Férfi kosár Euroliga: 94 pont a hosszabbításban, történelmi csata Real-diadallal – videók

K. Zs.K. Zs.
2024.01.06. 00:11
Mario Hezonja fantasztikusan játszott a hosszabbításban (Fotó: Getty Images)
Fantasztikus mérkőzéssel zárult péntek este a férfi kosárlabda Euroliga négynapos játékhete: a címvédő Real Madrid négy hosszabbításba torkolló, az elitliga történetének pontokban leggazdagabb mérkőzésén 130–126-ra legyőzte a 2021-es és 2022-es bajnokot, a török Anadolu Efest. Izgalmas volt a játéknap spanyol derbije is: a Barcelona tizenegy pontos hátrányt dolgozott le az utolsó negyedben, úgy győzte le a Baskoniát. Még kiélezettebb volt a valenciai hajrá, a Panathinaikosz a legvégén fordított a hazai csapat ellen, eközben a két olasz csapat, a Bologna és a Milan fölényes győzelmet aratott.

REAL MADRID–ANADOLU EFES 130–126

A Real legnagyobb előnye nyolc, az Efesé tíz pont volt a fordulatos madridi mérkőzésen, amelynek negyedik negyedében a vendégek álltak közelebb a győzelemhez. De nem értek célba, akárcsak a ráadás második öt percében, amelyben pedig kilenc (!) ponttal vezettek (93–102).

A Real 2:18 perc alatt visszakapaszkodott, és Mario Hezonja dudaszós duplájával kiharcolta a következő öt percet.

Azt aztán Walter Tavares kései kosara mentette meg a házigazdának, és az így bezsebelt lelki többlettel már célba értek a madridiak: Hezonja két triplát, egy duplát és két büntetőt suvasztott be a ráadás negyedik felvonásában, és 31 pontjával ugyanolyan hőse lett az ütközetnek, mint a 40 pontig jutó Dzanan Musa. A török csapatban Shane Larkin 32, Darius Thompson 21 ponttal finiselt.

Egy kis stat: több Euroliga-rekord is megdőlt péntek este. Ez volt az első négy hosszabbítást hozó meccs; a Real Madrid az első csapat, amelyik 130 pontig jutott, és a két csapat összesített mérlege, a 256 pont is csúcs; akárcsak az 53:11 perc, amelyet Shane Larkin a pályán töltött.

(9–26, 18–22, 24–15, 17–20)
Barcelona (spanyol)–Baskonia (spanyol) 89–85 (24–23, 23–19, 15–26, 27–17)
Milan (olasz)–Bayern München (német) 76–62 (19–12, 15–15, 16–20, 26–15)
Pamesa Valencia (spanyol)–Panathinaikosz (görög) 81–82 (23–22, 24–25, 22–19, 12–16)
• Csütörtöki mérkőzések

Crvena zvezda (szerb)–Partizan (szerb) 88–72 (24–13, 26–16, 15–19, 23–24)
Fenerbahce (török)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 109–74 (22–22, 35–9, 23–17, 29–26)
ASVEL Villeurbanne (francia)–Zalgiris Kaunas (litván) 93–79 (23–17, 28–26, 21–16, 21–20)
Olympiakosz (görög)–Monaco (francia) 75–73 (17–21, 17–15, 22–22, 19–15)