A BSE legyőzése után a négy között a Győr, nyert a Pécs is

2009.04.07. 20:13
Bejutott a női kosárlabda-bajnokság legjobb négy csapata közé a SEAT-Foton Győr, miután a két győzelemig tartó párharc második mérkőzésén 75–73-ra megverte a BSE-t. A játéknap másik találkozóján a MiZo Pécs könnyedén nyert a Szolnok ellen, a mecsekaljaiaknak azonban még egy sikerre szükségük van a továbbjutáshoz.
Nicole Ohlde 16 pontig jutott
Fotó: Mirkó István

A BSE idegenben nem tudta kijavítani hazai pályán elkövetett hibáját, s a női kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjében 75–73-as vereséget szenvedett a SEAT-Foton Győrtől. A másik oldalról: a győriek egy héttel ezelőtt tizenegy ponttal nyertek a Városmajorban, a mostani meccsen pedig a továbbjutást is kiharcolták.

A végletekig izgalmas összecsapáson felváltva vezettek a csapatok az első félidőben, az utolsó negyednek pedig egypontos előnnyel vágott neki a Győr.

A mérkőzésen 14 pontig jutó Fűrész Diána az utolsó percekben fontos büntetőket értékesített, mellette Vida Annával és Hajdana Radunoviccsal nem bírtak a városmajoriak.

A találkozón a hazaiak 46, míg a vendégek 45 százalékkal dobtak. Ez az egy százalékpontnyi különbség pedig a végeredményben is megmutatkozott.

A másik mérkőzésen a MiZo Pécs igazolta a papírformát: könnyedén megverte a Szolnoki NKK-t. a mecsekaljaiak saját parketten nyertek 89–54-re.

Nicole Ohlde volt a pécsiek legeredményesebb játékosa. A center 16 ponttal vette ki a részét csapata 89–54-es győzelméből.

A Győr–BSE öszecsapással ellentétben ez volt a két csapat első meccse a negyeddöntőben, így legalább egy mérkőzés még hátravan a párharcból.

NŐI KOSÁRLABDA

NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
MIZO PÉCS 2010–SZOLNOKI NKK 89–54 (24–18, 19–14, 21–5, 25–17)
Pécs, 1500 néző. Vezette: Farkas G., Fekete L.
PÉCS: IVÁNYI 12/6, Török 2, Mazzante 7/3, Vajda 8, OHLDE 16. Csere: Ruják 5/3, MÉSZÁROS 7/3, Sarok 6, KRNJIC 15, Somogyi 8/6, Szabó F. 3. Edző: Fűzy Ákos
SZOLNOK: DJELMIS 6/3, DARIDA 14/6, BOSKOVICS 12/3, Serbán 4, HEGEDŰS R. 12/6. Csere: Rubold 2, Sonyák, Szabó V. 4, Halmai, Zele. Edző: Kmézics Zorán
Az eredmény alakulása. 3. p.: 8–5. 6. p.: 13–9. 13. p.: 30–18. 17. p.: 37–25. 23. p.: 51–32. 26. p.: 55–33. 33. p.: 71–47. 37. p.: 80–49
Kipontozódott: Serbán (39. p.)
Fűzy Ákos: – Egy győzelemmel közelebb vagyunk a bajnoki fináléhoz és az aranyhoz. Azt hoztuk ezen a mérkőzésen, amit vártunk, fokozatosan morzsoltuk fel a szimpatikus szolnokiak ellenállását. Lassan visszazökkenünk a meccsritmusba.
Kmézics Zorán: – Amíg a kulcsembereink nem fáradtak el, jól játszottunk, de a magassági fölény és a rutin döntött a hazaiak javára, akik ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek.
  • Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Pécs javára

NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
SEAT-FOTON-GYŐR–BSE 75–73 (22–25, 18–10, 16–20, 19–18)
Győr, 400 néző. V: Cziffra Cs., Bognár T.
SEAT: BOROVICKOVÁ 13/6, FŰRÉSZ D. 14, VIDA 18/9, Imbergerová 3, RADUNOVICS 18/3. Cs: Keller 4, Kovács K. 2, Izsák 3. Edző: Tapody Péter
BSE: KOCSIS B. 10/6, Kiss G. 7/6, SZLIMÁK 15/3, Koncz Zs. 2, MIRKOVÁ 17. Cs: Zsovár 4, HARDY 12/6, Makszimovics 6/3, Simon Zs., Aranyos. Edző: Farkas Sándor
Az eredmény alakulása. 3. p.: 0–7. 6. p.: 9–9. 8. p.: 13–08. 18. p.: 36–31. 24. p.: 45–-47. 28. p.: 51–51. 35. p.: 68–64. 38. p.: 68–65
Tapody Péter: – Látványos mérkőzésen minden dicséretet megérdemelnek a lányok. Csodálatos estét rendeztek, amely eredménye, hogy a Magyar Kupa után a magyar bajnokságban is elődöntős lett csapatunk.
Farkas Sándor: – A két csapat körülményei és lehetőségei a győriek továbbjutását eredményezték, s bár nekünk is voltak lehetőségeink, a jobb eredmény elérése ezúttal nem sikerült.
  • Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a SEAT-Foton javára