Férfi kézi NB I: öt góllal nyert a Fradi a Fejér-B.Á.L. Veszprém ellen

R. P.R. P.
2023.10.08. 20:10
Balogh Zsolt hat gólt dobott (Fotó: Árvai Károly, archív)
A férfi kézilabda NB I 5. fordulójában a Ferencváros 33–28-ra legyőzte Fejér-B.Á.L. Veszprémet.

A találkozó nagyjából 40 percen át szoros maradt, ám az utolsó 20 percben a zöld-fehérek fokozatosan elhúztak, és lényegében izgalommentes hajrában győztek. Prainer Viktor és Balogh Zsolt is hat góllal vette ki részét a sikerből.

A veszprémieknél Borivoje Djukics szintén hat találatnál állt meg.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
5. forduló
FTC-Green Collect–Fejér-B.Á.L. Veszprém 33–28
(18–16)
Elek Gyula Aréna, 300 néző. V: Altmár, Horváth M.
FTC: Győri K. – Bujdosó 2 (1), Mikita J., PRAINER 6, Füzi 2, KOVACSICS P. 4, CSÖRGŐ 4. Csere: BORBÉLY Á. (kapus), BALOGH ZS. 6, Debreczeni 1, Nagy Bence 4 (3), Bognár A. 2, Pordán, Szepesi, Imre B. 2 (1). Edző: Pásztor István
VESZPRÉM: MOJSZILOV – Szmetán 2, Szuharev 1, BUGYÁKI 5, Pintér 1, Draskovics 2, HÁRI 4. Csere: Balogh T. (kapus), Grünfelder, Kristóf 3, DJUKICS 6, Hornyák B., Nurelden 1, Vetési 2, Szrnka 1, Preszter. Edző: Éles József, Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–2. 16. p.: 9–5. 23. p.: 13–12. 38. p.: 19–20. 45. p.: 25–22. 57. p.: 32–25. Kiállítások: 12, ill. 6 perc Hétméteresek: 5/5, ill. 1/0
Pásztor István:
– Jó azokkal a fiúkkal találkozni az élvonalban, akikkel az utánpótlásban dolgoztam. Nem nehéz az edzői szakma, csak kiabálni kell: többen úgy érezték nálunk, hogy a meccs megvan, ennek megfelelően ez nehezebben sikerült, mint gondoltuk.
Danyi Gábor: – Nem történt csoda, a Fradinak mások a céljai, de a második félidő közepéig tartottuk magunkat, addig bírtuk. Mi ezt az utat választottuk, ezt járjuk, próbáljuk a sorsdöntő mérkőzéseken ezt követni, nem mintha ez a meccs ne lett volna fontos.

1. Veszprém 6 6 253–164 +89 12
2. Szeged 6 6 219–164 +55 12
3. FTC 6 4 2 202–186 +16 8
4. Tatabánya 6 4 2 173–171 +2 8
5. NEKA 5 3 2 130–128 +2 6
6. Csurgó 5 3 2 155–154 +1 6
7. Budakalász 5 2 3 136–142 –6 4
8. Balatonfüred 5 2 3 128–142 –14 4