Férfi kosár: Hangáék bejutottak a spanyol liga elődöntőjébe

M. D.M. D.
2021.06.05. 20:33
Hanga Ádámmal a fedélzeten elődöntős a spanyol bajnokságban a Barcelona (Fotó: Barca Basket)
Hanga Ádám együttese, a Barcelona 94–73-ra legyőzte a Joventut Badalonát a spanyol kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjének harmadik mérkőzésén, ezzel 2–1-re megnyerte az egyik fél második sikeréig tartó párharcot, és bejutott az elődöntőbe, amelyben az alapszakaszban harmadik helyen záró Tenerife vár rá.

Aligha lehet vitás, hogy a Barcelona és a Badalona párharcának harmadik meccse a harmadik negyedben dőlt el, amelyet Hangáék a 45–38-as első félidő után 37–14-re nyertek meg. A magyar játékos a pályán töltött tizenhárom és fél perce alatt 2 pontot, 1 asszisztot és 2 lepattanót jegyzett.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a Barcelona szlovén légiósa, Kyle Kuric lett 22 ponttal.

Az Euroliga-ezüstérmes katalán együttes az elődöntőben a Tenerifével csap össze, amelyet az alapszakaszban otthon hét (81–74), idegenben 24 ponttal (96–72) vert meg. A másik ágon az alapszakaszelső Real Madrid és a negyedik Pamesa Valencia küzd meg egymással a fináléba kerülésért.

A címvédő a Baskonia, amely a negyeddöntőben a Valenciával szemben búcsúzott.

KOSÁRLABDA, SPANYOL BAJNOKSÁG
NEGYEDDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
Barcelona–Joventut Badalona 94–73
(25–21, 20–17, 37–14, 12–21)
Az egyik fél második sikeréig tartó párharc végeredménye: 2–1 a Barcelona javára