. 5. Csere: JONES 12, Eilingsfeld 11/3, Kovács Á. 7/3, MCGRUDER 14, Baki 3/3. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–5. 8. p.: 19–11. 12. p.: 22–18. 15. p.: 33–24. 18. p.: 40–28. 22. p.: 44–43. 25. p.: 48–51. 28. p.: 55–55. 33. p.: 60–65. 35. p.: 62–71. 38. p.: 66–75
Kipontozódott: Tóth Á. (31. p.), Williams (39. p.), Levy (40. p.), Csorvási L. (40. p.)
Bonifert Domonkos:
– Sokat hibáztunk, különösen a lepattanózásban múlt felül bennünket a Paks, ám a játékvezetők sem álltak a helyzet magaslatán.
Dzunics Braniszlav: – A jól és lelkesen játszó Szegedet a második félidőben sikerült felőrölnünk. Akkor könnyítettük meg dolgunkat, amikor jó százalékban értek célba külső dobásaink.