Férfi kosár Ek: továbbjutott az Alba; a Szolnok legyőzte a Falcót

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2018.11.06. 20:50
Szoros végjátékban, 72–70-re legyőzte a Portót odahaza az Alba Fehérvár a férfi kosárlabda Európa-kupa F-csoportjának negyedik fordulójában, így a magyar csapat továbbjutott. A keddi játéknap magyar rangadóján a Szolnoki Olaj 83–66-ra győzött a Falco vendégeként.
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

ALBA FEHÉRVÁR–PORTO 72–70

A Portóban aratott négypontos győzelem után bizakodva várhatta a fehérvári mérkőzést az Alba, amely három forduló után hibátlan mérleggel vezette a csoportot. Álmosan kezdte a magyar csapat a mérkőzést, az első negyedben még csak három, a második végére már 12 pontos hátrányban volt.

A nagyszünet után felpörgött az Alba, rendezte védekezését, aminek köszönhetően a portugálok csak 10 pontig jutottak a harmadik negyedben. A záró játékrészből alig két perc telt el, amikor Jordan Heath zsákolásával egyenlítettek a fehérváriak. Sőt, Keller Iván támadólepattanója után zsákolt egyet, és már vezetett is a házigazda. A Porto egyre idegesebben játszott, támadó szabálytalanságok és eladott labdák váltották egymást. Allerik Freeman elsüllyesztett egy triplát a negyed felénél, a portugálok pedig időt kértek 65–59-es Alba-vezetésnél.

Egy pontra fel is zárkóztak, egyenlíteni azonban nem tudtak. Freeman a megítélt négy büntető mindegyikét bevágta, majd Lóránt Péter ziccert értékesített – jöhetett az újabb portugál időkérés. A Porto feljött három pontra, a Fehérvár időt kért, a végén pedig az is belefért, hogy Freeman kihagyjon egy büntetőt. A győzelemért támadhatott a Porto 16 másodperccel a vége előtt, de két dobást is elrontott, így az Alba 72–70-re megnyerte a találkozót, és ezzel bebiztosította továbbjutását.

A lepattanózást 43–41-re hozta az Alba, a festékben 40–28-ra alulmaradt, míg a mezőnyből 33 százalékkal (21/63) dobott.

FALCO–SZOLNOK 66–83

A Falco KC Szombathely kedden másodszorra is kikapott a Szolnoki Olajtól a férfi kosárlabda Európa Kupa csoportküzdelmei során. Amíg a nyitókörben a vasiak mindössze három ponttal maradtak alul idegenben, addig a mostani, negyedik fordulóban hazai pályán 17 ponttal kaptak ki.

A Tisza-partiak 3–1-es, míg a szombathelyiek 1–3-as mérleggel várják a jövő heti folytatást, amikor előbbi az olasz Sassari együttesét fogadja, utóbbi az angol Leicester Riders vendége lesz szerdán.

KOSÁRLABDA
FÉRFI FIBA EURÓPA-KUPA
1. CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ
F-CSOPORT

ALBA FEHÉRVÁR–FC PORTO (portugál) 72–70 (18–21, 18–27, 17–10, 19–12)
Székesfehérvár, 1200 néző. V: Kardum (horvát), Vitkauskas (litván), Oliot (francia)
FEHÉRVÁR: Cartwright 3/3, FREEMAN 16/9, FILIPOVITY 12, LÓRÁNT 12/3, HEATH 15/6. Csere: Bullock 2, Boykins 5, Keller I. 7, Tóth P.
Edző: Dzunics Braniszlav
PORTO: Prostran 8/6, SHEEHEY 16/3, Soares 11/3, BARAC 10, Borovnjak 8. Csere: Monteiro 2, Voytso, PINTO 13/3, Queiroz 2, Ventura, Araújo
Edző: Ramón Suárez
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–7. 5. p.: 10–11. 8. p: 17–15. 12. p.: 21–23. 15. p.: 24–37. 18. p.: 32–44. 22. p.: 36–48. 25. p.: 43–56. 28. p.: 50–56. 32. p.: 56–58. 35. p: 62–59. 38. p.: 71–64
Kipontozódott: Barac (40. p.)
MESTERMÉRLEG:
Dzunics Braniszlav: –
Két ellentétes félidőt láttunk, az elsőben nagyon puhán védekeztünk, nem voltunk eléggé agresszívek, sok könnyű kosarat kaptunk. A szünet után kijavítottuk a hibáinkat, a győzelmünket elsősorban a jó védekezésünknek köszönhetjük. Nagy akarattal és energiával játszottunk, ez döntőnek bizonyult. Feltétlenül meg kell jegyeznem, hogy nagyon sokat jelentett a szurkolóink támogatása.
Ramón Suárez: – Az első félidőben nagyon jól játszottunk, talán az ebben a húsz percben nyújtott teljesítményünk volt a legjobb az idényben. A nagyszünetet követően egy darabig tudtuk ezt a játékot folytatni, de megtorpantunk, több lehetőséget adtunk ellenfelünknek, amely gyors indításokkal, és hárompontosokkal felzárkózott, ez okozta a vesztünket is. Idegesen játszottunk, de ez már nem az első alkalom volt, hogy a második játékrészben vesztettük el a mérkőzést. Fáradtak vagyunk, nem vagyunk fizikailag olyan állapotban, hogy bírjuk a sok utazással járó terhelést.

H-CSOPORT

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–SZOLNOKI OLAJ KK 66–83 (15–23, 17–21, 16–21, 18–18)
Szombathely, 1910 néző. V: Yilmaz (török), Simany (izraeli), Fuska (szlovák)
FALCO: Norfleet, Váradi B. 10/6, Bíró 2, Bruinsma 10/3, REDDIC 16. Csere: BALMAZOVICS 15/3, Curry 6, Tóth N. 7
Edző: Gasper Okorn
SZOLNOK: AIRINGTON 10/6, VOJVODA 15/3, BENKE 10/6, MILOSEVICS 18/3, Andric 5. Csere: Murphy 9/6, Tóth Á. 5, Rowsey 9/3, Kovács P. 2, Csák
Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–4. 5. p.: 11–14. 12. p.: 15–29. 14. p.: 17–32. 18. p.: 29–38. 20. p.: 32–44. 23. p.: 41–47. 27. p.: 48–54. 30. p.: 48–65. 34. p.: 55–71. 38. p.: 61–78
Kipontozódott: Reddic (37. p.)
Gasper Okorn: –
A játék minden elemében felülmúlt minket a Szolnok. Sajnos az elmúlt tíz napban rengeteg problémánk volt, nem tudtunk rendesen edzeni sem, így követték sorozatban egymást a mérkőzések, és így nem tudjuk felvenni a versenyt egy olyan erős csapattal, mint az Olaj. A hétvégén nem lesz bajnoki mérkőzésünk, megpróbáljuk rendezni a sorokat és újrakezdünk mindent.
Dragan Alekszics: – Sajnálom, hogy a Falco rengeteg problémával küzdött, látszott a sérült játékosain, hogy nem százszázalékosak. Próbáltuk az akaratunkat ellenfelünkre erőltetni és ez sikerült is. Most már várunk a Sassari szerdai mérkőzésére a Leicester ellen, ha nyernek az olaszok, akkor továbbjutottunk a csoportból, ami nagyon örvendetes lenne.