Női kosár Euroliga: a Győr nem bírt a legutóbbi negyedikkel

K. Zs.K. Zs.
2023.10.18. 19:38
A 27 pontig jutó Kristine Anigwe (33) védekezik a prágai Tereza Vyoralovával szemben (Fotó: FIBA)
A Győr hazai pályán 83–64-re kikapott a legutóbbi kiírásban a negyedik helyen végző USK Prahától a női kosárlabda Euroliga szerdai játéknapján.

Hazai oldalon Kristine Anigwe 27 pontot szerzett, a vendégeknél négyen is eljutottak legalább 13 pontig, a legeredményesebb a legutóbbi idényben még Sopronban játszó Ezi Magbegor volt 21-gyel.

A három vereséggel álló magyar csapat egy hét múlva a szintén nyeretlen francia csapatot, a Basket Landes-ot fogadja az Euroliga csoportkörében.

A török Mersin franciaországi győzelméhez Kiss Virág egy lepattanóval, Studer Ágnes két ponttal és egy lepattanóval járult hozzá a cseresorból.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
B-CSOPORT, 3. FORDULÓ

SERCO UNI GYŐR–USK PRAHA (cseh) 64–83 (13–21, 22–21, 17–20, 12–21)
Győr, 700 néző. V: Yalman (török), Stan (román), Ciopanosz (görög)
GYŐR:
Slocum 5/3, Dombai 5, BACH 7/3, Goree 8, ANIGWE 27/9. Csere: Ruff-Nagy 4, Török Á. 5/3, Gyöngyösi 3/3. Edző: Cziczás László
PRAHA: CAZORLA 15/3, VYORELOVÁ 16/6, Conde 8, VORÁCKOVÁ 13/3, MAGBEGOR 21/6. Csere: Andelová 8/6, Sípová, Hof 2. Edző: Natalia Hejková
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–10. 6. p.: 9–16. 12. p.: 18–23. 15. p.: 24–25. 18. p.: 32–37. 22. p.: 36–50. 27. p.: 46–56. 33. p.: 57–69. 36. p.: 60–75
Cziczás László:
– Mindkét csapatnak voltak hiányzói, sajnos mi jobban megéreztük a mieink távollétét. Az Euroliga színvonalát még tanuljuk, fogjuk szebb arcunkat is mutatni, és csak azt sajnáljuk, hogy a végén ekkorára nőtt a különbség.
Natalia Hejková: – A mérkőzés reggelén még rengeteg problémánk volt, örülnünk kell, hogy Magbegor végül pályára léphetett. Csapatunk formálódik, sok az új játékos, lépésről lépésre haladunk. Ezt igazolta ez a mérkőzés is, támadásban és védekezésben egyaránt megfelelő volt a csapat teljesítménye.