Női kosárlabda NB I: a Szekszárd 52 ponttal verte a BEAC-ot, simán nyert a Győr

R. P.R. P.
2024.03.02. 20:00
Horváth Bernadett (Fotó: Koncz Márton)
A női kosárlabda NB I szombati játéknapján a DVTK Hun-Therm 63–53-ra legyőzte a Vasas Akadémiát, míg a Tarr KSC Szekszárd 52 ponttal verte az E.ON ELTE BEAC-ot.

A DVTK esélyeshez méltón még úgy is simán nyert, hogy az utolsó két harmad a fővárosiaké lett. Monika Grigalauskyte 20 pontot szórt, a diósgyőriek ponttermésének közel a harmadát szolgáltatta.

A Szekszárd esélyeshez méltón legyőzte a BEAC-ot, habár az 52 pontos különbség így is hatalmasnak tűnik. Érdekesség, hogy az utolsó negyedet így is a BEAC nyerte meg. Horváth Bernadett 27 ponttal vette ki részét a szekszárdi pontgyártásból.

A Győr kissé döcögősen kezdett a TFSE-MTK otthonában, de a második harmadot megnyomva megfordította az állást, és végül sima győzelmet aratott.

NŐI KOSÁRLABDA NB I

DVTK HUN-THERM–VASAS AKADÉMIA 63–53 (19–12, 20–9, 14–17, 10–15)
Miskolc, 1200 néző. V: Csabai-Kaskötő, Varga-Záray, Rózsavölgyi
DVTK: Aho N., Aho T. 2, Charles 4, Garbin 4, TADIC 14. Csere: Lelik 7/3, GRIGALAUSKYTE 20, Vég-Dudás 2, Kányási 10/6, Oláh F., Tenyér. Edző: Völgyi Péter
VASAS: Tóth O. 4, Gelei 2, Taylor 10/6, Jáhni 4, Salamon Zs. 2. Csere: Budácsik 4, Allen 14/3, MADÁR E. 11/3, Szerencsés, Villányi, Boros 2. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–2. 7. p.: 11–6. 13. p.: 25–14. 15. p.: 31–16. 19. p.: 37–18. 23. p.: 39–21. 24. p.: 46–26. 28. p.: 51–38. 33. p.: 58–47. 37. p.: 58–51
Völgyi Péter: – Szépen küzdött a Vasas, mi pedig csak az első félidőben voltunk fegyelmezettek és agresszívak, utána veszítettünk a koncentrációból, sok volt a hiba, ha nem így lett volna, játszhattunk volna ennél is mélyebb rotációval. A legfontosabb az, hogy nyertünk, és teljes csapattal tudjuk felvenni a harcot a Lille elleni Euroliga-negyeddöntő harmadik meccsén.
Milos Pavlovics: – Kívánom, hogy a DVTK-nak sikerüljön bejutni az Euroliga final fourba. Nem úgy kezdtünk, ahogy szerettünk volna, a második félidőben azonban vállaltuk a nyitottabb játékot, és sikerült szorosabbá tenni a találkozót. Fiatal keretünknek még nincs rutinja abban, hogy az ilyen hőfokú mérkőzésekhez hogyan kell viszonyulni, de a meccs második felével elégedett vagyok.

VBW CEKK CEGLÉD–BKG-PRIMA NATURA SZIGETSZENTMIKLÓS 61–76 (13–21, 14–15, 14–24, 20–16)
Albertirsa, 93 néző. V: Földházi, Jakab, Sörlei
CEGLÉD: CARR 18, Rakita 3, Czank 10/3, Shematsi 2, BARNAI 13. Csere: Szirony 7/3, Horváth, Farkas 5/3, Szerelem-Kobolák, Kovács 3/3, Andi. Edző: Lo Elhadji Malick
BKG: BALTKOJIENE 18/3, Zsámár P., Koch 10/6, PETRENAITE 13/3, Gróf 5. Csere: ALDAZAABAL 16, Trehub 6, Rozmán 4, Vincze N. 3/3, Bajzáth 1, Takács. Edző: Riskó Dávid
Az eredmény alakulása. 5. perc: 8–7. 8. p.: 11–17. 11. p.: 13–27. 15. p.: 18–32. 20. p.: 27–36. 23. p.: 31–48. 29. p.: 39–58. 35. p.: 49–67. 38. p.: 57–74
Lo Elhadji Malick: – Ez a vereség az én hibám. Semmi sem valósult meg abból, amire készültünk. Minél gyorsabban megpróbáljuk visszanézni a meccset és megkeresni, hogy hol és miben hibáztunk, hogy javítani tudjunk.
Riskó Dávid: – Nagyon büszke vagyok a csapatomra. Végig koncentráltak és küzdöttek a lányok, egy pillanatig sem adták fel. Ez hozta meg a győzelmet, valamint hogy elképesztő energiákat mozgósítottunk, elsősorban a védekezésben.

