Női kézi NB I: 16 góllal nyert a Győr a Fehérvár ellen

2023.11.04. 17:29
Emilie Hovdent nem lehetett tartani (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld
A női kézilabda NB I szombati játéknapján a Győri Audi ETO KC fölényesen, 16 góllal legyőzte az Alba Fehérvárt.

A mérkőzés sorsa egy pillanatig sem volt kétséges, már a szünetben kilenc találat volt a különbség a hazaiaknak, a végén 16-tal nyert a Győr.

A legeredményesebb játékos, Emilie Hovden nagyon hatékonyan célzott, hiszen kilenc gólt dobott 11 kísérletből. A győriek kapujában Sandra Toft brillírozott, ötvenöt százalékkal védett.

NŐI KÉZILABDA NB I
GYŐRI AUDI ETO KC–ALBA FEHÉRVÁR KC 38–22 (19–10)
Győr, 1865
néző. V: Haskó, Natkai
GYŐR: S. TOFT – HOVDEN 9 (1), Rju Un Hi, S. Oftedal 4, Brattset Dale 3, DE PAULA 6, Szöllősi-Schatzl 1. Csere: Duijndam (kapus), HAUGSTED 3, Broch 2, Nze Minko 1, Blohm 2, V. Kristiansen 3 (1), Farkas E., FARKAS JÚLIA 3, Varga D. 1. Edző: Ulrik Kirkely
FEHÉRVÁR: Tóth N. – Szemes, Sulyok, Kövér 1, Besszer 1, UTASI 5, Takó. Csere: Kubina (kapus), AFENTALER 7 (2), Kocsis B., SZMBATJAN 6 (4), Tolnai, Bojtos 1, Zrnic 1, Andjusics. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 9. p.: 6–5. 15. p.: 11–5. 24. p.: 16–9. 35. p.: 22–12. 45. p.: 25–14. 48. p.: 28–16. 53. p.: 33–19
Kiállítások: –, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 7/6
Ulrik Kirkely: – Egyénileg jó képességű játékosok alkotják az Albát, felkészültünk belőlük, és kontrollálni tudtuk a mérkőzést. Jó volt látni, hogy a fiataljaink is hozzátették a magukét a győzelemhez.
Horváth Roland: – Nem volt egyszerű feladat a győri védőfal áttörése, de pontosan az ilyen találkozókból kell kihoznunk a maximumot. A klasszis ellenféllel szemben minimális eséllyel játszott mérkőzésnek a fejlődést kell szolgálnia.