Távol került a Szeviép-Szeged a legjobb tizenhat közé jutástól

2008.01.10. 20:10
Tizenegy pontos vereséget szenvedett Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata az Európa Kupában a legjobb tizenhat közé jutásért legátszott párharc első mérkőzésén. Fodor Péter együttese a szlovák Ruzomberoktól kapott ki hazai pályán, és így nagyon távol került a továbbjutástól.
Fürész Emőke hét ponttal próbálta segíteni a szegedieket

A mérkőzés Podesvova duplájával kezdődött, és a szegediek szempontjából rosszul folytatódott, hiszen két perc elteltével szlovák gárda már 6-0-ra vezetett, és az első hazai pontra még fél percet kellett várni, amikor Fürész egyik büntetője landolt a gyűrűben.

A továbbiakban a magyar együttes egyre jobban felzárkózott, aminek az lett az eredménye, hogy Szlimák büntetőivel előbb egyenlített, majd Kovács pontjaival először vezetett Fodor Péter együttese.

Az első negyed utolsó pontjait Vrancseva szerezte a hárompontos vonalon kívülről, így az első felvonás végén már a szeged vezetett 20-14-re.

A folytatásban Russai növelte a magyar csapat előnyét, de a Ruzomberok tartotta a lépést, majd a második játékrész hatodik percében ki is egyenlített (26-26). A nagyszünet előtti utolsó percekben aztán fej-fej mellett haladt a két gárda, azonban a hajrát jobban bírták a szlovákok, így húsz percnyi játék után négy ponttal vonulhattak a pihenőre (36-32).

A félidő után is szoros volt a csata. A vendégeknél volt az előny, de a szegediek többször is felzárkóztak egy pontra, sőt Tomova révén kétszer át is vették a vezetést. A negyed hajráját aztán megint a Ruzomberok bírta jobban és a záró tíz perc előtt hétpontos előnyre tett szert.

Az utolsó felvonásban a vendégek nemcsak tartották az előnyüket, sőt növelték is azt (68-58), így nem csoda, hogy Fodor Péter az utolsó szalmaszálba is megpróbált belekapaszkodni, és hat perccel a vége előtt időt kért.

Azonban ez sem segített a Szeviépen, hiszen még csak csökkenteni sem tudta a szegedi alakulat a hátrányát, így végül 76-65-re kikapott.

Nehéz helyzetbe került a magyar bajnokság bronzérmese, hiszen jövő héten szerdán a Ruzomberok otthonában kellene ledolgoznia a tizenegy pontos hátrányt ahhoz, hogy a legjobb tizenhat közé kerüljön az Európa Kupában.

EURÓPA KUPA, A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT, 1. MÉRKŐZÉS

SZEVIÉP-SZEGED - MBK RUZOMBEROK (szlovák) 65–76 (20–14, 12–22, 19–22, 14–18)
Szeged, 500 néző, Vezette: Dolinek (cseh), Vukanovics (szerb)
SZEGED: Török 3, Fürész E. 7, Kovcás K. 7, Tomova 12, Kajdacsi 10. Cs: Vrancseva 3, RUSSAI 10/6, SZLIMÁK 13/9. Edző: Fodor Péter
RUZOMBEROK: WILSON 16, Krumberga 9, Kupicková 6, PODESOVA 16, PALUSNA 18. Cs: Lukacovicová 8, Csabadová, Novotka 3/3, Cernaková, Felikszová. Edző: Sztaniszlav Onuska
Az eredmény alakulása. 3. p.: 0–6. 6. p.: 5–10. 8. p.: 12–12. 11. p.: 22–14. 14. p.: 24–21. 17. p.: 26–28. 22. p.: 35–40. 25. p.: 45–46. 28. p.: 49–54. 32. p.: 55–62. 34. p.: 58–68. 38. p.: 60–74
Fodor Péter: – A palánkok alatt egyértelműen fölénk kerekedett ellenfelünk. Azonkívül sok labdát eladtunk, noha jelentős a hátrányunk, a január 16-i visszavágón megpróbáljuk kiköszörülni a csorbát.
Sztaniszlav Onuska: – Az első negyedet leszámítva csapatom jó ritmusban kosárlabdázott. Nem altat el a tizenegy pontos előnyünk, nem vesszük félvállról a visszavágót.