Kosárlabda, női NB I: Cegléden nyert 27 ponttal a Seat-Foton Győr

2007.11.18. 21:28
A női élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszának hetedik fordulójában a Győr Cegléden tudott nyerni 27 ponttal.
A találkozó első negyedében a vendégek egypontos előnyre tettek szert, de a második felvonásban beigazolódott a papírforma. Az EK-ban szereplő vendégek tizenöt ponttal nyerték azt a játékrészt, így a nagyszünetre 14 pontos előnnyel vonulhattak.A harmadik negyedben további tizenegy pontot tettek egyébként is tetemes előnyükhöz a vendégek, akik a befejezés negyedben jelentősen visszavettek a tempóból.Ötödik győzelmét aratta a Győr, negyedszer kapott ki a Cegléd.

UNIQA NB I, NŐI ÉLVONALBELI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG, ALAPSZAKASZ, 7. FORDULÓ:

CEGLÉDI EKK - SEAT-FOTON GYŐR 60–87 (18–17, 15–30, 10–21, 17–19)
Cegléd, 500 néző. V: Hegedűs T., Csősz T.
CEGLÉD: CORONADO 19/6, Boskovics 3/3, Pungor, Serbán 7/3, WILLIAMS 25. Cs: Takács, Kalmár-Nagy 2, Orbán, Vincze 3, Ruttner Zs. 1, Ruttner R., Őri. Edző: Földi Sándor
GYŐR: BOROVICKOVÁ 6, BORECKÁ 12/9, Szakács 8/6, Margeviciute 12, VARGA 10. Cs: Koncz 18/3, Horváth Zs. 12, Orsó, Tóth 5, Szalay 2, Antalovics 2, Ürmös. Edző: Gálos László
Az eredmény alakulása: 5. p.: 5–7. 8. p.: 14–11. 12. p.: 20–20. 14. p.: 20–33. 17. p.: 29–38. 26. p.: 37–64. 36. p.: 49–81
Kipontozódott: Horváth Zs. (35. p.)
Földi Sándor: Fegyelmezetlenül játszottunk, védekeztünk. A gyenge játéknak lehet, hogy lesznek következményei.
Gálos László: Az Európa-kupa-mérkőzések kellőképpen felkeményítették csapatunkat. Magabiztosan hoztuk a kötelezőt.