Női kosár NB I: a TFSE-MTK nyerte meg a fővárosi derbit

K. Zs.K. Zs.
2024.01.12. 21:18
Monika Czinano (jobbra) húsz pontot dobott a győztes csapatban (Fotó: Szabó Miklós)
A TFSE-MTK 96–75-re legyőzte vendégét, a BEAC-ot a női kosárlabda NB I pénteki mérkőzésén.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
17. FORDULÓ, pénteki mérkőzés
TFSE-MTK–E.ON ELTE BEAC 96–75 (30–22, 19–17, 25–18, 22–18)
Budapest,
Dr. Koltai Jenő Sportközpont, 300 néző. Vezette: Németh P., Horváth Cs., Jankovics
TFSE:
DÚL P. 17/15, DÚL T. 15/9, SZABÓ F. 13/3, CARTER 16/6, CZINANO 20. Csere: Baa 3, Németh A. 4, Burján L., Király A. 6/6, Vladár, Horváth D., Vígh B. 2. Edző: Hegedűs Péter
BEAC: K. Morgen 12/6, Angyal B. 14/6, Katona B. 6, TÓTH F. 20/3, PAVICS 9/3. Csere: Ozola 6, Milkovics 5/3, Drahos, Zsámár L., Juhász A. 3, Orosz Zs. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–10. 8. p.: 21–18. 12. p.: 32–27. 16. p.: 43–34. 19. p.: 47–34. 23. p.: 55–45. 27. p.: 65–55. 34. p.: 85–60. 38. p.: 96–68
Hegedűs Péter:
– Magunkhoz képest közepes teljesítményt nyújtottunk. Két dolog nem tetszett: rengeteg büntetőt hibáztunk, valamint nagyon sok támadólepattanót engedélyeztünk ellenfelünknek, amelyből sok pontot kaptunk. Mindkét szegmensben javulnunk kell a jövőben. A jövő heti, Pécs elleni meccsen élesebbnek kell lennünk, és szükségünk lesz a most elmaradt extra passzokra.
Mészárosné Kovács Andrea: – Huszonöt perc után sebességben és fizikailag is ellépett tőlünk a TF, kitartásunk és figyelmünk lankadt, fejben nem bírtuk tovább. Sem az iramot, sem az agresszivitást nem éreztem megfelelőnek a találkozón. Remélem, sérültjeink mielőbb rendbe jönnek, mert az edzésmunkát is megnehezítik a hiányzók. Szükségünk lenne Gábor Lilire is, mert ő extra energiát tud a csapat játékának adni.
Tudósított: LASZTOMÉRY ANDRÁS