Kikapott a Zala Volán-ZTE és a Szeviép-Szeged is az Európa Kupában

2007.11.28. 20:57
Kikapott a Zala Volán-ZTE és a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata az Európa Kupa, 4. fordulójában. Bencze Tamás együttese tíz ponttal kapott ki a Ruzemberoktól, míg a szegediek a Gorzówval szemben maradtak alul a hajrában.
Fűrész Emőke

Horváth Zsófia két büntetőjével kezdődött a mérkőzés, és a két csapat fej-fej mellett haladt az első negyedben. A magyar együttes elsősorban a bolgár Lidija Milkovának köszönhette, hogy tartani tudta a lépést az szlovákokkal, hiszen a légiós ebben a felvonásban egymaga tíz pontot dobott.

A második negyed végére aztán öt ponttal elhúztak a vendégek, ami elsősorban Pausna érdeme volt, hiszen a szlovákok játékosa a mérkőzés ezen szakaszában csapata vezére volt.

A nagyszünet után újra kiváló perceket produkálta a zalaegerszegiek, a dolog apró szépséghibája, hogy Milkova szárnyalásának - a bolgár ekkoriban már huszonöt pontnál járt – véget vetett a vendégek sorozata, ugyanis a Ruzemberok 51-41-ről 51-56-ra fordította az állást.

Az utolsó negyedet ötpontos hátránnyal kezdte a magyar csapat, azonban nem volt átütő erő már a zalaegerszegiek játékában, és végül 73-63-ra ki is kaptak. A hazaiak rezzel harmadik vereségüket szenvedték el a sorozatban, míg a szlovák gárda továbbra is veretlenül vezeti az E csoportot.

A három lengyel válogatottal és három idegenlégióssal felálló Górzow együttese az első negyedben kétpontos előnyhöz jutott Szegeden, sőt a nagyszünetre ezt további tízzel növelték a vendégek.

A harmadik negyedben aztán Fodor Péter együttese felzárkózott és teljesen nyílttá tette a találkozót, azonban a befejezés előtt két másodperccel 80–82-es állásnál Tomova csupán egy büntetőt értékesített.

Az ellentámadás végén növelte előnyét a vendég csapat, és végül három ponttal megnyerte a találkozót.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA KUPA, 4. FORDULÓ

ZALA VOLÁN ZTE - MKB RUZENBEROK 63–73 (15–16, 21–25, 16–19, 11–13)
Zalaegerszeg, 100 néző. V: Vucskovics (szlovén), Tatics (szerb)
ZALA VOLÁN: Kubatova, Creamer 12/3, Szélesy 2, Horváth Zsófia 5, MILKOVA 25/6. Cs: Hersics 5, Turóczi 4, Czukor 10/6, Ambrus. Edző: Bencze Tamás
MKB: WILSON 24/6, Krumberga, PODESVOVA 15, Kupcsikova 6, PALUSNA 12. Cs: Csabadova 6/6, Lukacsovicsova 8, Csernyakova 2. Edző: Onyuska, Sztanyiszlav
Az eredmény alakulása. 5. p.: 8–8. 17. p.: 17–23. 25.p.: 41–47. 35. p.: 55–64.
Bencze Tamás: – Kezdő játékmesterünk kiválása után gyakorlatilag minimálisra csökkent az esélyünk. Mégis mindvégig nyílt meccset játszottunk a csoportból kiemelkedő Rózsaheggyel, de ez sovány vígasz, hisz a továbbjutáshoz győznünk kellett volna.
Onyuska, Sztanyiszlav: – Már Rózsahegyen is láttuk, hogy a Zala Volán erős csapat, szerencsére jól felkészültünk a játékukból, egyedül Milkovával volt gondunk, de csapatunkba több jó támadóteljesítmény volt és a védekezésünket is dicséri, hogy harminc pont alatt tartottuk a hazaiakat a második félidőben.

SZEVIÉP SZEGED - AZS-PWSZ GÓRZOW (lengyel) 81–84 (20–22, 17–27, 27–17, 17–18)
Szeged, 500 néző. V: Stasiev (moldáv), Panatzis (görög)
SZEGED: Török 8/6, Vrancseva 9/3, KOVÁCS K. 20/18, TOMOVA 26/3, Kajdacsi 10. Cs: Szlimák 3/3, Russai 2, Fűrész E. 3. Edző: Fodor Péter
GÓROZOW: SZOTT 17/3, Czuba 3, Moore 15/12, Zurowska 8/3, CHOMAC 12. Cs: Ristic 10/6, Babicka, N'Garsanet 6, CZARNECKA 13. Edző: Barius Maciejewski
Az eredmény alakulása. 5. p.: 12–8. 8. p.: 18–18. 13. p.: 26–27. 16. p.: 28–33. 19. p.: 34–42. 22. p.: 39–53. 26. p.: 53–57. 31. p.: 68–66. 34. p.: 71–70. 37. p.: 75–79.
Kipontozódott: Zurowska (28. p.)
Fodor Péter: – A második negyed hibái megbosszulták magukat. Noha a végjátékban ezúttal nem volt szerencsénk. Küzdenitudásukért dicséret illeti a lányokat.
Barius Maciejewski: – Ideges játékunk egyik oka a furcsa játékvezetői felfogás volt. A nemzetközi élmezőnybe igyekvő fiatal csapatunk a hajrában dicséretesen összpontosított.