Férfi kézi NB I: a Tatabánya simán legyőzte a Balatonfüredet, ezzel ismét bronzérmes

2024.05.04. 17:24
Fotó: Facebook/Tatabánya Kézilabda Club
Tatabánya megvédte harmadik helyét a férfi kézilabda NB I-ben, mivel szombaton házigazdaként 31–23-ra legyőzte a Balatonfüredet.

Sikerével a Tatabánya előnye behozhatatlanná vált a tabellán a negyedik helyezett Ferencvárossal szemben, így története tizedik bajnoki bronzérmét nyerte. Pergel Andrej hét, Cristian Ugalde és Ancsin Gábor öt-öt góllal, a válogatott Bartucz László 11 védéssel járult hozzá a sikerhez.

A címvédő Veszprém Komlóról hozta el a két pontot 15 gólos győzelmet aratva, míg a második helyen álló Szeged Dabason diadalmaskodott öttalálatnyi különbséggel. A Ferencváros ugyanakkor két góllal kikapott a kieséstől fenyegetett Eger vendégeként.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
Mol Tatabánya KC–Balatonfüredi KSE 31–23 (16–14)
Tatabánya, 2200 néző. V: Altmár, Horváth M.
TATABÁNYA: BARTUCZ – Rodríguez P. 1, ANCSIN 5, Juhász Á. 2, Topic 2, Dissinger, UGALDE 5.
Csere: Székely (kapus), PERGEL 7, Vilovszki, Enomoto 4, Krakovszki B. 2, Maras, Vajda H. 2, Peric 1, Eklemovic.
Edző: Dragan Djukics
BALATONFÜRED: Andó – Hornyák P. 2, Kemény 2, Szretenovics 3, Varga M. 3, Németh B. 1, BÓKA 3.
Csere: Bősz (kapus), SZÖLLŐSI B. 3, Szűcs Bence 1, Kljun 4 (1), Szmetán M 1, Kovács B., Brandt.
Edző: László György
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–4. 14. p.: 6–7. 19. p.: 10–10. 25. p.: 13–13. 29. p.: 15–14. 37. p.: 19–16. 43. p.: 22–16. 48. p.: 26–18. 55. p.: 29–21.
Kiállítások: 2, ill. 6 perc.
Hétméteresek: –, ill. 1/1
Dragan Djukics: – Nem először játszottunk két ellentétes félidőt az idény során, de a másodikban megmuttattuk, miért a miénk a második legjobb védelem a ligában, és milyen egyszerű játék a kézilabda, Jó védelemmel és kiváló kapusteljesítménnyel minden könnyűvé válik.
György László: – Jól kezdtük a meccset, az első harminc perccel elégdett vagyok, a dobott gólok száma is megfelelő volt, de a másodikban sok volt a technikai hiba, amit könnyű gólokkal bosszult meg az ellenfél.

Dabas KC–OTP Bank-Pick Szeged 36–41 (17–24)
Dabas, 900 néző. V: Haskó, Natkai.
DABAS: Nagy T. – Ács T., FEKETE B. 6, Szöllősi Sz. 1, Koller 1, BOGNÁR N. 6, LAURINYECZ 3.
Csere: Szikora, PALLAG (kapus), Dupsi 1, Dobrkovics 5, KÁDÁR 6 (3), Török 4 (2), Szeverényi 2, Katona 1.
Edző: Tomori Győző
SZEGED: Mikler R. – SOSTARIC 8 (1), STEPANCIC 4, Gaber 2, BOMBAC 6, Bodó 4, Jelinic 2.
Csere: Imsgard (kapus), Martins 2, Frimmel 1, Bánhidi 2, Molina, Garciandía 3, Fekete G. 1, Balogh D. 1, SZILÁGYI BENJÁMIN 5.
Edző: Kárpáti Krisztián
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–6. 15. p.: 8–13. 26. p.: 13–22. 37. p.: 20–27. 45. p.: 25–33. 56. p.: 21–20.
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/1
Tomori Győző: – A sok hiányzónk ellenére felvettük a kesztyűt és próbáltunk mindent megtenni, hogy méltóképpen zárjuk hazai pályán a szezont. A fiatalok és az eddig kevesebbet játszók is megmutatták, hogy lehet rájuk számítani.
Kárpáti Krisztián: – A fő célunkat elértük, mert jó iramú meccset tudtunk játszani. Kár, hogy mi csak az első húsz percben nyújtottuk azt a teljesítményt, amit a találkozó végéig kellett volna.

