Női kosár NB I: az MTK megszorongatta a PEAC-Pécset

2014.02.09. 19:56
Az MTK a záró negyed elején még vezetett, ám végül 65–58-ra kikapott a PEAC-Pécstől hazai pályán a női kosárlabda NB I középszakaszának első fordulójában. A másik vasárnapi  mérkőzésen a DVTK 81–48-ra nyert a ZTE otthonában.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, 1. FORDULÓ
MTK BUDAPEST–PEAC-PÉCS 58–65 (16–14, 13–19, 19–13, 10–19)
Városmajor, 120
néző. V: Balog, Németh Cs., Minár
MTK: Orsó 8, Medgyessy 9, Vukov 6, SZVITLICA 16/3, Bagi 2. Cs: Reiner 12, Baksa 5/3, Miháczi. Edző: Sztevan Csupics
PEAC: Fűrész 7/3, REID 15, Jovanovics 18/6, Pap 3, NAGY-BUJDOSÓ 9. Cs: Kaposi 3, Raksányi 6, Szűcs R., Horváth L. 2, Kiss V. 2, Raus. Edző: Zseljko Djokics
Kipontozódott: Reid (36. p.), Baksa (40. p.), Orsó (40. p.)
Az eredmény alakulása: 4. p.: 4–8. 8. p.: 10–12. 13. p.: 18–20. 17. p.: 27–26. 24. p.: 37–38. 28. p.: 42–40. 33. p.: 48–48. 38. p.: 54–62
Sztevan Csupics: – Nagyon jó mérkőzést játszottunk, a végére azonban elfáradtunk, és ellenfelünk kihasználta, hogy nagyobb neve van csapatunkéhoz képest.
Zseljko Djokics: – Hárman hiányoztak a mai meccsen a rotációból, de harcosságunkkal ellensúlyoztuk a huszonhét eladott labdánkat, ennek is köszönhetően tudtunk győzni. Kemény edzéseken voltunk túl, az ellenfél is jól játszott, mindent megtett a siker érdekében.NŐI KOSÁRLABDA NB I

ZTE NKK–ALUINVENT-DVTK 48–81 (5–21, 14–23, 8–19, 21–18)
Zalaegerszeg, 100
néző. V: Jakab, Jurák, Kulcsár
ZTE: Török 2, Fuisz 3, CZUKOR 18/6, Varga Zs. 2, Horváth Zs. 4. Cs: Darida 2, Mányoky 10/6, Fritz 5, Vágvölgyi 2. Edző: Gáll Tamás
DVTK: Bukovszki, RAVEN 11/3, Dubei 2, Jansone 14, TOBIN 20. Cs: SVERRISDÓTTIR 10/3, Szabó B. 4, Horváth B. 6, Szabó P. 2, Czank 2, Vincze 6, Bálint 4. Edző: Maikel López
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–15. 15. p.: 11–34. 24. p.: 25–52. 34. p.: 37–70
Gáll Tamás:
– Az első negyedben mínusz ötös teljesítményindexet csináltunk, itt el is dőlt a mérkőzés. Nem ezt szerettük volna, de most csak ennyire tellett.
Maikel López: – Hosszú volt az út Zalaegerszegre, ami miatt az elvárt gyors tempóba néhány hiba csúszott. Próbáljuk ezeket kijavítani, a ZTE rámutatott a tévedéseinkre.

10. Cegléd 8 8 419–688 .500
A csapatok magukkal hozták egymás elleni eredményeiket a Közép-európai Liga és az NB I alapszakaszából.