FARKAS MIHÁLY, Jutasi Róbert, KIRIPOLSZKY TAMÁS, HORVÁTH LÁSZLÓ, LASZTOMÉRY ANDRÁSFARKAS MIHÁLY, Jutasi Róbert, KIRIPOLSZKY TAMÁS, HORVÁTH LÁSZLÓ, LASZTOMÉRY ANDRÁS
Kecskeméten az utolsó felvonásban tovább erőltette a centerjátékot a magasabb fehérvári együttes, de Horváth Ákos rendre közbeszúrt egy triplát, így az utolsó pillanatig nyílt maradt a találkozó.

73–76 (20–19, 16–17, 21–23, 16–17)

Kecskemét, 1200 néző. V: Szabó Gy., dr. Páli
KECSKEMÉT: Bradford (11/6), HORVÁTH Á. (22/12), Mérész T. (7/3), MCCLENDON (21), Valjevac (9/3). Cs: Dohány (3), Drahos (–). Edző: Meszlényi Róbert
ALBACOMP: Boros (4), SPIVEY (22/6), FODOR G. (12/3), Góbi (11), LAPOV (16/3). Cs: Bencze Z. (8), Nyilas (3/3). Edző: Farkas Sándor
Az eredmény alakulása. 2. p.: 2–5. 6. p.: 17–11. 13. p.: 24–25. 18. p.: 30–34. 23. p.: 43–40. 28. p.: 53–54. 35. p.: 65–66
Kipontozódott: Valjevac (24. p.)

Remekül kezdődött a mérkőzés: látványos megoldásoknak tapsolhatott a közönség. A második negyedben aztán nagyobb szerepet kapott mindkét együttesnél a védekezés, így kevesebb alkalommal került a gyűrűkbe a labda, az Univer ráadásul hamar elvesztette magas emberét, ugyanis Valjevacot a 14. percben le kellett cserélni a negyedik személyi hibája miatt. Ez nyilván azt is jelentette, hogy alacsonyabb szerkezetű csapattal kellett játszania a hazai gárdának, amely az első félidő végéig így is jól állta a sarat a bajnoki címre is esélyes Albacomp ellen. Sőt a nagyszünet után újra átvette a vezetést a Kecskemét a kiválóan játszó McClendon vezérletével, és meg is tartotta az előnyt a következő nyolc percre. Az utolsó felvonásban tovább erőltette a centerjátékot a magasabb fehérvári együttes, de Horváth Ákos rendre közbeszúrt egy triplát, így az utolsó pillanatig nyílt maradt a találkozó.

Kaposvári KK–Gunaras KC Dombóvár
106–81 (34–22, 24–21, 27–18, 21–20)

Kaposvár, 1000 néző. V: Forrai, Tóth K.
KAPOSVÁR: SIMON B. (12), Szőke (12/6), JAMES (23/6), FILIPOVICS (9), Ivkovics (10). Cs: Trepák (10), SANDERS (14), Dénes (1), Varga (9/3), Dzunics (6). Edző: Kmézics Zorán
DOMBÓVÁR: KRASZNAI T. (15/9), LEGRANGE (19), Deák (9/6), SOLA (18/3), BÓDI (18/6). Cs: Panta (2), Krasznai M. (–), Balogh (–). Megbízott edző: Bálind József
Kipontozódott: Sola (39. p.)

A szomszédvári randevú előtt egyperces gyászszünettel emlékeztek meg a jelenlevők a tragikus körülmények között elhunyt egykori játékvezetőről, Major Lászlóról. Az elején négy kihagyott büntetővel jelezték a vendégek feszültségüket, a másik oldalon Ivkovics és James tekintélyt parancsolóan megszórta a dombóváriak kosarát, igaz, a triplapárbajban Deákék állták a versenyt a hazaiakkal. A második negyedben fokozatosan az egész kezdő ötösét pihenni küldte Kmézics edző, ám így is nőtt csapata előnye. Dénes látványos szerelése és Sanders szép kosara volt a negyed fő attrakciója, no meg a lefújás után Krasznai Milán Trepákkal szembeni durvasága, amiért a hazai kosaras két büntetőt dobhatott a harmadik játékrész kezdete előtt. A nagyszünet után öt perc alatt újabb pontokkal nőtt Ivkovicsék előnye, aztán előbb a vendégek kértek időt, majd a hazaiak, és ez Simonéknak vált inkább hasznára. Az utolsó negyedben pályára lépett a sérülés miatt kilenc hónapot kihagyó Dzunics, aki egy pazar gólpasszal és további két kosárral jelezte, hogy ismét harcra kész. A végjátékban a hazaiak előtt már csak a százas határ átlépése lebegett célként, és ki más dobta meg a jubileumi pontot, mint a visszatérő Dzunics.

