Kiélezett csatában öt ponttal nyert a Boston a mindent eldöntő meccsen

2008.05.19. 00:54
A Boston egész mérkőzéses kiélezett csatában, végig 5-10 ponttal vezetve nyert 97–92-re hazai pályán a Cleveland ellen, és bejutott az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság, az NBA Keleti Főcsoportjának döntőjébe. A mérkőzés LeBron James és Paul Pierce pontpárbaját hozta, amit James megnyert 45 ponttal a 41 pontos Pearce előtt, ám a mérkőzés végén mégis utóbbi örülhetett.
A párharcban fej-fej mellett haladtak a felek, a Boston csak milliméterekkel emelkedett felül

A Celtics remekül kezdte a mérkőzést. Már hat perc után 10 pont volt a bostoniak előnye (14-4). A Cleveland pontjait - ki más? - LeBron James dobálta, faragott is a hátrányból Cavs öt pontra - akkor még nem tudtuk, hogy erről fog szólni a mérkőzés...

Illetve James és Paul Pearce pontbárbajáról. A két játékos már szünetben 23, illetve 26 pontnál járt, de a többiek is jobban szórták. A Boston ismét elhúzott, nagyszünetben így újra 10 pont volt az előny (50-40).

A Celtics beragadt a második félidő elején, a Cleveland egyre közelebb jött. Zydrunas Ilgauskasnak ekkor bejöttek a középtávolik, a túloldalon pedig a veterán P. J. Brown csinált pontokat a semmiből, pontosabban a padról beszállva.

Delonte West pontjaival 69-65-re alakult az eredmény: a Cleveland lőtávolban volt. Ráadásul a játékvezetői hibák a Bostont sújtották, és a bírói gyengeségből nem kevés volt.

A negyedik negyedre 73-68-as bostoni előnnyel fordultak a csapatok, az ötpontos távolság ezután majdnem állandó volt a végjátékig.

Amikor James másodszor lopott labdát a nagy rivális Pearce-től a Cleveland feljött egy pontra, 89-88-ra!

A végjátékban azonban James előbb túlvállalta magát, majd büntetőt hibázott, míg a túloldalon Ray Allen büntetőből nem hibázott, így valamit jóvátett a párharcban nyújtott gyenge produkciójából. A Boston 97–92-re nyert és bejutott a keleti nagydöntőbe a Detroit mellé.

NBA, RÁJÁTSZÁS, KELETI KONFERENCIA

7. MÉRKŐZÉS
Boston Celtics–Cleveland Cavaliers 97–92
Győzelmével a Boston 4–3-ra megnyerte a párharcot, és továbbjutott a Keleti Konferencia döntőjébe.