Férfi kézi NB I: a Szeged jó játékkal hozta a Tatabánya elleni rangadót

N. T.N. T.
2023.10.04. 18:33
Sostaric ezúttal is hatékonyan termelt (Fotó: Karnok Csaba/Délmagyarország, archív)
Az egyre inkább lendületbe jövő Szeged kilenc góllal nyert a Tatabánya ellen a férfi kézilabda NB I-ben, a vendégek csak az elején tudtak nyomást helyezni a Tisza-partiakra.

A Tatabánya – amely olyan kulcsjátékosai nélkül állt ki, mint Topic Petar, Josip Peric, Dzsamali Iman vagy Cristian Ugalde – az elején ráijesztett a Szegedre, Juhász Ádám és Ancsin Gábor góljaival hárommal elhúzott. Utána azonban alapvető változás állt be a játék képében, felkeményedett a hazaiak védekezése, ebből pedig több labdát is szereztek, és könnyű gólokkal fordítani tudtak. Tombor Csabának a huszadik perc végére már kétszer is időt kellett kérnie, csapata azonban így is húsz kapott góllal, és ötgólos hátrányban állt a szünetben.

Az Aalborg ellen a BL-ben is önbizalom-növelő sikert arató Szeged a folytatásban is lendületben maradt, beállóból is egyre eredményesebb volt, így a különbség a második játékrész felénél tíz fölé kúszott. A hazaiak már a szépségre is figyelhettek, a szurkolók így több megoldást hangos tapssal jutalmaztak. A Pick végül majdnem negyven gólig jutva magabiztosan, 39–30-ra nyerte meg a rangadót.

Mario Sostaric hat, Szita Zoltán és Bánhidi Bence öt-öt góllal járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Győri Mátyás és Mateo Maras egyaránt ötször talált be.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
A 7. FORDULÓBÓL ELŐREHOZOTT MÉRKŐZÉS
OTP BANK-PICK SZEGED–MOL TATABÁNYA 39–30 (20–15)
Szeged,
2041 néző. V: Andorka, Hucker.
SZEGED: Mikler R. – Bombac 1, Garciandia 4, Kalaras, BÁNHIDI 5, SZITA 5, Jelinic 4. Csere: IMSGAARD (kapus), SOSTARIC 6 (1), GABER 4, Mackovsek 1, Szilágyi B. 2, Martins 3, STEPANCIC 4, Rea. Edző: Kárpáti Krisztián
TATABÁNYA: Székely – Rodríguez P. 1, Ancsin 3, Juhász Á. 2, Vilovszki 1, Pergel 3, Krakovszki B. 3 (1). Csere: Bartucz (kapus), Obradovics, Eklemovics M. 2, MARAS 5 (2), Vajda, GYŐRI M. 5, Reza 2, ENOMOTO 3. Edző: Tombor Csaba
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–3. 7. p.: 3–6. 12. p.: 9–6. 17. p.: 11–9. 20. p.: 15–9. 25. p.: 18–13. 33. p.: 22–16. 39. p.: 27–20. 44. p.: 30–21. 48. p.: 33–23. 52. p.: 35–24. 56. p.: 36–26
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/3
Kárpáti Krisztián:
– Repülőrajtot vett a Tatabánya, az első tíz percben kétszer is elhúzott három góllal. Később feljavult a védekezésünk, és maradéktalanul megvalósítottuk amit elterveztünk. Elégedett vagyok csapatom teljesítményével és természetesen az eredménnyel is.
Tombor Csaba: – A mérkőzés elején agresszíven támadtunk, sikerült három góllal elhúzni. Ahogy fogyott az erőnk, ránk jött a remek napot kifogó Szeged, és ki nem kényszerített hibáinkat könyörtelenül kihasználta. Szünet után nem tudtuk megoldani az ellenállhatatlanul játszó Bánhidi Bence és Matej Gaber beállójátékát, ekkor kinyílt az olló.