Férfi kosár Euroliga: Hangáék nagy csatában kikaptak őszi edzőjük csapatától

K. Zs.K. Zs.
2024.01.18. 23:13
Hanga Ádám és Maik Kotsar csatája a csütörtöki mérkőzésen (Fotó: Getty Images)
Hanga Ádám csapata, a szerb Crvena zvezda hazai pályán egy ponttal, 91–90-re kikapott a Baskoniától a férfi kosárlabda Euroliga csütörtöki játéknapján. Megszakadt a Barcelona győzelmi sorozata, a katalánokat utolérte a Virtus Bologna, feljebb kapaszkodott az Olympiakosz, míg a német derbit a Bayern München nyerte meg.

Hanga Ádám az első negyed végén került játékba, a másodikban volt egy jó sorozata, egymás után hét Cz-pontot szerzett (42–33). Amikor a harmadik játékrészben pihenőről visszatért, már 54–54 volt az állás, és sem ő, sem társai nem tudták lefékezni a lendületbe jövő Baskoniát (a 32 ponttal finiselő Markus Howard 17 pontot szerzett abban a negyedben). A vége szoros lett, de a baszkok egy pillanatra sem engedték ki kezükből az előnyt, és egy ponttal nyertek.

A meccs pikantériája, hogy a Baskonia vezetőedzőjeként nem más tért vissza Belgrádba, mint Dusko Ivanovics, aki az idény elején még a Zvezdát edzette – a publikum nagy szeretettel fogadta. Mint ismert, három idényen át Hanga is erősítette a baszk csapatot.

Hanga ezúttal 17:41 percet játszott, 10 pontot szerzett (4/4 dupla, 0/2 tripla, 2/3 büntető), két lepattanó, egy-egy assziszt, labdaszerzés, dobásblokkolás és labdaeladás, valamint három kiharcolt fault került a neve mellé. A Zvezdában Yago Dos Santos 26, Rokas Giedraitis 13 ponttal zárt.

Csütörtöki mérkőzések
Crvena zvezda (szerb)–Baskonia (spanyol) 90–91 (30–20, 22–23, 10–26, 28–22)
Anadolu Efes (török)–Barcelona (spanyol) 98–74 (18–13, 24–26, 30–21, 26–14)
Alba Berlin (német)–Bayern München (német) 65–82 (19–19, 11–24, 21–23, 14–16)
Olympiakosz (görög)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 89–72 (26–18, 16–18, 27–21, 20–15)
Virtus Bologna (olasz)–ASVEL Villeurbanne (francia) 73–63 (19–10, 8–22, 18–22, 28–9)
Pénteki mérkőzések
Zalgiris Kaunas (litván)–Fenerbahce (török)