Női kosár NB I: nem volt kérdéses, a DVTK a 12. meccsét is megnyerte

K. Zs.K. Zs.
2024.01.21. 20:46
Kaila Charles 19, Lelik Réka 12 pontot szerzett a DVTK-ban (Fotó: Koncz Márton)
A DVTK a 12. mérkőzését is megnyerte, a Szigetszentmiklóson magabiztosan, 85–48-ra nyerő miskolciak továbbra is hibátlan mérleggel vezetik a női kosárlabda NB I tabelláját. Folytatta jó sorozatát a Pécs is, a TFSE-MTK ellen nagy csatában, idegenben kiharcolt győzelme (64–62) egymás után a hatodik volt a bajnokságban.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
11. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
BKG-PRIMA NATURA SZIGETSZENTMIKLÓS–DVTK HUN-THERM 48–85 (7–25, 20–24, 10–24, 11–12)
Szigetszentmiklós, 222 néző. V: Györfy R., Rózsavölgyi, Jankovics
SZIGETSZENTMIKLÓS: Koch 2, Zsámár P. 3/3, BALTKOJIENE 21/6, Petrenaite 6, Trehub 7. Csere: Rozmán, Gróf J. 5, Bajzáth, Vincze N. 4. Megbízott edző: Riskó Dávid
DIÓSGYŐR: Aho T 9/3, TENYÉR 10/3, CHARLES 19/3, M. Jovanovic 8/6, A. TADIC 10. Csere: LELIK 12/3, Kányási 7/3, Oláh F. 3/3, Vég-Dudás 7, Fárbás E. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–9. 7. p.: 7–19. 13. p.: 14–30. 18. p.: 23–45. 22. p.: 27–54. 27. p.: 33–65. 33. p.: 38–76. 37. p.: 47–80
Kipontozódott: Vég-Dudás (39. p.)
Riskó Dávid: – A DVTK-nak sok sikert szeretnék kívánni az Euroliga-szerepléséhez és a magyar bajnoksághoz is. Amit most mutattunk, ezzel a mentalitással egyszerűen nem lehet kosárlabdázni.
Völgyi Péter: – Az volt a célunk, hogy azzal a sebességgel kosárlabdázzunk, ami jellemző ránk. Bármilyen összetételben voltunk fent a pályán, ez többé-kevésbé sikerült. Örülök annak, hogy szinte mindenki húsz percet tudott játszani. Tudtunk olyan elemeket is gyakorolni az utolsó negyedben, amit eddig még nem.
Tudósított: SZABÓ CSABA

TFSE-MTK–NKA UNIVERSITAS PÉCS 62–64 (13–17, 14–13, 13–17, 22–17)
Budapest, Dr. Koltai Jenő Sportközpont, 400 néző. V: Frányó, Söjtöry, Varga-Záray
TFSE: DÚL P. 13/6, Dúl T. 10/6, SZABÓ F. 10/6, CARTER 15/3, Németh A. 5. Csere: Baa 3, Horváth D. 3, Király A. 3/3. Edző: Hegedűs Péter
PÉCS: Rátkai 1, WALLACE 16/6, M. WILLIAMS 16, Mérész B. 7, Kiss A. Csere: LACZKÓ 10, Weninger 2, P. Williams 8, M. Tadic 2, Szmailbegovics, Simon Zs. 2. Edző: Jovan Gorec
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–8. 8. p.: 11–15. 13. p.: 22–17. 16. p.: 25–26. 19. p.: 27–30. 24. p.: 33–34. 27. p.: 40–40. 33. p.: 47–51. 37. p.: 57–54. 40. p.: 60–60
Kipontozódott: Carter (40. p.)
Hegedűs Péter: – Mindkét csapat megnyerhette volna a meccset, ez a vendégeknek sikerült. Az idény során több ilyen találkozót játszottunk már, amiből mi jöttünk ki győztesen, de csalódottak vagyunk, hiszen egylabdás meccsen kaptunk ki. Centerünk kiesése miatt igyekeztünk ellensúlyozni ellenfelünk fizikai fölényét, ami többnyire sikerült is, hiszen inkább mezőnyből kaptunk pontokat. Tudtuk, hogy Sydney Wallace fogja elvállalni az utolsó dobást, jól is védekeztünk ellene, de bedobta, ilyen a kosárlabda. Büszke vagyok a lányokra.
Jovan Gorec: – Nagyon jó munkát végez ellenfelünk, ezért dicséret illeti. Nyerni jöttünk, így nagyok voltak az elvárásaink. Nagy tempót szerettünk volna diktálni, emiatt sok problémával küzdöttünk, könnyű dobásaink maradtak ki, nem fókuszáltunk megfelelően. A tempó szinten tartása miatt sokat kellett cserélni. Egylabdás meccs volt, ebből mi jöttünk ki győztesen.
Tudósított: LASZTOMÉRY ANDRÁS