Debreceni Vadkakasok–Mol Szolnok
87–77 (23–11, 19–30, 26–16, 19–20)

Debrecen, 1500 néző. V: Földházi, Hegedűs
DEBRECEN: Fodor M. (6), LEE (22), GREEN (15/6), Sitku (10), BUKVA (29). Cs: Ádám (–), Lakatos (–), Gémes (2), Tóth G. (3/3), Boldizsár (–). Edző: Ráthonyi Tamás
SZOLNOK: O'KELLEY (16/12), Cziczás (10/6), HALIMICS (19/15), STROUD (19), Orosz (13). Edző: Pór Péter
Az eredmény alakulása. 5. p.: 11–2. 9. p.: 19–7. 16. p.: 38–22. 18. p.: 38–31. 22. p.: 47–48. 27. p.: 62–54. 33. p.: 76–62. 37. p.: 79–73

Úgy tűnt, az esélyesebb debreceniek könnyen elintézik ellenfelüket, hiszen négy perccel a második negyed vége előtt már 16 ponttal vezettek. A nagyszünetre azonban csak egy pont maradt a hazai előnyből, sőt a fordulást követően – igaz, csak néhány másodperc erejéig – még a vezetést is átvették a váratlanul feltámadó szolnokiak. A későbbiekben aztán helyreállt a rend, fokozatosan elhúztak Bukváék, bár a Tisza-partiak tripláikkal jól tartották magukat. Így a végén mindössze tíz ponttal nyertek a Vadkakasok, ami igazából a vendégeket dicséri, mert csere nélkül játszották végig a mérkőzést.

PVSK-Panthers–Marso-Nyíregyházi KK
91–71 (25–23, 17–15, 25–13, 24–20)

Pécs, 1000 néző. V: Benczur T., Papp
PÉCS: Csirke (3), CAMPBELL (18/3), Mészáros R. (7/3), GAMBIROZA (25/12). HORVÁTH Z. (16). Cs: Fülöp (7), MADISON (13), Balogh Z. (–), Radnóti (2), Buzogány (–). Edző: Fodor Péter
NYÍREGYHÁZA: Siska (–), TOYA (19/3), Jovanovics (12/3), Krivacsevics (14), Riley (12). Cs: Pavlovics (8/6), Puskás (4), Herczku (2). Edző: Horváth Imre
Az eredmény alakulása. 5. p.: 11–11. 15. p.: 29–29. 20. p.: 42–33. 30. p.: 65–49. 35. p.: 80–58
Kipontozódott: Riley (27. p.)

A második és harmadik negyedbeli öt percen át tartó nyíregyházi kosárínség is belejátszott abba, hogy a pécsiek fokozatosan elhúztak, ráadásul Riley hamar kipontozódott, így egyetlen igazi centere nélkül próbálta meg ledolgozni mind tetemesebbé váló hátrányát a végig rosszul dobó vendégcsapat. Sikertelenül. A lelkes baranyaiak kevesebbet hibáztak, a nyírségiek pedig egyre kedvetlenebbül kosaraztak, sokat egyénieskedtek. Madison zsákolási bemutatót tartott, amit a lelátón nagy ováció kísért.

MAFC-Újbuda–Soproni Ászok-SMAFC
77–81 (17–19, 25–23, 23–19, 12–20)

Gabányi-sportcsarnok, 250 néző. V: Hartyáni, Király
MAFC: Maljkovics (14/3), BUDDENBURG (15/6), KANGYAL (24/12), Sajni (6), Rowe (14). Cs: Kecskés (2), Kolarics (2). Edző: Merim Mehmedovics
SOPRON: Pojbics (5), MCDANIEL (14/6), RAWLINS (23/9), Vavra A. (7), VILCINSKAS (21). Cs: Körtélyesi (2), Mogyorósy (3), Palotai (6), Walke (–). Edző: Vetési Imre
Kipontozódott: Rawlins (40. p.), Maljkovics (40. p.)
Igen agresszívan kezdtek a csapatok az alsóházi rangadón, gyors iramban zajlottak az események. Egyik együttes sem tudott ellépni riválisától tekintélyesebb különbséggel, és ami még érdekes volt, igen magas volt a két csapat dobószázaléka az első húsz perc után: 59, illetve 53. Vendégoldalon Vilcinskas remekelt, a nagyszünetig 11 pontig és 7 lepattanóig jutott, a hazaiaknál eközben Kangyal 12 pontját megspékelte két triplával. A nagyszünetet követően Maljkovics fővárosi, McDaniel pedig soproni oldalon hamar összeszedte negyedik személyi hibáját. Kangyal a 28. percben két triplát is dobott, ezzel meglépett a MAFC, sőt a későbbiekben Rowe is feljavult, míg Vilcinskas eltűnt a mezőnyben. A negyedik negyed derekán aztán óriásit változott a helyzet: a MAFC-nál bekövetkezett rövidzárlatot a lehető legjobban használta ki az Ászok, ugyanis Rawlins vezetésével, aki zsinórban kilenc pontot dobott, megnyerték az ütközetet.