Férfi kosár Euroliga: Hangáék leváltott edzője remekel a Baskoniánál – videók

K. Zs.K. Zs.
2023.11.17. 23:48
Chima Moneke kulcsember volt a Baskoniában (Fotó: Getty Images)
Nehezen kiharcolt győzelemmel erősítette meg második helyét a Barcelona a férfi kosárlabda Euroliga tabelláján: a katalánok péntek este hazai pályán 74–70-re legyűrték a Valenciát. Hazai győzelemmel zárta a dupla játékhetet a Partizan, a Panathinaikosz és a Zalgiris is, a játéknap egyetlen nyertes vendége a Dusko Ivanovics keze alatt megtáltosodó Baskonia volt.

ZALGIRIS–BAYERN 74–73

A Bayern München jól tartotta magát Kaunasban, volt esélye a győzelemre, de az utolsó kosarat a hazaiak szerezték: Keenan Evans kilenc másodperccel a végső dudaszó előtt dobta a győzelmet érő duplát. A Zalgiris a 43 pontot termelő kispadjának is köszönheti, hogy négy vereség után végre nyerni tudott. Rolands Smits 16 ponttal vezette a hazai lőlapot, Serge Ibaka 20-at szerzett a münchenieknél.

ASVEL–BASKONIA 81–88

Folytatódott a Dusko Ivanovics-varázslat a Baskoniánál: a baszk csapat sorozatban a negyedik Euroliga-meccsét is megnyerte a Crvena zvezdától visszatérő trénerrel. Nem volt egyszerű menet, 16-tal is vezetett az ASVEL – a fordítás elsősorban a nyolc triplát behajító, 35 ponttal záró Markus Howard és a 19 pontja mellé 13 lepattanót elkönyvelő Chima Moneke érdeme.

PANATHINAIKOSZ–VIRTUS 90–76

Ha nem is könnyen, de megszületett Ergin Ataman 200. Euroliga-győzelme vezetőedzőként. Csapata, a Panathinaikosz a negyedik negyedben törte meg a bolognai csapatot, Dinosz Mitoglu 24 pontot és 10 lepattanót tett be a közösbe. A török tréneren kívül csak hat 200 győzelmes vezetőedzőt tart nyilván az európai elitliga.

BARCELONA–VALENCIA 74–70

A katalánok szinte végig vezettek a közeli rivális ellen, igaz, az utolsó pillanatokig nyílt volt a csata. Jan Vesely 17 ponttal volt a legeredményesebb barcelonai, Chris Jones 15-öt dobott a vendégeknél.

PARTIZAN–ALBA BERLIN 89–74

A harmadik negyed közepén, még az Alba vezetett egy ponttal, aztán a távoli dobásokkal addig hadilábon álló hazaiak elkezdték szórni a triplákat, és egy 29–15-ös rohammal eldöntötték a meccset. A berlinieknek sokba került a 17 labdaeladás. Aleksza Avramovics 20 ponttal volt a Partizan legjobb dobója, odaát Johannes Thiemann 20-gyel zárt.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROLIGA
ALAPSZAKASZ, 9. FORDULÓ – pénteki mérkőzések

Zalgiris Kaunas (litván)–Bayern München (német) 74–73 (25–18, 16–25, 21–18, 12–12)
ASVEL Villeurbanne (francia)–Baskonia (spanyol) 81–88 (30–20, 19–22, 16–31, 16–15)
Panathinaikosz (görög)–Virtus Bologna (olasz) 90–76 (21–15, 24–27, 17–21, 28–13)
Barcelona (spanyol)–Pamesa Valencia (spanyol) 74–70 (25–16, 12–17, 17–19, 20–18)
Partizan Beograd (szerb)–Alba Berlin (német) 89–74 (18–20, 25–20, 22–15, 24–19)

20.00:
ASVEL Villeurbanne (francia)–Bayern München (német)
20.05: Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Barcelona (spanyol)
20.15: Panathinaikosz (görög)–Pamesa Valencia (spanyol)
20.30: Virtus Bologna (olasz)–Fenerbahce (török)
20.45: Real Madrid (spanyol)–Alba Berlin (német)
November 24.
18.30:
Anadolu Efes (török)–Partizan Beograd (szerb)
20.15: Olympiakosz (görög)–Zalgiris Kaunas (litván)
20.30: Baskonia (spanyol)–Monaco (francia)
20.30: Crvena zvezda (szerb)–Milan (olasz)