Női kosár NB I: 111 pontot szórt a Csata a PINKK ellen

R. P.R. P.
2022.10.10. 20:16
Jaelyn Brown nagyszerűen játszott (Fotó: hunbakset.hu)
A női élvonalbeli kosárlabda-bajnokságban a Ludovika Csata 111–52-re legyőzte a PINKK Pécset.

A Ludovika Csata esélyesebbnek számított, hiszen a meccs előtt a középmezőny tagja volt a 6. helyével, míg a PINKK Pécs az utolsó, 12. pozíciót birtokolta pont nélkül.

Ennek megfelelően kezdődött a meccs: a Csata 14–0-val kezdett, a pécsiek első pontjaira csaknem négy és fél percet kellett várni. A félidőben már 30 pont volt a különbség a két együttes között.

Mindegyik negyedet nagy fölénnyel nyerték meg a hazaiak, és a végén 111–52-t mutatott az eredményjelző.

A mezőn legeredményesebbje Jaelyn Brown lett, az amerikai játékos 25 pontot termelt. A 111 pont a mostani bajnokságban a legtöbb, amit egy csapat egy meccsen szerzett.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
4. FORDULÓ

LUDOVIKA CSATA
PINKK-PÉCSI 424111–52 (27–13, 29–13, 26–15, 29–11)
Ludovika Aréna, 150
néző. V: Nagy V., Lengyel, Jankovics
CSATA: Horváth B. 13/3, Czank 7/3, J. BROWN 25/6, Gyöngyösi 15/3, FUEHRING 19/3. Csere: Toman D. 1, BARNAI 12, SZABÓ FANNI 10, Gábor 3/3, BOROS B. 6. Edző: Tursics Krisztián
PINKK: Szücs L., ZSIVALJEVICS 18/3, Vincze N. 6/6, Zsilinszki 7, S. WILLIAMS 14/3. Csere: Tenyér, Kovács K., Bojtár 7/3, Temes, Borbás, Horváth Zs. Edző: Kovács Dénes
Az eredmény alakulása. 5. perc: 18–4. 9. p.: 23–8. 14. p.: 40–17. 18. p.: 51–23. 23. p.: 65–35. 27. p.: 78–41. 33. p.: 87–49. 37. p.: 98–52
Tursics Krisztián: – Hosszú utazáson vagyunk túl. Nem nagyon tudtunk edzeni, amitől tartottam egy kicsit. Legfontosabb feladatunk az volt, hogy saját magunkkal foglalkozzunk, az előző mérkőzéseken elkövetett hibákat próbáljuk meg kijavítani, és koncentráljunk negyven percen keresztül. Azt gondolom, hogy ez hellyel-közzel megvalósult. Nagyon nagy pozitívum, hogy minden játékos pályára tudott lépni, kosarat tudott szerezni, és tízfős rotációval tudtuk lejátszani a mérkőzést. Külön öröm, ahogy a fiatalok beszálltak a mérkőzésbe, mert olyan lendületet hoztak a padról, ami elvárható. Nagy probléma, hogy Jáhni Zsófia nem tudott játszani, úgy terveztük, hogy kezdőként lép pályára. Sajnálatos módon megbetegedett, ami miatt kihagyta a mérkőzést. Az összes játékosommal elégedett voltam, készülünk a csütörtöki Európa-kupa-visszavágóra, hogy meg tudjuk fordítani a párharc állását.
Kovács Dénes: – Nagyon sok mindent tudnék most mondani, de nem teszem. Rengeteg mindenen kell változtatnunk, igyekszünk.