Férfi kosár: Hangáék ismét 100 pont fölött termelve győztek

TÓTH ATTILA (KEZDŐ5.HU)TÓTH ATTILA (KEZDŐ5.HU)
2018.01.02. 20:30
Hanga Ádám csapata, az FC Barcelona idegenben 101–77-re megverte a Gipuzkoát a spanyol kosárlabda-bajnokság 14. fordulójában. A magyar válogatott kiválóság 13 pontot és 4 lepattanót jegyzett.

Az 5–0-s hazai kezdés után néhány percen belül átvette az irányítást a Barca, s bár az első negyedben nem tudta leszakítani a Gipuzkoát, a második negyedben egyre inkább ellépett a San Sebastián-i alakulattól a gránátvörös-kék gárda, és a nagyszünetben már 14 pont volt a differencia Hangáék javára (41–55). A fordulás után beállt a vendégek előnye, a záró felvonás során pedig 20 pont fölé nőtt – végül elég egyoldalú találkozón 101–77-re győzött a Barcelona.

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő partnere a kezdo5.hu.
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a kezdo5.hu.

Hanga Ádám kezdőként 17 percet töltött a parketten, és 13 pontot (3/3 dupla, 2/3 tripla, 1/2 büntető), 4 pattanót, 1 szerzett labdát, illetve 1 beütött és 3 kiharcolt faultot jegyzett, ami 18 VAL-t ért – ezzel a vendégek harmadik legjobb pontszerzője és második leghasznosabb tagja volt. A túloldalon az exfehérvári Kenny Chery vitte a prímet 14 pontjával és 20 VAL-lal – mindkettővel csapata legjobbjának bizonyult.

A Barcelona egymás után a második bajnoki meccsét nyerte meg 100 pont felett termelve – az óév utolsó napján a Fuenlabradát győzte le 101–74-re –, és jelenleg harmadik a tabellán.

A Delteco GBC legjobb dobói: Chery 14/9, Clark 10/6, Swing 10/6, Norel 10