Győzni tudott Bukarestben a Győri Audi ETO!

2023.09.23. 15:50
A női kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 3. fordulójában a Győr 27–23-ra nyert a bukaresti CSM otthonában.

KÉZILABDA
NŐI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
3.FORDULÓ
A-CSOPORT

CSM BUCURESTI (román)–GYŐRI AUDI ETO KC 23–27 (12–14)
Bukarest, 3500 néző. Vezette: Merz, Kuttler (németek)
BUCURESTI: Glauser – Östergaard, Flippes 4, Zaadi 2, Pintea 1, NEAGU 5 (1), Dindiligan 1. Csere: E. Eriksson (kapus), Ingstad 2, Rotaru, ARNTZEN 4 (2), Kobylinska 2, Guttiérez 2. Edző: Adrian Vasile
ETO: S. Toft – Hovden 2, RJU UN HI 5, Haugsted, BRATTSET 7, S. Oftedal 2, SZÖLLŐSI-SCHATZL 4. Csere: Duijndam (kapus), Gros 3 (3), Nze Minko 1, Győri-Lukács 1, Broch, Blohm, De Paula 2. Edző: Ulrik Kirkely
Az eredmény alakulása. 6. perc:
1–3. 13. p: 3–8. 19. p: 8–11. 25. p: 11–11. 28. p: 12–12. 33. p: 13–16. 37. p: 16–16. 49. p: 18–22. 54. p: 21–23
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3
Adrian Vasile:
– Ezúttal egyértelműen a Győr volt a jobb csapat, tudtuk, hogy az idény elég korai szakaszában máris nagy kihívással kell szembenéznünk. Tisztában voltunk vele, hogy megvan bennük a minőség és a stabilitás, de bíztunk magunkban. Sajnos, ha egy ilyen szintű ellenfélnek túl sok rést hagysz, akkor az kihasználja. Nehéz megemészteni ezt a mérkőzést, de legalább a jó dolgok mellett rámutat azokra a hiányosságokra is, amelyekben fejlődnünk kell.
Ulrik Kirkely: – Köszönet a CSM-nek ezért a kemény mérkőzésért, azt kaptuk, amit előzetesen vártunk. Rengeteg kimagasló egyéni képességű kézilabdázó és két rivális hatvan percig tartó küzdelme volt ez, főleg azokban a szakaszokban, amikor mi szenvedtünk, ők pedig jól mentek hét a hat ellen. Összességében úgy érzem, többé-kevésbé keményen védekeztünk ezen a mérkőzésen, és fontos pillanatokban jöttek a védések.

Nem érdemtelenül választotta az európai szövetség (EHF) a hét mérkőzésének a CSM Bucuresti és a Győri Audi ETO KC összecsapását, hiszen amilyen simán kezdődött, legalább annyira izgalmas lett.

Ahogy az várható volt, döntő szerepet kaptak a védelmek és a kapusteljesítmény is – a győriek hátsó alakzatának hatékonyságáról már írtunk korábban, azonban ezúttal a gólvonalon is stabilabbak voltak a zöld-fehérek.

Az ETO keretében már ott volt a Debrecen ellen megsérült Ana Gros, aki ezúttal csak a hétméteresekhez állt be, így a korábban sokat kritizált dél-koreai jobbátlövő, Rju Un Hi vette át a szlovén helyét, s ezúttal kiemelkedően teljesített. Ő és a csapatkapitány, Kari Brattset az egész mérkőzésen vezére volt a kisalföldieknek, a belső posztokon kifejezetten tetszetősen működtek együtt a magyar bajnoki címvédő játékosai, nem érdemtelenül vezettek az első tizenöt perc végén 8–3-ra. Az ETO diktálta a tempót, a védelem rendkívül jól vette ki a játékból Cristina Neagut, a Bukarest csak követte az eseményeket a maga fásult ritmusában. Hétperces gólcsend után Vilde Ingstad fújt ébresztőt góljával, majd a győri technikai hibákat kihasználva már az egyenlítésért támadhatott a CSM, amely a 28. percben először vezethetett volna, a szünetre mégis mínusz kettővel ment.

Mindkét oldalon rengeteg hibát követtek el a játékosok, talán a nyomás miatt remegtek meg a kezek. A második félidő elején így ismét egál lett – ekkor érződött egyfajta lüktetés a pályán, igazi rangadó lett a meccsből – a román bajnok mégis úgy bukta el a találkozót, hogy egyszer sem vezetett. Az ETO átállt ugyan a három irányítós játékra, s ismét kezdett ellépni, a hajrá kezdetén még volt egy kisebb villanása Adrian Vasile együttesének. Sandra Toft fontos pillanatokban villant, a vége így nem lett annyira izgalmas, mint lehetett volna, de ezt talán a győriek bánják a legkevésbé, hiszen továbbra is hibátlan mérleggel állnak.

