Női kosár Euroliga: a címvédő Fenerbahce nyerte meg a veretlenek diósgyőri csatáját

2023.11.29. 20:01
A Fenerbahce túl nagy falat volt a fehér mezes miskolciaknak (Fotó: Árvai Károly) – a képre kattintva galéria nyílik<br />
A török Fenerbahce nyerte meg a hat forduló után hibátlan együttesek mérkőzését a női kosárlabda Euroliga szerdai slágermeccsén Diósgyőrben, miután 17 ponttal jobb volt a DVTK-nál (81–64), míg a spanyol Salamanca Győrben győzött 81–65-re.

Szuperrangadó lett a női Euroliga 7. fordulójának DVTK–Fenerbahce párosítása az A-csoportban, s ez elsősorban a borsodiaknak volt köszönhető. Mert ugye abban semmi meglepő sincs, hogy a címvédő török sztárklub minden meccsét megnyerte eddig (átlagban majdnem 32 ponttal…), az már inkább váratlan, hogy Völgyi Péter vezetőedző együttese is hibátlan maradt. Nem érdemtelenül, hiszen a skalpjai között szerepelt például a spanyol és az olasz bajnok (Valencia, Schio) is, s a DVTK Aréna hangulatát már nemcsak a magyar vetélytársak (erről leginkább a Sopron tudna mesélni), hanem az egész kontinens rettegi.

A sztárokkal teletűzdelt törökök elleni meccsen az európai szövetség honlapján megjelent cikk két szakértője is vendégsikert jósolt, amit nyilván arra is alapoztak, hogy a magyar csapatban nem léphetett pályára sérülés miatt a montenegrói Milica Jovanovics és a csapatkapitány Kányási Veronika. A korábban Szekszárdon is megforduló szerb Nikolina Milics sem játszott a vendégeknél, de így is volt háromszoros WNBA-bajnok amerikai (Natasha Howard), Európa-bajnok belga (Emma Meesseman) és Euroliga-győztes amerikai (Kayla McBride).

VÉLEMÉNY
AHO NINA, a DVTK Hun-Therm irányítója: – Úgy gondolom, hogy azt kaptuk, amire számítottunk, nehéz ellenfél volt a Fenerbahce. Amit megbeszéltünk, sajnos abból nem sikerült mindent megvalósítani, támadásban és védekezésben is voltak hibák. Tanulságos mérkőzés volt, és egyben értékes is, lehet belőle okulni.

A kissé megszeppent hazai kezdés után a litván Monika Grigalauskyte ziccerével már a DVTK vezetett, és az addig is fantasztikus hangulat még emelkedettebb lett. Valérie Garnier, a törökök francia edzője 13–10-nél időt kért, majd csapata a lett Katja Laksa hármasával újra előnybe került. A 13. percben öt ponttal állt jobban a pályaválasztó, kevés volt a személyi hiba, hagyták egymást játszani a felek, s magas volt a faulthatár. Ezután egy 10–0-s etappal a Fener vezetett öt ponttal, majd héttel is. A török csapat játékosait nagyon tisztelték a bírók, időnként túlságosan is… egyszer még Howard is csak nevetett, amikor lefújták a javára Toman Petra megmozdulását.

Fordulás után egyszer még öt pontra felkapaszkodott a nagyot küzdő DVTK, amely Aho Nina vezetésével mindent megpróbált, de ez ezúttal nem volt elegendő ahhoz, hogy Európa legerősebb csapatát megszorítsa, így elszenvedte első vereségét a sorozatban.

A B-csoportban a Győr hazai pályán kapott ki a spanyol Salamancától, amely már az első negyedben 17 pontos előnyt szerzett.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
7.FORDULÓ
A-CSOPORT
DVTK HUN-THERM–FENERBAHCE (török) 64–81 (20
18, 1729, 1619, 1115)
Miskolc, 2500
néző. V: Chueca (spanyol), Obertova (szlovák), Tomic (horvát)
DVTK: AHO N. 17/9, CHARLES 13/3, Lelik 6/3, Garbin 11/9, Grigalauskyte 7. Csere: Tadic 10, Tenyér, Toman, Aho T. Edző: Völgyi Péter
FENERBAHCE: Onar 6, ANDERSON 17/6, McBride 9/6, MEESSEMAN 16/3, HOWARD 22. Csere: Uzun 8, Gül, Laksa 3/3. Edző: Valérie Garnier
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–5. 4. p.: 11–7. 8. p.: 16–17. 9. p.: 20–17. 13. p.: 25–22. 15. p.: 25–30. 17. p.: 29–39. 19. p.: 33–45. 24. p.: 46–51. 25. p.: 46–56. 27. p.: 46–62. 29. p.: 51–62. 33. p.: 58–66. 37. p.: 39–73. 39. p.: 64–79
Völgyi Péter:
– Minden mérkőzésnek megvan a pozitívuma, a mostaninak az, hogy akik szurkoltak nekünk, azok értékelték a játékunkat, továbbá, annak ellenére, hogy ez kemény mérkőzés volt, nem sérült meg senki. És voltak negatívumok is, a második szándékból eldobott labdáink nem voltak elég pontosak, nem voltunk elég élesek, amikor gólokra kellett volna váltani a lehetőségeinket. Viszont a Fenerbahce sztárjai közül mindig volt valaki aki segített, amikor szükségük volt rá. Sajnálom, hogy a második negyedet elszúrtuk, egy ilyen csapat ellen ez döntőnek bizonyult, mert a meccs második felét jelentős előnnyel kezdhették, és ez megnyugtatta őket. Sokáig veretlenek voltunk, hat győzelemből álló szép sorozatunk volt, a jövőben azon leszünk, hogy ismét eredményesek legyünk.
Valérie Garnier nem jelent meg a sajtótájékoztatón.
Tudósított: BERECZ CSABA