Női kosárlabda Euroliga: Carleton „pontgyárával” nyert a Győr

R. P.R. P.
2024.01.17. 19:56
Bridget Carleton 41 pontig jutott (Fotó: FIBA)
A női kosárlabda Euroliga B-csoportjának 12. fordulójában a SERCO UNI Győr 91–80-ra legyőzte a lengyel Polkowicét. A találkozón Bridget Carleton 41 pontot dobott, ez ebben az évadban a legtöbb az egy meccsen szerzett pontok számát tekintve.

Második sikerére hajtott a Serco Uni Győr a női kosárlabda Euroliga B-csoportjában, megszerzésére jó esélye kínálkozott a lengyel Polkowice ellen. Az ősszel hat év után az elitsorozatba visszatérő zöld-fehérek szombaton szép bajnoki győzelmet arattak Szekszárdon (78–54), azaz a főpróba jól sikerült a soros rivális ellen, amellyel tavaly emlékezetes meccset vívtak Polkowicében.

A Győr remekül játszott hazai pályán, de egyvalaki különösen: Bridget Carleton nem kevesebb mint 41 pontig jutott, ez az ebben az évadban a legtöbb. 2002-ben Lara Mandics a Ruzomberok (Rózsahegy) játékosaként 42 pontot dobott a Sopronnak, azóta Carleton 41 pontja a legtöbb, amelyet valaha női játékos egy meccsen szerzett a női Euroligában.

A győriek 91–80-ra győztek.

Összefoglaló

KOSÁRLABDA
NŐI EUROLIGA
12. FORDULÓ, B-CSOPORT
SERCO UNI Győr–Polkowice (lengyel) 91–80 (26–15, 25–26, 21–18, 19–21)

Győr, 400 néző. V: Kukelcík (szlovák), Zupancic (szlovén), Radonjic (bosnyák).
GYŐR:
Slocum 5, DOMBAI 9/3, DUBEI 8, CARLETON 41/24, GOREE 12. Csere: Ruff-Nagy 5, Anigwe 7, Bach 2, Török Á. 2. Edző: Cziczás László
POLKOWICE: Gajda 12/6, FRISKOVEC 18/6, SYKES 13/6, Fraser 6, Sztankovics 8. Csere: Baric, MAVUNGA 12, Gertchen 8/6, Piestrzynska 2, Kosla 1. Edző: Karol Kowalewsky
Az eredmény alakulása. 4. perc: 13–4. 7. p.: 19–6. 11. p.: 26–20. 17. p.: 37–34. 23. p.: 58–43. 26. p.: 67–49. 29. p.: 67–59. 32. p.: 79–64. 34. p.: 84–68. 37. p.: 90–72
Cziczás László:
– Nem volt könnyű a mérkőzés, jó csapatmunkával sikerült győzni. Többen is jól védekeztek, Bridget Carleton pedig szenzációsan dobott kosárra. Úgy érzem, a sorozat hajrájára kezd összeállni az együttes.
Karol Kowalewsky: – Jól játszott a Győr, főleg támadásban és főleg Bridget Carleton eredményessége lendített sokat a hazaiakon. A mieink rosszul védekeztek, ha a negyeddöntőbe jutás a cél, nagyon sok munka van még előttünk.