Kosárlabda-vb: nagyon sima spanyol és amerikai győzelem

2010.09.02. 17:55
A címvédő spanyol válogatott két negyed után még csak öt ponttal vezetett Kanada ellen, de a  harmadik játékrészben (21–11) elhúzott, és végül simán, 89–67-re verte meg az észak-amerikaiakat a törökországi férfikosárlabda-világbajnokságon.

Rudy Fernández 23 perc alatt 19 ponttal és 5 lepattanóval jelentkezett, Fran Vázquez szintén 19 pontig jutott. Az első félidőben a két csapat 23 triplát dobott be. Spanyolország másodikként vagy harmadikként zár a csoportban.

Tunézia két negyedig bírta az Egyesült Államok ellen, de a második félidőben 53–24-gyel „csapta agyon" az észak-afrikai válogatottat. A már csoportgyőztes amerikaiak legeredményesebbje Eric Gordon (21 pont) volt.

Ausztrália látványosnak nem nevezhető mérkőzésen (egy játékos sem dobott többet 11 pontnál!) verte meg Angolát, ezzel pedig megszerezte az A-csoport harmadik helyét. Az angolaiak támadásbeli gyengeségére magyarázatot adhat legjobb dobójuk, Olimpio Cipriano hiánya. Ausztrália Szlovéniával, Angola az Egyesült Államokkal játszik a nyolcaddöntőben.

A Puerto Rico–Elefántcsontpart találkozó már jóval élvezhetőbb volt és afrikai győzelmet hozott. Mohamed Koné dupla-duplával (17 pont, 10 lepattanó), Charles Abouo 19, Mamadou Lamizana 17 ponttal segítette az „elefántokat".