Dale a meccs legjobbja, nem meglepő.

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

60. perc Oftedal nagy góllal eldönti a meccset. Gutiérrez a bal alsó mellé lő, Dale kiharcol egy időn túli hetest? Nem, a lövése volt a dudaszó után. 23–27!

59. perc Magyar időkérés.

59. perc Zaadi keze elsül a végére.

59. perc Nze Minko kiharcol egy hetest, Gros harmadik hetese is tökéletes. 22–26

58. perc Átlövésből eredményes Neagu.

57. perc El is dőlt, Oftedal passzát Schatzl a bal szélről jobbal a kapus lába között a kapuba vágja. 21–25!

56. perc Oftedal bepattintja a hatos elé a labdát, Dale előredőlve a jobb alsóba lő. 21–24, majd láb Pinteánál. MOST ELDŐLHET A MECCS.

55. perc Kapkod az ETO, Lukács újabb ziccert ront, Toft védi azonban Östergaard ziccerét!

54. perc Zaadi kiharcol egy hetest. Duijndnam a kapuban, de Artzen megismétli előbbi bravúros lövését.

54. perc Türelmes támadás végén De Paula lő gólt betörésből. 20–23

52. perc De Paula lövése kapuscsemege. Újra kapus nélkül a románok, de Flippes-nél belemenés. Adrien Vasile mester reklamál, jogosan egyébként, sárga lap. Lukács ziccerből a lécre lő, de a mienk a labda.

52. perc Rju ismét eladja, magyar időkérés.

51. perc Rju eladja a labdát, Pintea máris ziccerben, máris 20–22.

50. perc Hét a hat ellen a CSM, Flippes gólt dob Toft lába között.

49. perc Rju lendületben, jön is az utolsó hazai időkérés. 18–22

48. perc Glauser is véd egyet, de szabaddobás, Oftedal lövését Glauser a bal oldali kapufára tolja.

47. perc Ingstad ziccere Tofté!

46. perc Neagura kilépnek, oldalra passzol Gutiérreznek, aki balról eredményes is. 18–20, Dale azonnal válaszol bevetődve jobbal a bal sarokba lő, félmagasan.

45. perc Rju és Hovden lövése is rossz.

44. perc Oftedal lövése a kapusé, de szabaddobás. De Paula a kapufára lő. Arntzen lekönyökli az őt szerelő Dale-t... Videózás. Ütés a nyakra. Két perc.

43. perc Kiváló védekezés a csapatoktól. Neagut kétszer is blokkolja az ETO-fal.

41. perc Toft és Glauser is véd egyet. Dale ziccerben Nze Minko labdaszerzése és passza után, 17–20.

39. perc Hazai időkérés.

39. perc Nze Minko pattintását gólra váltja Dale, aztán ismét rossz román attak, Hovden azonban ziccert ront.

38. perc Hovden és Zaadi gólváltása.

37. perc Dale és Oftedal rossz megoldás választ elöl, nem úgy Arntzen és Ingstad, egyenlő. De De Paula betörésééig. Az EHF oldalán visszakerült az elkószált román gól közben az első félidőre.

35. perc Dale a vonalra lép, Neagut ellöki a másik oldalon aztán a beálló, hetes. Rju is lökött picit hátulról. Arntzen jobbal lazán a bal alsóba sóhajtja a labdát, mindenféle figurázás nélkül. 14–16!

34. perc Neagu lövése Tofté!

33. perc Flippes kihasznál egy védelmi hibát. Rjut ellökik, hetes, Két perc nincs, csak ápolás. Gros ballal a jobb alsóba lő.

32. perc Pintea kiáll, és gól a gól, Rju! 12–15

31. perc Rju és Flippes lövése is rossz, Tofttól bravúr.

31. PERC FOLYTATJUK!

Toft 2015-ben, Glauser 2021-ben lett a BL legjobb kapusa.

Érdekes, 11 lenne? Remélkül (Forrás: EHF)

A 29 éves Kelly Dulfer 2021 óta a német Bietigheim játékosa. Pályafutása során holland, dán és német bajnoki címeket nyert. A 186 centiméteres balátlövő 2019-ben világbajnoki címet ünnepelhetett, ezen kívül nyert Hollandiával világbajnoki ezüstérmet (2015) és bronzérmet (2017), valamint Európa-bajnoki ezüstérmet (2016) és bronzérmet (2018) is.

