Női kosár Európa-kupa: nem volt esélye a PINKK Pécsnek

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2013.11.27. 20:33
A PINKK Pécsi 424 hazai környezetben 70–53-as vereséget szenvedett a francia Tarbes együttesétől a női kosárlabda Európa-kupa negyedik fordulójának csütörtöki mérkőzésén.

NŐI EURÓPA KUPA
4. FORDULÓ, G-CSOPORT
PINKK PÉCSI 424–TARBES GB (francia) 53–70 (12–18, 14–20, 12–17, 15–15)
Komló, 400
néző. V: Yalman (török), Teixeira (portugál), Carusa (görög)
PINKK: Iványi 4, Ruják, Sarok 3, Őri 6, Tomlinson 6. Csere: Sinclair 8, Minciková 4, AJDUKOVICS 14, Adamecz 2, Győri 5, Kováts N. 1, Katona Sz. Edző: Roberto Hernández
TARBES: COUSSEINS 12/6, MONTGOMERY 13/6, REDMON 10, RAD 10, Mircseva 10/6. Csere: Reghaissia 6, OUARDAD 5/3, Castets 4, Morateur, Tyutyundzsieva. Edző: Cyril Sicsic
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–2. 6. p.: 12–12. 13. p.: 14–20. 17. p.: 18–29. 23. p.: 32–41. 26. p.: 36–48. 33. p.: 41–55. 37. p.: 46–65
Roberto Hernández:
– Mind támadásban, mind védekezésben jól kezdtük a mérkőzést, utána azonban védekezésben becsúsztak kisebb hibák. Sajnos az idei szezonban az a jellemző ránk, hogy ha rontunk egyet-kettőt, utána ezeket nem tudjuk kijavítani, hanem inkább halmozódnak. A Tarbes jó csapat, tapasztalt kosarasokkal.
Cyril Sicsic: – Tudtuk, hogy nehéz itt nyerni, hiszen sem a Wallonnak, sem a Rózsahegynek nem sikerült. Nekünk is nagyon koncentrálnunk kellett a mérkőzésen, a győzelmet elsősorban a jó védekezésünk, a megnyert lepattanócsata és az eredményezte, hogy sokszor dobásokig sem jutottak el a hazaiak.