Férfi kézi Európa-kupa: az FTC négygólos hátrányba került Svájcban

2023.11.25. 19:21
Nagy Bence hét gólt lőtt a Bernnek (Fotó: Földi Imre, archív)
A Ferencváros 33–29-re kikapott a svájci BSV Bern vendégeként a férfi kézilabda Európa-kupa harmadik fordulójának első mérkőzésén.

Az előző körben a ciprusi Parnasszosz Sztrovolut kettős győzelemmel búcsúztató Ferencváros az újonc Eger elleni magabiztos, 37–20-as szerdai bajnoki sikerrel hangolt, míg a Bern egy hete lépett legutóbb pályára, akkor 34–27-re kikapott a listavezető Kadetten Schaffhausentől.

A szombati találkozó elején két-háromgólos előnyre tett szert a svájci csapat, az első félidő második felében pedig öttalálatosra nőtt Pásztor István vezetőedző együttesének hátránya (14–9).

A második játékrész elején hatgólosra hízó különbséget az utolsó tíz percre megfelezte ugyan a Ferencváros (27–24), ám ennél közelebb már nem tudott zárkózni a hajrában, így négygólos hátrányból várhatja a visszavágót.

A találkozó legeredményesebbje a hazaiakat erősítő Felix Aellen volt 8 góllal, vendégrészről Nagy Bence hétszer, Kovacsics Péter ötször talált be, Győri Kristóf nyolc, Borbély Ádám négy lövést védett.

A visszavágót jövő vasárnap 14 órától rendezik az Elek Gyula Arénában.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-KUPA
3. FORDULÓ, 1. MÉRKŐZÉS

BSV BERN (svájci)–FTC-GREEN COLLECT 33–29 (17–12)
Gümligen,
666 néző. V: Schols (holland), Martens (belga)
BERN: Ferrante – Gantner 2, Kusio 4, Nyström 3, Spring 5, Aellen 8 (5), Strahm 2. Csere: Seravalli (kapus), Schnyder 1, Weiß 1, Hirt, Jauer 1, Weingartner 4, Arn 1, Allemann 1. Edző: Martin Rubin
FTC: Győri K. – Bujdosó 3, Ónodi Jánoskúti 1, Lékai 2, Debreczeni 2, Nagy Bence 7 (1), Kovacsics 5. Csere: Borbély Á. (kapus), J. Mikita, Pordán, Prainer 1, Balogh Zs. 2 (1), Bognár A. 3, Csörgő 3, Füzi. Edző: Pásztor István
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–1. 9. p.: 7–4. 14. p.: 8–7. 17. p.: 11–9. 24. p.: 14–9. 34. p.: 19–15. 37. p: 22–15. 44. p.: 24–20. 50. p.: 27–24. 55. p.: 31–26
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/2
Pásztor István:
– Tíz megállító faultunk volt, az előző bajnokin egy félidő alatt huszonegy. Így nem nagyon lehet egy ilyen dinamikus csapat ellen nyerni. Dekoncentráltak voltunk, sokat hibáztunk, szerintem ebben az idényben most játszottunk a legrosszabbul, ezt muszáj lesz kijavítani. Sokat kell dolgozni azon, hogy a visszavágón a támadójátékunk hatékonyabb legyen.