Esélytelen volt a Paks Törökroszágban

2006.11.15. 20:00
Második mérkőzésén is vereséget szenvedett az Atomerőmű SE a férfi kosárlabda Európa-kupában. A paksi együttes ezúttal a török Banvit BK otthonában kapott ki, úgy, hogy az első perctől kezdve hátrányban volt.
Marcellus Sommerville volt a második legeredményesebb paksi játékos ? ő is csak 12 pontig jutott

Ugyan az Atomerőműhöz hasonlóan a Banvit BK is vereséggel kezdte az Európa-kupa csoportmérkőzéseit, mégsem ígérkezett könnyűnek a törökországi kirándulás, hiszen a bandirmai gárda jóval esélyesebbnek számított.

A sérültek közül Jure Balazic el sem utazott az idegenbeli találkozóra, Czigler Lászlóra és Jan Pavlikra viszont már számíthatott Zsoldos András vezetőedző.

A török bajnokság harmadik helyezettje villámrajtot vett, támadásaikat rendre pontosan fejezte be, a paksiak viszont nem tudták felvenni a játék ritmusát. Ennek tudható be, hogy már az első etap végére tizenhét pontosra hízott (28-11) a vendéglátók előnye.

A folytatásban valamelyest sikerült stabilizálni a magyar csapatnak a védekezést, ám így sem sikerült közelebb férkőznie riválisához. A hazai oldalon leginkább Perry és Radosevics remekelt, míg a tolnaiak közül csupán Horváth Zoltán teljesítménye volt elfogadható. A szünetet jelző dudaszó 44-25 ös Banvit-vezetésnél harsant fel.

A folytatás sem sok jót ígért a Zsoldos-csapatnak, Mészárosék tehetetlenek voltak az ellenfél nehéztüzéreivel szemben, a törökök rendkívül eredményesek voltak a hárompontos vonalon túlról is. A hazaiak 57%-kal céloztak távolról, Radosevics öt kísérletéből négy a gyűrűben landolt.

A zárófelvonásra összeomlott az ASE, 25-11-re vesztették a negyedik negyedet. A különbség egyre csak nőtt, így az eredményjelzőn 91-60 állt a lefújás után. Az eddig nyeretlenek meccsén nem sokáig volt kérdéses, hogy a Banvité lesz a győzelem, amely végig vezetett és kétség sem férhetett a sikeréhez.