Férfi kosár: pocsék rajt és finis, 20 pontos vereség Grúziában

2014.08.24. 18:51
Sengelija 26 ponttal terhelte meg a magyar kosarat (Fotó: NS-archív)
A magyar férfi kosárlabda-válogatott 79–59-re kikapott Grúziában az Európa-bajnoki selejtező E-csoportjának 5. fordulójában, így a zárás előtt mindkét együttes 3/2-vel áll. A mieink a négyszer nyerő csehek ellen lépnek pályára (Szolnokon) a hatodik körben.

A két csapat kecskeméti mérkőzésén elképesztő végjáték után végül 74–73-ra a magyar válogatott diadalmaskodott.

Nem kezdett túl jól a magyar válogatott, hiszen bár Keller Ákos zsákolásával és Wittmann Krisztián triplájával kétszer is egyenlített, 5–5 után a már az első félidőben 14 pontig jutó Sengelija vezérletével egy 13–0-s sorozatot produkáltak a grúzok (18–5).

A különbség számottevően a második negyed második percéig nem is változott (26–15), Jermaine Thomas és Tóth Norbert triplája és Wittmann duplája után viszont már csak öt egység volt a felek között (28–23). Pacsulijáék ekkor ismét ritmust váltottak, és két perccel később már ismét elléptek a hazaiak (35–23), a félidő vége előtt egy perccel pedig már 17-tel mentek a grúzok, Thomas büntetői csak kozmetikázásra voltak jók (45–30).

Sengelija duplája után Kellerék egy 6–0-s sorozattal közeledtek (47–36), de a grúz triplák miatt nem csökkent tovább a különbség. Szanikidze duplája után megint 16 volt a hátrány (59–43), de Wittmannék a harmadik negyed hajrájára lefelezték a differenciát (59–51).

Ennél közelebb azonban már nem sikerült jönni. A negyedik negyed derekán Eilingsfeld János kettesével 66–55-re közeledett még a magyar csapat, Szanadze hármasai és Sengelija pontjai után már több mint húsz volt közte (77–55).

A grúzok a mérkőzés elejét (18–5) és a végét (20–8) nagyon megnyomva tartották életben reményeiket (79–59), a magyar válogatott Csehországot fogadja a záráson.

A csoport másik meccsén a portugálok ötödször is kénytelenek voltak fejet hajtani, Cláudio Fonseca (22 pont, 10 lepattanó) egyedül kevésnek bizonyult a csehek ellen (61–75).

FÉRFI KOSÁRLABDA EB-SELEJTEZŐ
E-CSOPORT,
5. FORDULÓ
GRÚZIA–MAGYARORSZÁG 79–59 (22–12, 23–18, 17–21, 17–8)

Tbiliszi, 9000néző.Vezette:Zurapovic (bosnyák), Clemens (német), Vojinovics (montenegrói)
GRÚZIA: Cincadze 2, Pacacia 3/3, SZANIKIDZE 11, SENGELIJA 26/6, PACSULIJA 17. Csere: SZANADZE 12/12, Metreveli 3, Burjanadze 2, Lezsava 3/3, Phakadze
MAGYARORSZÁG:
Thomas 12/6, WITTMANN 14/6, VOJVODA 13/3, Tóth N. 5/3, Keller Á. 6. Csere: Tóth Á., Dénes, Ruják, Ferencz 2, Csorvási, Eilingsfeld 7/3, Supola
Az eredmény alakulása. 2. p.:5–5.7. p.:18–5.10. p.:20–12.14. p.:28–23.16. p.:35–23.20. p.:45–28.23.p.:47–36.27. p.:59–43.30. p.:59–51.33.p.:64–53.37. p.:75–55.40. p.:79–59.
Sztojan Ivkovics: – Gratulálok a grúz csapatnak! Nyerni jöttünk ide, bár tisztában voltunk vele, hogy Grúzia jobb nálunk. A klasszisaik eldöntötték a mai meccset. A palánk alatt nem tudtuk felvenni velük a versenyt, ez volt a különbség.

Portugália–Csehország 61–75 (21–24, 16–18, 13–21, 11–12)