Férfi kézi NB I: a Telekom Veszprém és a Balatonfüred is idegenben nyert

2023.10.21. 20:10
Negyven gólig jutott a Veszprém (Fotó: handballveszprem.hu)
Egészen szoros első félidő után, negyven gólig jutva, Balatonbogláron szerzett újabb két pontot a Telekom Veszprém a férfi kézilabda NB I-ben.

Húsz percig meccsben volt a NEKA a Telekom Veszprém ellen, a második félidőben a címvédő azonban érvényesítette a papírformát és elhozta a két pontot Balatonboglárról. A vendégeknél Nedim Remili volt e legeredményesebb játékos, a francia hét találatig jutott. Momir Ilics csapata nyolc meccs után továbbra is hibátlan és vezeti a bajnokságot.

A Budakalász tízzel verte meg a PLER-t, nyerni tudott a Dabas és a Gyöngyös is, míg a Balatonfüred Komlón győzött.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
CYEB-BUDAKALÁSZ–PLER-BUDAPEST 29–19 (12–7)

Budakalász, 200 néző. V: Horváth P., Marton.
BUDAKALÁSZ: TÓTH M. – VARJÚ 4, Raniszavljevics 1, Kiss B. 3, Mihalin 3, JURIC-GRGIC 6 (1), Kovács D. 4 (1). Csere: Váczi D., Bíró (kapusok), Tóth Sz. 1, Tyiskov 3, Dávid M., Szakács 2, Halász 1, Sinkovits 1, Berényi. Edző: Csoknyai István
PLER: Kránitz – Tóth Á. 3 (1), Zobec 1, Farkas, Simotics 3, Javor, Szunajko F. 3. Csere: Takács Á. (kapus), Strelnikov, Fekete Á. 1, Várszegi 1, Szkokán 2 (1), Ács P. 4, Bak, Vízler 1, Fodor M.. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–1. 17. perc: 7–3. 25. p.: 10–6. 33. p.: 12–9. 41. p.: 20–10. 52. p.: 26–15. Kiállítások: 10, ill. 12 perc. Hétméteresek: 5/2, ill. 4/2
Csoknyai István: – Fegyelmezetten és nagy tempóban játszott a csapatom, aminek meg is lett az eredménye. Ez természetesen a kiváló kapusainknak és a nagyon hatékony védekezésünknek is köszönhető. A második félidő elején volt egy kis rövidzárlatunk, de jól átvészeltük ezt az időszakot is, és utána Kiss Bence vezérletével sikerült eldönteni a mérkőzést.
Horváth Attila: – Nem tudtunk beleszólni a mérkőzésbe, az elejétől a végéig vezetett a hazai csapat. Az első félidőben a védekezésünk elfogadható volt, de a támadójáték hatékonysága hiányzott, a második félidőben pedig kerestük magunkat. Nem voltunk itt mentálisan, ennél több kell, hogy meccset nyerjünk.

HSA NEKA–TELEKOM VESZPRÉM 32–40 (20–23)
Balatonboglár, 650 néző. V: Asztalos, Szalay.
NEKA: Mikler K. – Krakovszki Zs., DELY 5, SZTRAKA 6, Gál, Kovács T. 4, Molnár R. 2. Csere: Deményi (kapus), Karai 3, Kathi 2, Tóth L., Kovács G. 4 (2), Szűcs Balázs 2, SISA 4 (2), Csányi. Edző: Sótonyi László
VESZPRÉM: Corrales – Vajlupau 4, SANDELL 4, REMILI 7, PESMALBEK 4, EL-DERA 4, Descat 5 (2). Csere: Nagy B. (kapus), Ligetvári, Casado 2, Koszorotov 4, A. Nilsson 4, Mahé, Marguc 2, Elísson. Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 7. p.: 6–5. 14. p.: 9–10. 22. p.: 16–17. 24. p.: 16–21. 27. p.: 19–21. 38. p.: 25–26. 44. p.: 28–31. 49. p.: 28–35. 57. p.: 31–37. Kiállítások: 8 perc, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2
Sótonyi László: – A célunk az volt, hogy minél tovább meccsben legyünk a veszprémiekkel. Kicsit hullámzóan teljesítettünk, voltak erősebb és gyengébb periódusaink, és bár többször felzárkóztunk, a végére kinyílt az olló.
Momir Ilics: – Nagyon gyors, rohanós mérkőzésen vagyunk túl, a fiatal tehetségek megnehezítették a dolgunkat. A fordulat a második félidő közepén jött el, amikor Pesmalbek és el-Dera vezérletével védekezésben stabilabbá váltunk.

