Női kosár Ek: az UNI-Győr legyőzte a Sepsit, így még továbbjuthat

MTI/GY. F./K. T. I.MTI/GY. F./K. T. I.
2021.12.01. 19:58
A PEAC-Pécs 96–62-re kikapott a török Nesibe Aydin vendégeként a kosárlabda Európa-kupa csoportkörének 6. fordulójában. Az UNI-Győr ugyanakkor győzni tudott a román bajnokságban szereplő Sepsi-SIC ellen, ezzel életben maradtak a csapat továbbjutási esélyei.

A Győr október 27-én ötpontos különbségű vereséget szenvedett riválisától, a szerdai meccs előtt pedig a magyar csapat 1/4-es, míg ellenfele 4/1-es győzelmi mérleggel állt.

A találkozót a hazaiak kezdték jobban, az első negyedben hétpontos előnyt dolgoztak ki, melyből öt megmaradt a félidőre is. A folytatásban szinte fej fej mellett dobták a pontokat a csapatok, de a Győr első negyedben megszerzett előnye a lefújásig kitartott, így a magyarok négypontos sikert arattak.

A csoportokból a két első helyezett és az 1-es konferencia négy legjobb harmadikja jut tovább a 32 közé, ahol már kieséses rendszerben folytatódik az Ek. Az, hogy a Győr a négy legjobb harmadik helyezett között lesz-e, a további mérkőzések eredményétől függ.

EURÓPA-KUPA
NŐK
D-CSOPORT
NESIBE AYDIN (török)
PEAC-PÉCS 9662 (30–18, 22–10, 22–16, 22–18)
Ankara.
Vezette:
Szmiljanics (szerb), Matuszewska (lengyel), Kupatadze (grúz)
NESIBE AYDIN:
J. THOMAS 16/3, NACICKAITE 15/9, Eldas 10/3, SZNICINA 26/21, COATES 11. Csere: Coklar 6, Uygül 2, Duman 10/6, Kaymaz. Edző: Erman Okerman
PEAC:
Dudásová 8/3, Wentzel 2, Marshall 9/3, NELSON 15, KISS V. 16. Csere: Szücs R. 3/3, Brajkovics 6, Selcova 3/3. Edző:Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc:
9–2. 5. p.: 12–10. 8. p.: 23–12. 12. p.: 41–18. 16. p.: 47–20. 23. p.: 54–32. 24. p.: 61–32. 27. p.: 67–34. 34. p.: 79–53. 36. p.: 88–55. 39. p.: 96–60
Csirke Ferenc: – Elismerésem az Aydinnak, őszintén szólva nem csodálkozom a fásult játékunkon, a kezdés előtt tizennyolc órával érkeztünk meg a helyszínre, nem volt idő átállni a török időzónára. Frissesség és gondolkodás terén is nagy volt a különbség, ráadásul jó százalékkal dobtak a hazaiak, így átgázoltak rajtunk. Folyamatosan Euroliga- vagy Európa-kupa-résztvevő csapat ellen játszunk, ezt fejben nehéz feldolgozni, pláne ha ennyire erős a rivális, mint a mostani, amelyik idénybeli egyetlen vereségét éppen nekünk köszönheti. Hála az égnek, nem a továbbjutásról döntött ez a meccs, két fontos magyar bajnoki vár ránk, azokra összeszedjük magunkat.

B-CSOPORT
UNI GYŐR MÉLY-ÚTACS SEPSI-SIC (romániai) 7369(26–19, 18–20, 19–18, 10–12)
Győr, 150 néző. Vezette: Sljivic (osztrák), Marziali (olasz), Jury (osztrák)
GYŐR:
COLLEY 16/3, Dombai 4, Dubei 4, Török Á. 6/3, MOMPREMIER 18. Csere: RUFF-NAGY 8, Oroszová 8/6, Weninger 9/3. Edző: Iványi Dalma
SEPSI: Orbán 2, Ghizila 5/3, Wallace 17/6, PASICS 9/6, FRASER 27/3. Csere: PODAR 8/6, Catinean 1. Edző: Zoran Mikes
Az eredmény alakulása. 2. perc: 6–0. 5. p.: 13–9. 6. p.: 14–14. 13. p.: 36–23. 17. p.: 39–33. 24. p.: 47–47. 26. p.: 58–47. 29. p.: 60–55. 33. p.: 63–65. 35. p.: 67–65. 38. p.: 71–69
Kipontozódott: Török Á. (40. p.)
Iványi Dalma: – Szerettük volna szépen befejezni a csoportküzdelmeket. Ez úgy sikerült, hogy a játék legtöbbször már olyan volt, amilyennek szeretnénk látni. Fegyelmezetten, taktikusan játszott a csapat, úgy érzem, kifelé megyünk a gödörből.
Zoran Mikes: – A múlt héten fontos mérkőzést nyertünk a török csoportrivális ellen, Győrbe pedig hosszú, fárasztó utazás után érkeztünk. Ennek ellenére harmincnyolc percig jól küzdött a csapat, de a végén elkövetett hibák a hazaiaknak kedveztek.