TARR KSC SZEKSZÁRD–E.ON ELTE BEAC 106–54 (37–14, 24–18, 31–7, 14–15)
Szekszárd, 700 néző. V: Kovács N., Szilágyi B., Gruber
SZEKSZÁRD: HORVÁTH BERNADETT 27/15, Boros J., Miklós M. 4, WESTBELD 15/9, MONROE 22. Csere: Theodoreán 6, Szücs G. 6, SZTANACSEV 15/9, Bernáth 8, Mányoky 2, Krnjics 1. Edző: Djokics Zseljko
BEAC: Angyal B. 9, MORGAN 16/6, Katona B. 4, Tóth F. 4, Ozola 7/3. Csere: JUHÁSZ A. 6, Milkovics 3/3, Zsámár 5/3, Séllei. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
Djokics Zseljko: – A válogatott szünet után hat nap alatt játszottunk három mérkőzést, ami komoly meccsterhelés, ezúttal viszont egy teljes hetünk volt készülni a BEAC-ra. Elsősorban Kolby Morgan és Angyal Barbara kikapcsolása volt a célunk, ketten együtt ősszel negyvennégy pontot dobtak ellenünk. Egy-egy ciklust leszámítva ez sikerült, ennek is köszönhető a nagy különbségű győzelmünk.
Mészárosné Kovács Andrea: – Kimondható, hogy nem vagyunk védekező csapat, de ha nem akarunk összefogni és dolgozni, abból csak ilyen eredmény születhet. A hozzáállás lepett meg elsősorban. Tudtuk, hogy nem mi vagyunk a mérkőzés esélyesei, de bíztam benne, hogy a Győr elleni kupavereségből tudunk tanulni. Szerettem volna, ha sikerül részfeladatokat megoldani, de ebből semmi sem valósult meg.

TFSE-MTK–SERCO UNI GYŐR 67–75 (20–18, 11–26, 16–17, 20–14)
Csörsz utca, 400 néző. V: Minár, Major, Kapusi
TFSE: DÚL P. 11/6, DÚL T. 9/3, Szabó F. 11/3, CARTER 11/3, Németh A. 6. Csere: CZINANO 12, Burján, Baa 7/3, Király A. Edző: Hegedűs Péter
GYŐR: Slocum, DOMBAI 17/9, CARLETON 15/3, GYÖNGYÖSI 10/3, Goree 6. Csere: Dubei 6, Ruff-Nagy 2, ANIGWE 17, Bach 2, Török Á. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–6. 8. p.: 15–12. 12. p.: 22–24. 16. p.: 31–34. 19. p.: 31–42. 23. p.: 37–49. 28. p.: 47–59. 33. p.: 50–63. 38. p.: 62–68
Kipontozódott: Dúl P. (40. p.)
Hegedűs Péter: – Nem érdemeltünk volna győzelmet, nem játszottunk jól. Rossz százalékkal dobtunk távolról, sok volt az eladott labdánk is, a Győr pedig uralta a játékot. A végén a zónavédekezésünk kicsit megzavarta a vendégeket, két alkalommal feljöhettünk volna néhány pontra, de mindig hibáztunk. Annak örülök, hogy nem adtuk fel és küzdöttünk. Néhány játékosom teljesítményével nem voltam elégedett, nekik el kell gondolkodniuk és magukba nézniük. Jobb teljesítményre vagyunk képesek, mint amit most mutattunk.
Cziczás László: – Tudtuk, hogy nehéz, küzdelmes mérkőzés lesz, ez be is igazolódott. Mindenképpen győzni akartunk és ez sikerült is. Ennek köszönhetően sikerült biztosítani az alapszakaszbeli második helyezésünket. A mérkőzés vége felé cseppet döcögött a játék, kissé elfáradtunk, a hazaiak pedig jól játszottak.