Női kosár NB I: a PINKK Pécs szerezte meg a bronzérmet

MTI MTIMTI MTI
2013.04.17. 20:30
A PINKK Pécsi 424 szerezte meg a bronzérmet a női kosárlabda NB I-ben, mivel a  harmadik helyért zajló párharc szerdai második mérkőzésén is nyert, mégpedig hét ponttal a vendég Miskolc ellen.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
A 3. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
PINKK PÉCSI 424–WORK-FORCE DKSK MISKOLC 60–53 (16–11, 20–11, 6–17, 18–14)

Komló, 800 néző. V: Cziffra, Gál J., Tőzsér
PÉCS: IVÁNYI 3, Sarok 4, LACZI 12, DOROGOBUZOVA 15, Brumermane 8. Cs: Ruják 1, Stewart 11, Kovács K. 2, Kováts N. 2, Pénzes 2, Török. Edző: Roberto Hernández
DIÓSGYŐR: Bukovszki 2, Skorics 2, RAVEN 21/9, BOZÓKI 16/3, Sanford 5. Cs: Szabó P., Fürtös 5/3, Rainer, Dubey 2. Edző: Peresztegi Nagy Ákos
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 6. p.: 6–6. 13. p.: 21–15. 15. p.: 27–17. 17. p.: 31–17. 23. p.: 40–24. 26. p.: 42–44. 34. p.: 48–49. 37. p.: 52–50
Kipontozódott: Sanford (37. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Pinkk Pécsi 424 javára
Roberto Hernández: – Ilyen szezon után a játékosoktól kezdve a klubnál dolgozókon keresztül a helyieken és a szurkolóinkon át mindenkinek csak gratulálni tudok. Jó védekezéssel kezdtük az első félidőt, könnyű kosarakat tudtunk szerezni, a fordulás után azonban a miskolciak védekezése feljavult.
Peresztegi Nagy Ákos: – Sajnos az első félidőben dekoncentráltan kosárlabdáztunk, a másodikban azonban megmutattuk, hogy nem érdemtelenül jutottunk el idáig. Folytatjuk a megkezdett munkát. NŐI KOSÁRLABDA NB I