Férfi kézilabda Európa-kupa: nyolcaddöntőbe jutott az FTC

V. SZ.V. SZ.
2023.12.03. 16:20
A Ferencváros nyolcaddöntőbe jutott a férfi kézilabda Európa-kupában, mivel házigazdaként 33–24-re legyőzte a svájci BSV Bern csapatát a 3. forduló vasárnapi visszavágóján.

Nagyon fontos mérkőzés várt a Ferencváros férfi kézilabdázóira, akik a BSV Bern együttesét fogadták az Elek Gyula Arénában az Európa-kupa harmadik fordulójának visszavágóján. Az első meccsen 33–29-re nyertek a svájciak, de a magához képest gyengén játszó Fradin látni lehetett, hogy jobb csapat ellenfelénél, képes fordítani hazai pályán, a kérdés csak az volt, a négygólos előnytől megtáltosodik-e annyira az ellenfél, hogy ki tudja harcolni a továbbjutást. Nagyon fontos mérkőzés várt a Ferencváros férfi kézilabdázóira, akik a BSV Bern együttesét fogadták az Elek Gyula Arénában az Európa-kupa harmadik fordulójának visszavágóján. Az első meccsen 33–29-re nyertek a svájciak, de a magához képest gyengén játszó Fradin látni lehetett, hogy jobb csapat ellenfelénél, képes fordítani hazai pályán, a kérdés csak az volt, a négygólos előnytől megtáltosodik-e annyira az ellenfél, hogy ki tudja harcolni a továbbjutást.

Jobban kezdtek a vendégek, de hamar összeszedte magát a hazai gárda, és a 14. percre ledolgozták a Bernben összeszedett négygólos hátrányt, majd a félidőben összesítésben már egy góllal vezetett is Pásztor István együttese. A szünet után aztán még jobban belehúzott az FTC, és az utolsó negyedórát már tízgólos előnnyel kezdte meg, a nagy kedvvel játszó Nagy Bence kilencszer talált be az ellenfél kapujába. A Ferencváros végül megérdemelten és biztosan nyert 33–24-re, így összesítésben öt góllal megnyerte a párbajt, és továbbjutott a sorozat legjobb tizenhat csapata közé, a következő ellenfele a kedd délelőtti sorsoláson derül ki.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-KUPA
3.FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ
FTC-GREEN COLLECT–BSV BERN (svájci) 33–24 (19–14)

Elek Gyula Aréna, 800 néző. V: Bosnjak, Maric (bosnyákok).
FTC: GYŐRI K. – IMRE B. 6, ÓNODI-JÁNOSKÚTI 4, Debreczeni 2, PRAINER 4, Kovacsics 2, Lékai 1. Csere: Borbély (kapus), FÜZI 4, J. Mikita, NAGY BENCE 9 (2), Csörgő 1, Balogh Zs., Pordán. Edző: Pásztor István
BERN: Ferrante – Gantner, Kusio 1, Weingartner 2, Hirt 3, AELLEN 8 (3), Strahm 1. Csere: BRINGOLF (kapus), Arn 2, Weiss 1, Schnyder, Eggimann, Spring 3 (2), Allemann 1, Jauer 2. Edző: Martin Rubin
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–4. 11. p.: 8–5. 15. p.: 11–6. 17. p.: 14–9. 20. p.: 14–11. 24. p.: 16–11. 41. p.: 23–15. 47. p: 27–17. 52. p.: 30–19. 57. p.: 31–23. Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 7/5
Továbbjutott: az FTC, 62–57-es gólkülönbséggel

Pásztor István: – Maximálisan elégedett vagyok, a meccsnek így kellett volna kinéznie a svájci, első felvonáson is… Ez a hatvan perc jó visszaigazolás volt nekünk, sajnálom, hogy az elmúlt időszakban volt egy olyan periódus, amikor ezt nem tudtuk kihozni magunkból, de ez a lendület, remélem, kitart év végéig, és a játékosok átérzik, hogy így is lehet játszani.