Női kézilabda NB I: Kirkely győzelemmel mutatkozott be Győrben

N. T.N. T.
2023.08.30. 18:48
Ulrik Kirkely győztes meccsel debütált az NB I-ben (Fotó: Nagy Gábor)
Győztes meccsen debütált az NB I-ben a Győri Audi ETO női kézilabdacsapatának új dán edzője, Ulrik Kirkely, miután a címvédő hazai pályán 37–23-ra legyőzte a Békéscsabát.

A Győr korántsem játszott hibátlanul, ezt kihasználva a Békéscsaba többször is tudott vezetni az első félidőben, a szünetre mégis az ETO mehetett 16–13-as előnnyel. A második félidőt aztán már nem tudták ilyen szorossá tenni a vendégek, a győriek könnyű gólokat is tudtak lőni, és végül 14 találattal bizonyultak jobbnak.

Az új szerzemények közül a negyedóra játéklehetőséget kapó Rinka Duijndam 9 lövésből 4-et hárított, a mezőnyben pedig Emilie Hovden (7 lövésből 6 gól) és Bruna de Paula (6 lövésből 4 gól) is termelte a gólokat, a legeredményesebbnek azonban Stine Oftedal bizonyult 7 találattal. A túloldalon Román Dorina mind a hat lövését gólra váltotta.

NŐI KÉZILABDA NB I
1. FORDULÓ
Győri ETO–Békéscsaba 37–23 (16–13)
G: S. Oftedal 7, Hovden 6, Szöllősi-Schatzl, Gros 5-5, De Paula 4, Brattset, Győri-Lukács, Nze Minko 3-3, Farkas E. 1, ill. Román 6, Lanistanin 5, Gyimesi 4, Szondi, Horváth G., Mayer 2-2, Giricz, Kukely K. 1-1