Kosárlabda, női Uniqa NB I: kétpontos szegedi siker Szolnokon

2008.02.03. 23:25
Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának tizenhetedik fordulójában a Szeged kétpontos győzelmet aratott Szolnokon. A vendégek az első három negyedet kis különbségekkel ugyan, de nyerték, viszont az utolsó negyed betlije miatt (négy dobott pont!) erre majdnem ráment a győzelmük.
A szegediek válogatott centerét, Kajdacsi Juditot kedd óta nem látták edzésen, és Szolnokra sem tartott társaival. A játékos állítólag be akarja fejezni pályafutását. A hírek szerint már többször is tett hasonló kijelentést, most úgy tűnik, komolyan gondolja a visszavonulást 28 éves kosaras.A záró felvonás 44–55-ös állásról indult. Innentől a hazaiak egy 13–0-ás rohammal fordítottak. Igenám, de közben fontos büntetőket hibáztak el. A szegediek viszont úgy nyerték meg a mérkőzést, hogy a záró negyedben egyetlenegy mezőnykosarat sem dobtak, ám a javukra megítélt hat büntetőből négyet értékesítettek, és ezzel sikerült kicsikarniuk a győzelmet.Tizenkettedszer nyert a bajnokságban a Szeged, hatodszor kapott ki a Szolnok.

ÉLVONALBELI NŐI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG, ALAPSZAKASZ, 17. FORDULÓ:

SZOLNOKI NKK - SZEVIÉP-SZEGED 57–59 (18–22, 15–17, 11–16, 13–4)
Szolnok, 500 néző. V: Valovics, Pozsonyi
SZOLNOK: Sonyák 2, GYELMIS 11/9, KOZDRON 11/3, HEGEDŰS 17/3, Keller 3. Cs: Vescan 3, Boskovics 8/6, Szavercsenko, Fürtös 2. Edző: Kmézics Zorán
SZEGED: Török 6, Kovács K., FŰRÉSZ 11/3, RUSSAI 12/6, TOMOVA 13. Cs: Vrancseva 5/3, SZLIMÁK 12. Edző: Fodor Péter
Az eredmény alakulása: 4. p.: 8–8. 8. p.: 14–16. 14. p.: 25–33. 18. p.: 31–37. 24. p.: 39–43. 28. p.: 41–53. 34. p.: 52–55. 39. p.: 57–55
Kipontozódott: Vrancseva (38. p.), Gyelmis (40. p.)
Kmézics Zorán: A héten egy kicsit kiestünk a ritmusból, ezért a végjátékban nem tudtunk megfelelően koncentrálni.
Fodor Péter: Megérdemelten győztünk, hiszen jól kezdtünk, és csaknem végig vezettünk a mérkőzésen, a végjátékban pedig helyén volt a szívünk is.