Női kosárlabda NB I: könnyed siker, a ZTE nullára nyert egy negyedet

2008.12.12. 22:37
A női kosárlabda NB I 12. fordulójában a ZTE hazai pályán ütötte ki a Savaria BC-t. A két együttes nem volt egy súlycsoportban, ezt a 121–34-es végeredmény híven tükrözi. A csarnokba kilátogató nézők nem mindennapi eseménynek lehettek tanúi, a hazaiak ugyanis hihetetlen módon, 29–0-ra hozták a találkozó második negyedét.
Az első három támadásban eladott három labda és a10–1-es kezdés jól mutatta az osztálykülönbséget, főleg, hogy a Zala Volán mezőnyposztokon csereembereivel kezdett. A második negyed 29–0-ja jelezte, hogy a hazaiak komolyan gyakorolják az egyéni védekezést. Varga Zsófi egy lepattanóval lemaradt ugyan a vendégektől, de a pontokban tízzel többet gyűjtött a félidőig mint az egész Szombathely. A második félidőben lezáruló 30–1-es szériával végképp fokozta az Egerszeg a vendégek kínjait.

NŐI KOSÁRLABDA NB I

12. FORDULÓ
ZALA VOLÁN-ZTE–SAVARIA BC 121–34 (33–14, 29–0, 26–7, 33–13)
Zalaegerszeg, 100 néző. V: Gelencsér, Söjtöry
ZTE: SZALAY V. 9, AMBRUS 18/6, RASHEED 13/3, VARGA 38, HORVÁTH ZSO 18. Cs: Pungor 7/3, Takács 8, Szélesy 9, Bencze V. 1. Edző: Bencze Tamás
SAVARIA BC: Szabadfi 2, Sándor 10/3, Gebri 1, Kopácsi 13, Gadnai V. 6. Cs: Bicskei 2, Horváth E., Horváth P., Földi Gy., Szalai D. Edző: Krasznai Milán
Az eredmény alakulása. 3. p.: 10–1. 15. p.: 48–14. 25. p.: 78–15. 35. p.: 109–23.
Kizárva: Bicskei (28. p.)
Bencze Tamás: – Megtiszteltük az ellenfelet azzal, hogy negyven percig komolyan vettük őket. Gratulálok a lányoknak: történelmet írtak a második negyedben a 29–0-al.
Krasznai Milán: – Rádobás és pontok nélkül nehéz kosármeccset játszani. Gratulálok az Egerszegnek magabiztos játékához.