Magabiztosan nyert, és a legjobb 16 közé jutott a MiZo Pécs is

2008.12.11. 19:41
Magabiztosan, 88–70 arányban győzte le az orosz Nagyezsda Orenburgot a MiZo Pécs 2010 együttese, amely ezzel az utolsó forduló eredményétől függetlenül bejutott a legjobb tizenhat közé az Euroliga A-csoportjából.
Vajda Anna (fehérben) volt a legeredményesebb pécsi játékos
Fotó: Laufer Péter
Az első perc a 2008-as év játékosának választott, a meccs előtt virággal köszöntött Vajda Annáról szólt, felemás eredménnyel: szerzett három lepattanót, kihagyott két ziccert és beszedett egy személyi hibát. Aztán a brazil center, Graziane (aki egy perc alatt két duplát dobott) és Iványi Dalma (aki bokasérüléséből lábadozva két „nullás” meccs, azaz 81 perc után először talált a gyűrűbe) vette át a főszerepet, és három és fél perc elteltével már 8–2-re, Vajda első triplája után pedig 13–4-re ment a Pécs – egyszóval remekül indult a találkozó.

A különbség ezután is megmaradt: eredményesen támadott a MiZo, ami főleg annak fényében örömteli, hogy egy hete, a Krakkó elleni Euroliga-találkozón milyen gyengén muzsikáltak a lányok az ellenfél palánkja alatt.

Az első negyed hajrájára kicsit magukra találtak az oroszok, ám kisvártatva a hellyel-közzel pontos és erőszakos pécsi védekezésnek köszönhetően tíz fölé nőtt a különbség (31–17). Aztán 16 perc elteltével már 42 pontnál jártak a hazaiak, akiknél ezúttal a kispadról beállt játékosok is remekeltek (például Török Szilvia támadásban, vagy Raksányi Krisztina védekezésben), Vlagyimir Koloszkov, az oroszok edzője pedig csapata 17 pontos hátrányánál másodszorra is időt kért.

Hiába: két perccel a nagyszünet előtt már 21 volt a Pécs előnye (52–31), ráadásul parádéztak a hazaiak, akik láthatóan nem fogadták meg Fűzy Ákos vezetőedző türelmes támadójátékra vonatkozó utasítását: Kelly Mazzante és Somogyi Andrea szórta a triplákat, Vajda és Brooke Queenen pedig látványos gólpasszokkal szórakoztatta a pécsi publikumot. A félidőre 54–35-tel fordultak a felek (ráadásul a kétméteres orosz centert, Zane Tamane-t két sportszerűtlenség miatt végleg ki is állították), így tulajdonképpen hátradőlhetett mindenki: a pécsiek már egy 12 pontos vereséggel is kiharcolták volna a legjobb 16 közé jutást, hát még így…

A harmadik negyedre sem sok minden változott. A pécsiek dobóteljesítménye visszaesett kicsit, ám cserébe rengeteg támadólepattanót szereztek, gyakran háromszor is támadhattak egymás után, az oroszok pedig hiába kapaszkodtak. A különbség húsz pont körül állandósult, hol itt hullott egy kosár, hol ott, de izgalom már nem maradt. A MiZo 88–70-re nyert, és bárhogy is végez jövő héten, a francia Bourges otthonában az utolsó csoportmeccsen, mindenképpen ott lesz a legjobb 16 között az Euroligában.

NŐI KOSÁRLABDA, EUROLIGA

A-CSOPORT, 9. FORDULÓ
MIZO PÉCS 2010–NAGYVEZSDA ORENBURG (orosz) 88–70
(23–17, 31–18, 16–16, 18–19)
PÉCS: IVÁNYI 8, Somogyi 7/3, MAZZANTE 21/9, VAJDA 26/3, Graziane 12. Cs: Raksányi, Queenan 7, Török 4, Krnjic 3, Mészáros, Ruják. Vezetőedző: Fűzy Ákos
ORENBURG: Garcia 8/3, LENNOX 23, Ovcsarenko 10/6, Veremejenko 10, Tamane 10. Cs: Burik 7/3, Belalova 2, Gavrilica. Edző: Vlagyimir Koloszkov
Az eredmény alakulása. 3. p.: 6–0. 6. p.: 17–6. 13. p.: 33–20. 17. p.: 46–27. 23. p.: 56–40. 26. p.: 65–43. 34. p.: 74–53. 37. p.: 80–61
Kiállítva: Tamane (20. p.)
Kipontozódott: Veremejenko (34. p.)

FÜZI ÁKOS, a MiZo Pécs vezetőedzője: Örülök, hogy a mai lelkes közönségünk előtt a mai magabiztos győzelmünkkel formálódó csapatom fantasztikus eredményt ért el azzal, hogy bejutott az Euroliga legjobb tizenhat csapat aközé. Bízom a remek folytatásban, hiszem látszik, hogy mérkőzésről-mérkőzésre fejlődünk.
VLAGYIMIR KOLOSKOV, az Orenburg vezetőedzője: A Pécs sokkal jobb csapat mint mi, ma a játék minden elemében felülmúlt bennünket. A védekezésük nem ízlett a mi stílusunknak.

1. Bourges 9 6 3 633:522 15
2. Kraków 9 6 3 621:597 15
3. Salamanca 9 6 3 639:643 15
4. PÉCS 9 5 4 616:581 14
5. Orenburg 9 2 7 613:685 11
6. Besiktas 9 2 7 569:663 11