Női kosár Eb: óriási csatában dőlt el, ki lesz a mieink ellenfele

K. Zs.K. Zs.
2023.06.19. 18:55
Petra Holesinska 19 pontot szerzett a cseh csapatban (Fotó: FIBA)
Csehország rendkívül kiélezett mérkőzésen 79–76-ra legyőzte Görögországot a női kosárlabda Európa-bajnokság hétfői tel-avivi mérkőzésén, ezzel bejutott a negyeddöntőbe, ahol a magyar válogatott lesz az ellenfele.

Az első három negyedben jobbára a görögök vezettek, de nagyobb előnyt nem sikerült kiépíteniük. A negyedik játékrész elején a csehek 8–0-s futással fordítottak (69–63), de a görögök visszakapaszkodtak – messze volt még a végkifejlet…

A korábban Cegléden, jelenleg Zaragozában légióskodó Petra Holesinska két betörése három-három pontot hozott a cseh csapatnak a hajrában, úgy tűnt, ez dönthet, de Pinelopi Pavlopulu triplájával egy pontra megint visszajöttek a görögök 15 másodperccel a vége előtt (75–74). Holesinska két büntetővel 17-re tornászta fel pontjai számát, a görögök csak duplával tudtak válaszolni, és Holesinska két újabb büntetője már döntőnek bizonyult – nyertek a csehek.

Mint ismert, a mieink két győzelemmel és egy vereséggel zárták a csoportkört, a címvédő szerbek bravúros legyűrésével elsők lettek a D jelű kvartettben, azaz a lehető legrövidebb úton jutottak be a legjobb nyolc közé.

A Magyarország–Csehország negyeddöntőt csütörtökön játsszák le Ljubljanában.

Sikerrel vette a hétfői akadályt Montenegró válogatottja is, amely az olaszok legyőzésével kiharcolta, hogy a negyeddöntőben megmérkőzzön Franciaországgal.