Darts PL: Michael Smith legyőzte Aspinallt, és bejutott a rájátszásba

R. P.R. P.
2024.05.17. 00:06
Michael Smith túlélte az „Ítélet napját” (Fotó: PDCV)
Michael Smith duplán örülhetett a darts Premier League utolsó álllomásán: egyrészt legyőzte Nathan Aspiannl, amivel biztosította helyét a rájátszásban, másrészt meg is nyerte a tornát, a döntőben a világbajnok Luke Humphriest legyőzve.

Sheffieldben az utolsó fordulójához érkezett a darts Premier League alapszakasza, amely előtt a legfontosabb kérdés az volt, hogy Nathan Aspinall vagy Michael Smith csatlakozik a Luke Littler, Luke Humphries, Michael van Gerwen hármashoz a jövő heti londoni négyes döntőre. Nos, kettejük csatájában a korábbi világbajnok Smith jobban akarta a győzelmet, és 99-es körátlaggal 6–3-ra legyőzte riválisát.

Azzal, hogy a negyeddöntőben Luke Littler nyert Peter Wright ellen, az összes többi eredménytől függetlenül eldőlt, hogy az első helyen zárja az alapszakaszt.

Littler szenációs tripla duplás befejezése a hatodik legben:

A döntőben Smith és a világbajnok Luke Humphries találkozott egymással. A magas színvonalú összecsapást végül Smith nyerte meg.

Az elődöntőt és a döntőt jövő csütörtökön rendezik meg a londoni O2 Arénéban.

Smith (100.16)–Humphries (95.36) 6–3

Az alapszakasz végeredménye: 1. Littler 40 pont, 2. Humphries 36, 3. Van Gerwen 29 (4 tornagyőzelem), 4. Smith 29 82), 5. Aspinall 25, 6. Cross 17, 7. Price 12, 8. Wright 4