QHB Eger–FTC-Green Collect  28–26 (13–12)
Eger, 800 néző. V: Andorka, Huczker.
EGER: ÁGOSTON Á. – Maracskó 4, Nastaj 3, Tóth K., Zennadi 4, F. Silva 2, Száva 4.
Csere: KISS G., TÓVIZI 3, Döme, KAVIN 4, BOROS 3, Lezák 1.
Edző: Tóth Edmond
FTC: Borbély – Bujdosó 2, Füzi 3, Bognár A. 3, J. Mikita 3 (3), Kovacsics 3, LÉKAI 5 (1).
Csere: Győri K. 1 (kapus), IMRE B. 5, Debreczeni 1, Fülöp P., Szepesi, Pordán.
Edző: Pásztor István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 12. p.: 5–4. 18. p.: 7–7. 24. p.: 8–9. 36. p.: 16–13. 42. p.: 21–16. 48. p.: 24–20. 54. p.: 26–24.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 2/0, ill. 5/4
Tóth Edmond: – Nyerni kellett, hogy életben tartsuk a reményeinket a bennmaradásra. Küzdöttünk, hajtottunk, mindent megtettünk, ami tőlünk telt. Ágoston Áron extra teljesítménye mellett fontos volt az is, hogy a csereként pályára lépők nagyszerűen szálltak be a meccsbe.
Pásztor István: – A jelenlegi formánkat felülmúlta az Eger, megérdemelt a győzelme. Tizenkét technikai hiba mellett a helyzetkihasználásunk is nagyon akadozott. Az ellenfél kapuja előtti bizonytalanság a vereség legfőbb oka.

PLER-Budapest–Fejér-B.Á.L. Veszprém 35–28 (21–15)
BUD Aréna, 900 néző. V: Sándor G., Szabó B.
PLER: KRÁNITZ – Tóth Á. 3, MARKEZ 7 (1), SIMOTICS 5, ANDJELICS 7, VÁRSZEGI 4, Vízler 1.
Csere: Borsos M. (kapus), Bak 3, Szunajko F. 2, Groff, Farkas T., Zalai 1, Fekete Á., Holdosi 2.
Edző: Lepsényi Sándor
FEJÉR-B.Á.L.: Mojszilov – Preszter 1, Tarabochia 3, Szrnka 1, Grünfelder 4, Draskovics 3, Nurelden 2.
Csere: Balogh T. (kapus), KRISTÓF M. 5, HÁRI 5 (1), Fazekas M. 1, Vetési 2, Szuharev 1, Farkas M.
Edző: Danyi Gábor
Kiállítások: 12, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 1/1
Lepsényi Sándor: – Majdnem mindig elégedett vagyok a csapattal, jó velük dolgozni. A második félidő elején voltak hibáink, de ebből jól ki tudtunk jönni. Köszönöm a közönség támogatását.
Danyi Gábor: – Ezen a mérkőzésen annyi momentumunk volt, hogy feljöttünk kilenc gólról egyre. Az első félidőben védekezésben nem ütöttük meg az NB I színvonalát. Célunk tisztességesen lejátszani a hátralévő két mérkőzést.

Carbonex-Komló–Telekom Veszprém 28–43 (10–22)
Komló, 1000 néző. V: Héjja, Kónya.
KOMLÓ: Granic – Urbán, Szöllősi O., Vekic, Rotim 3, JERKOVIC 3, Menyhárt 2.
Csere: Merkovszki (kapus), VESZELINOVICS 4, Begovácz 1 (1), Ács P. 4, VÁCZI M. 5 (2), Bazsa, Orbán 1, Gulyás 3 (1), Varga Sz. 2.
Edző: Marosán György
VESZPRÉM: JENSEN – Vajlupau 3 (1), J. Omar 1, FABREGAS 7, Remili 2, Koszorotov 4, Elísson 2.
Csere: Mahé 3 (1), Bőti 1, Sandell 2, Ligetvári 4, VÉGH 7, Szabó T., A. NILSSON 7.
Edző: Momir Ilics
Kiállítások: 2, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/2
Marosán György: – Fontos lesz a következő találkozónk, ott is hasonló hangulatra lesz szükségünk.
Momir Ilics: – Nehéz napokon van túl a csapat, de jól teljesítettek a fiúk. Komolyan vették a mérkőzést, megérdemelten nyertünk. Arra törekszünk, hogy a magyar bajnokságot és a kupát is megnyerjük.