„Nagyon boldog vagyok, hogy csatlakozhatok nyártól a Győri Audi ETO-hoz – jelentette ki Kelly Dulfer. – Nagyszerű megbeszélések zajlottak köztem, menedzserem, René Cloo és a klub között, és boldog vagyok, hogy megegyeztünk. Az ETO a világ egyik legjobb csapata, itt minden évben címekért lehet és kell is küzdeni, ami számomra nagyon fontos. Nem kellett bemutatni a klubot, mindenki ismeri az ETO-t, éppen ezért számomra is nagy lehetőség, hogy ebben a nagy tradíciókkal bíró klubban szerepelhetek majd. Szeretném, ha közösen tudnánk a kitűzött célokat elérni. Nagy álmom a Bajnokok Ligája-győzelem, nem titok, hogy ezért is érkezem. Nyártól mindent megteszek ennek eléréséért, de addig is jelenlegi csapatom, az SG BBM Bietigheim sikeréért dolgozom tovább. Hálás vagyok az itt eltöltött időért.”

A Győri Audi ETO KC a hivatalos csatornáin bejelentette, hogy a holland válogatott alapembere, Kelly Dulfer jövő nyártól zöld-fehér mezt húz.

Az ETO és a CSM eddig tízszer csapott össze a BL-ben, ezek közül nyolcszor a győriek nyertek, a románok mindössze kétszer – 2018-ban hazai pályán a csoportkörben, s ami a fájóbb, 2016-ban Budapesten, a final four döntőjében is.

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

30. perc Schatzl szereli a bal szélen Kobylinskát, van vissza fél perc... belemenés Lukácsnál. Arntzen keresztpassza rossz aztán szerencsére.

29. perc Pintea belép a hatosra, Nze Minko hatalmas lendülettel érkezik a másik hatosra, szinte csak a jobb alsóba kell ejtenie a labdát.

28. perc Nze Minko elejt egy rossz passzt, vezethetnek a románok... De Kobylinska ellen jó a sánc, Schatzl előtt meg nincs védő, 12–13. Mintha nem vették volna komolyan őt.

27. perc Oftedal lövése rossz, Gutiérrez a hatoson, és egyenlít.

26. perc Schatzl szélről a kapusba lő, mert a fél támadás elment a csodálkozással, hogy nem jön a kapus helyére senki a kispadról.

A mai a Győr 275. meccse a sorozatban, és ez lehet a 208. győzelme. Ez BL-rekord lenne.

25. perc Neagu jobbal a lécre lő!

25. perc De Paula két percre kiáll, hetes is.

24. perc Oftedal megáll kecsegtető helyzetben, szerelik. Neagu tízről lő a jobb alsóba, Lukács azonnal válaszol a jobb szélről. 11–12. Blohm is a pályán.

24. perc Győri időkérés. De Paula is a pályán.

23. perc Kobylinska és Arntzen átlövése is pontos a másik oldalon, 10–11...

23. perc Oftedal után Lukács megoldása sem jó az ellen hatosa előtt.

21. perc Hosszas hazai támadás, Ingstad zárása rossz, de Oftedal lövése is az.

18. perc Rju egy lövőcsel után a hatosig tör előre, onnan már könnyű a dolga. Neagut hagyják lőni hétről, nem jó ötlet.

16. perc A bal szélről Dingiligan ejtése is mesés. Rju lövése nem az. Kobylinska góllal büntet. A lengyel aztán bemos egyet Nze Minkónak, de belépett a hatosra már Dale. Bár az ütés attól még ütés... Neagu átlövése meg szép, 7–9.

15. perc Oftedal betörése zseniális, nagyon megy a Győrnek.

14. perc Schatzl ziccere Glouseré, befordul a másik oldalon a hatosról Ingstad, 4–8. Rotaru most jól passzolt.

13. perc Rotaru második rossz megoldása ma, Rju emelését Dale beállóból a jobb alsóba sóhajtja. Nze-Minko nem figyel, de belefér, Pintea elrontja a ziccert.

12. perc Hazai időkérés, nyilván.

11. perc Szép szélsőgól Schatzltól... és ismét! 3–7!

10. perc Hovden rossz passza után ziccerben Flippes, de Toft kitalálja a gondolatát.

9. perc Flippes eredményes a hatosról, hosszas támadás után, szép húzással.

8. perc Zaadi ötöt lép, de a Dindiligan-lövés Tofté, kontra, laza Hovden-góllal. 2–5

7. perc Haugsted lövése a kapusé, de véd egyet Toft is, Dale beállóból eredményes.

