Férfi kosár Euroliga: Hangáék kikaptak Zágrábban

ZSIVERA GÁBOR (KEZDŐ5.HU)ZSIVERA GÁBOR (KEZDŐ5.HU)
2015.11.14. 08:57
A Hanga Ádámmal felálló Laboral Kutxa 76–67-re kikapott a Cedevita Zagreb otthonában a férfi kosárlabda Euroligában.

Hanga Ádám kezdőként kapott szerepet és 22 percet töltött pályán. Ez idő alatt négy pont (2/5 mezőnyből, 0/2 tripla), nyolc lepattanó, egy gólpassz, egy szerzett labda, illetve két kiharcolt fault került a neve mellé – negatív oldalon egy eladott labda említhető.

Nagyon jó formában lévő két csapat találkozott egymással, hiszen a horvátok egymás után két, a baszkok sorozatban három győzelemmel a hátuk mögött érkeztek meg a mérkőzésbe. Végül a Cedevita szériája folytatódott, a második félidőben a hazaiak egyértelműen jobbak voltak Hangáéknál. Pedig a nagyszerűen játszó Jaka Blazic (20/12 pont, 4 lepattanó) triplájával már tízzel ment a Laboral a második negyed derekán (21–31), ekkor úgy tűnt, hogy nem lesz gondjuk a vendégeknek.

Az Euroliga-karriercsúcsot dobó Jacob Pullen (26/9 pont), az újra dupla-duplázó Miro Bilan (17 pont, 10 lepattanó) és az ettől épphogy elmaradó James White (15/3 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz) azonban máshogy gondolta. A magasemberek szűkében lévő Cedevita így is fölényesen, 49–30-ra megnyerte a lepattanócsatát. A horvátok gyorsan fordítottak, majd a végjáték előtt, 62–52-nél már ők voltak két számjegyű előnyben, és megérdemelt győzelmet arattak.

A játéknap többi mérkőzéséről itt olvashat.