Csurgói KK–HE-DO B.Braun Gyöngyös 27–25 (14–13)
Csurgó, 600 néző. V: Nagy F., Túróczy.
CSURGÓ: FÜSTÖS Á. – TUFEGDZSICS 7 (6), Zagar, Gábor M., PAPP T. 6, Tóth P. 4, Bazsó 4.
Csere: Holló (kapus), Herceg 1, SZEITL E. 2, Mazurek, Gebhardt, Krszmancsics 3, Vasvári, Zobec, Borsos.
Edző: Baranyai Norbert
GYÖNGYÖS: TOMICS – Jaros 2, Schmid, UBORNYÁK 6, HEGEDŰS M. 5, Lakosy, Varsandán 1 (1).
Csere: Gyánti (kapus), Gyallai, Edwards 2 (2), GRÁF 4, Jóga 1, Pietruszko, BODOR 4.
Edző: Bíró Balázs
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–5. 12. p.: 5–7. 20. p.: 8–9. 26. p.: 11–12. 35. p.: 16–15. 41. p.: 19–18. 49 p.: 24–20. 56. p.: 26–24.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 7/6, ill. 4/3
Baranyai Norbert: – Nem készültünk könnyű mérkőzésre, hiszen a Gyöngyös nagyon jó formában van. Érezte a csapat, hogy mindent be kell vetni a siker érdekében, és így is játszott. Füstös Ádám sokat tett hozzá ehhez a sikerhez, igazi rangadón sikerült megszereznünk a bajnoki pontokat.
Bíró Balázs: – Jól kezdtük a mérkőzést, sikerült egy kis előnyt is kiharcolnunk. Jó volt a védekezésünk, de az apróbb hibáink megbosszulták magukat. A második félidőben sok ziccer kimaradt, és hiába küzdött nagyot a csapat a mérkőzés végére elfogytunk. Az utolsó fordulóban szeretnénk megszerezni a hatodik helyet.

HSA NEKA–CYEB-BUDAKALÁSZ 24–24 (11–16)
Balatonboglár, 400 néző. V: Kiu G., Kiu T.
NEKA: Deményi – KRAKOVSZKI ZS. 3, DELY 5, Sztraka, Gál 2, Ludmán 3, Molnár R. 2. Csere: MIKLER K. (kapus), TÓTH L. 5 (2), Karai, Tárnoki, Kovács T. 3, Szücs B. 1. Edző: Sótonyi László
BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. 1 – Varjú 4, Sinkovits, Kiss B. 3, MIHALIN 7, Juric-Grgic 3 (2), Kovács D. 2. Csere: Tóth M. (kapus), Dávid M., Halász, VARGA M. 3 (1), Papp B. 1, Vrhovina, Berényi. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 8. perc: 2–2. 10. p.: 2–5. 18. p.: 6–9. 22. p.: 6–12. 25. p.: 8–14. 28. p.: 10–14. 31. p.: 11–17. 44. p.: 16–18. 49. p.: 20–18. 51. p.: 21–21. 57. p.: 24–22. Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3
Sótonyi László: – Különösen büszke vagyok a játékosaimra, hiszen komoly hátrányból sikerült visszajönnünk egy rutinos, fizikailag sokkal erősebb csapattal szemben. Mindenképpen nyerni szerettünk volna, hogy a végeredmény mennyire igazságos, vagy sem, azt nem tisztem megítélni.
Csoknyai István: – Az első félidőben minden a terveink szerint alakult, támadásban és védekezésben is jól játszottunk, a szünetig megnyugtató előnyt szereztünk. A második játékrészben talán bele is fáradtunk az első félidei tempónkba, a NEKA megfordította az állást. Egy vesztesnek tűnő mérkőzést sikerült visszahoznunk döntetlenre.