7. perc Flippes a földön, hetes ez is, ellökte őt Haugsted. Neagu keze nem remeg meg.

6. perc Zaadi ocsapat, Gros ballal a jobb felsőbe lövi a hetest. 1–3

5. perc Oftedal lövésen nem az igazi, kiváló betörésből szépít Flippes.

5. perc Zaadi eladja a labdát, Oftedal lövése a blokké, de marad a Győré a labda.

3. perc Zaadi lövése rossz, kontra, Oftedal passza kiváló, Dale befejezése még inkább.

2. perc Egy-egy rossz támadás után Rju hétről ballal kilövi a jobb felső sarkot, 0–1!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak kék mezben és fekete nadrágban, a magyar csapat zöld-fehér mezben ls ilyen nadrágban.

„Jobb comb hátsó izomcsoport sérülése van, az MRI-vizsgálat szakadást nem igazolt. Masszív izomhúzódásos sérülése miatt a rehabilitációja folyamatban van. A szerdai Vác elleni mérkőzésen még biztosan nem tud pályára lépni” – idézi dr. Balogh Péter csapatorvost a gyorietokc.hu.

A kisalföldi klub tájékoztatója szerint a szlovén jobbátlövő „rövid ideig” lesz harcképtelen, visszatérése várható időpontját a klub nem közölte.

„Mindenki megijedt, amikor látta, hogy Ana megsérült – tette hozzá Rju Un Hi. – Sajnos ez a játék része, de mindegy, hogy egyedül vagyok a poszton vagy ő is ott van, ugyanúgy igyekszem a legjobba mat nyújtani. Annak viszont örülök, hogy már sokkal jobban van, és velünk van Bukarestben is.”

Emilie Yvette Broch#ehfcl | #clw | #DareToRise | #MOTW pic.twitter.com/i8qEJUAieq

Ana Gros sérülése után nagyobb szerep juthat a dél-koreai játékosnak.

„A védekezés nagyon jól működött az elmúlt meccseken, a támadásaink is egyre biztatóbbak, érezzük egymást a pályán, de minden szempontból van még hová fejlődnünk – folytatta Rju. – A Brest elleni mérkőzés nagy lökést adott a csapatnak. Keményen dolgozunk, mindenki magas szinten teljesít az edzéseken, ez a munka pedig önbizalmat is ad.”

S ami a játékot illeti, a zöld-fehérek egyre jobb formát mutatnak a kijózanító mosonmagyaróvári pofon óta. Ezt a statisztikák is alátámasztják, ugyanis mindössze négy olyan csapat van jelenleg a sorozatban, amely az első két meccsen 46 vagy annál kevesebb gólt kapott – a Brest 44-et, a Krim Ljubljana 45-öt, az ETO és a Bietigheim pedig 46-ot. Mindeközben a CSM csak 52 gólt szerzett, azt is alig több mint 51 százalékos hatékonysággal.

„Nemcsak az utolsó meccsük, hanem a többi is azt mutatja, hogy egyik csapat sem verhetetlen, ettől még a CSM nagyon erős együttes – nyilatkozta a Nemzeti Sportnak Rju Un Hi, a győriek dél-koreai jobbátlövője. – Fontos meccs lesz, de nem hiszem, hogy nagyobb jelentőséget kellene tulajdonítanunk neki. Két jó csapat mérkőzik meg egymással a csoportkörben. Mindenesetre, ha meg tudjuk mutatni a valódi tudásunkat, szép eredményt érünk el Romániában.”

A bukarestiek keretében két korábban Győrött is megforduló játékos szerepel – a román beálló Crina Pintea, valamint a francia Laura Glauser, aki a legjobb mutatóval büszkélkedő kapus az első két forduló után (36 labdát fogott meg, és több mint 43 százalékos a védési mutatója).

MINDÖSSZE NÉGY OLYAN CSAPAT VAN a női Bajnokok Ligájában, amely két győzelemmel kezdett: a német Bietigheim, a szlovén Krim Ljubljana és a dán Ikast mellett a magyar bajnoki címvédő Győri Audi ETO KC. Az utóbbinak az eddigi legnagyobb értékmérő következik, hiszen a CSM Bucuresti ellen a legjobbaknak is meg kell izzadniuk a két pontért – más kérdés, hogy a román bajnok legutóbb 26–24-re kikapott ­Ludwigsburgban a ­Bietigheimtől.

A Győri Audi ETO KC a rendkívül jó nevekből álló, de eddig alulteljesítő román CSM Bucuresti-hez látogat szombaton a női kézilabda Bajnokok Ligája 3. fordulójában.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A CSM–FTC MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!