Férfi kosár NB I: kellemetlen meglepetésbe futott az Atom

2012.12.14. 19:22
Az ötös vereségszériából érkező Jászberény hazai pályán kisebb meglepetésre 91–84-re legyőzte a fordulót a harmadik helyezett Atomerőműt a férfi kosárlabda NB I 12. fordulójának pénteki játéknapján.

Az első negyed végén, Lorenzo Williams tripláját követően az Atomerőmű négypontos előnyt szerzett, aztán a nagyszünetben már a hazaiak mentek eggyel.

A Jászberény 14–4-es száguldással kezdte a második félidőt, és bár a vendégek egy kilencpontos rohammal felzárkóztak 61–56-ra, a jobban lepattanózó és hatékonyabban dobó hazai csapat a 28 pontig jutó Miljan Rakits vezérletével megállította őket, és megnyerte a meccset.

Az idényt jól kezdő, de aztán visszaeső Jászberény öt vereség után nyert újra a bajnokságban, a paksiak Sopron, Szombathely és Székesfehérvár után negyedszer veszítettek idegenben.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
12. FORDULÓ
TOP COP SECURITY JÁSZBERÉNY–ATOMERŐMŰ SE 91–84 (1519, 2520, 2721, 2424)
Jászberény, 500 néző. V: Benczur, Hegedűs T., Pozsonyi.
JÁSZBERÉNY: RAKITS 28/9, Szabó P. 7/3, M. MARKOVICS 14, SOÓS G. 14/12, DRAMICSANIN 24/12. Cs: Török R., Horti , Laslo 2, Szögi. 2 Edző: Földi Sándor
ATOMERŐMŰ: L. WILLIAMS 15/3, N. Williams 9/3, Vojvoda 16/3, Eilingsfeld 11/6, Tóth Á. 12. Cs: Kámán 5/3, Körtélyesi 4, Idlet 3, Kovács Ákos 9/9. Edző: Enrique Gutiérrez García
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1-5. 8. p.: 9-13. 14. p.: 23-21. 18. p.: 36-29. 25. p.: 54-43. 28. p.: 61-50. 35. p.: 73-64. 38. p.: 81-72
Földi Sándor: – Végig nagyszerűen védekeztünk, és a második félidőben jól dobtunk. Köszönjük a közönségnek, mert ők sokat tettek a győzelemért.
Enrique Gutiérrez García: – Rosszul védekeztünk, ezáltal sok könnyű triplát kaptunk. Mikor felzárkóztunk három-négy pont távolságra, nem tudtunk tovább pörögni.