DABAS KCQHB-EGER 3024 (16–13)
Dabas, 600 néző. V: Bóna, Földesi.
DABAS: PALLAG – HORVAT 5 (3), Fekete B. 2, TÖRÖK 3, SZÖLLŐSI SZ. 2, ZDOLIK 5, Laurinyecz 3. Csere: Nagy T. (kapus), Garajszki, BÁLINT B. 6 (1), Bognár N., Kádár, Koller 3, Szeverényi, Katona 1, Hunyadi. Edző: Tomori Győző
EGER: Ágoston Á. – Lezák 1, Nastaj 1, Kiss G., Tóvizi 1, F. Silva 5 (5), BAJUS 5. Csere: MARCZIKA 1 (kapus), Hebo, Kavin 1, Döme 2, BOROS 3, Száva, Tóth K. 2, Maracskó, Zennadi 2. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 9. perc: 7–3. 20. p.: 12–9. 28. p.: 15–12. 40. p.: 21–15. 48. p.: 24–19. 57. p.: 28–22. Kiállítások: 14, ill. 12 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 7/5
Tomori Győző: – Azt a hozzáállást, amit a korábbi meccseken hiányoltam, most a pályára tette a csapat. Harcosan játszottunk, főleg védekezésben, és mivel az átlövőjátékunk ma jól működött, fontos két pontot szereztünk!
Tóth Edmond: – Ami taktikát felépített a Dabas a mai meccsre, az jól működött, és úgy játszottak, ahogy hazai pályán kell. A mi teljesítményünk még hullámzó és bár sok mindent kipróbáltunk, nem tudunk eredményesek lenni.

E-DO B. BRAUN GYÖNGYÖSFEJÉR B.Á.L. VESZPRÉM 3430 (19–17)
Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, 900 néző.
GYÖNGYÖS: Podoba – JAROS 5, Bura 3, POTISK 3, HEGEDÜS M. 4, Bodor, VARSANDÁN M. 8 (2). Csere: TOMICS (kapus), Ubornyák, Lakosy 1, Schmid 2, Edwards 3 (3), Schaffer 2, Gráf 1, Jóga N. 2, Pietruszko. Edző: Bíró Balázs
VESZPRÉM: MOJSZILOV 1 – Hornyák B. 1, Szuharev 2, Bugyáki 1, DRASKOVICS 8, Grünfelder, NOURELDEN 4. Csere: Balogh T. (kapus), Éles Zs., Szmetán P. 1, Preszter 1, Farkas M. 3 (2), Kristóf M. 1, Fazekas M. 1, Vetési B. 1, DJUKICS 5. Edző: Éles József
V: Kiu G., Kiu T. Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–5. 12. p.: 7–9. 18. p.: 11–12. 24. p.: 15–14. 36. p.: 24–19. 42. p.: 26–22. 48. p.: 29–24. 54. p.: 32–27. Kiállítások: 16, ill. 10 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 2/2.
Bíró Balázs: – Az egri vereségből még nem álltunk fel teljesen, nem játszottunk igazán jól. Kétszer-háromszor is megnyertük ezt a meccset. Most a két pont megszerzése volt a legfontosabb.
Danyi Gábor (másodedző): – Ez a negyedik olyan mérkőzés az idén, amit hasonló forgatókönyv szerint veszítünk el. Az emberelőnyös helyzetek kihasználásban nagyon sokat kell fejlődnünk. A küzdőszellemmel nem volt gond, ezekre az erényekre igyekszünk építeni. )

CARBONEX-KOMLÓBALATONFÜREDI KSE 2430 (12–16)
Komló, 800 néző V: Paska, Vastag. KOMLÓ: Merkovszki – Urbán 3, Bogdanic 2, MELNYICSUK 5, Rotim 2, Jerkovic 4, Menyhárt 3. Csere: Granic (kapus), Vekic, Szöllősi O., VÁCZI 4 (2), Veszelinovics 1, Tóth G. Edző: Marosán György
BALATONFÜRED: ANDÓ – HORNYÁK P. 7 (4), Kljun 2, Szűcs Bence 1, Szretenovics 2, VARGA M. 7, BÓKA 6. Csere: Bősz (kapus), Szöllősi B. 2, Kemény, Sikosek 1, Szmetán M. 2, Németh B. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 13. perc. 6–5. 21. p.: 6–11. 43. p.: 17–19. 50. p.: 19–24. Kiállítások: 2, ill. 12 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 5/4
Marosán György: – Ennyi kihagyott ziccerrel egy Balatonfürednél gyengébb képességű csapatot sem tudnánk megverni. Küzdöttünk, de ez ma ennyire volt elég.
György László: – Hatalmas küzdelem és csata folyt a pályán. A kevesebb technikai hibánknak és a jobb helyzetkihasználásnak köszönhetjük a győzelmet. Védekezésben és támadásban is fegyelmezetten játszottunk.