U21-es férfi kézi-vb: Dánia legyőzésével csoportgyőztes a magyar válogatott!

D. S. B.D. S. B.
2023.06.23. 20:54
Dánia legyőzésével csoportgyőztes a magyar válogatott az U21-es férfi kézilabda-világbajnokságon (Fotó: Magyar kézilabda-válogatott/Fb)
A magyar U21-es férfi kézilabda-válogatott a harmadik, a csoportelsőségről döntő Dánia elleni mérkőzését is megnyerte a német–görög közös rendezésű világbajnokságon. Szoros első félidőt követően a másodikban magabiztos játékkal lépett el, és 33–28-as sikerrel nyerte meg csoportját.

Nagy csatát hozott a magyar és a dán válogatott csoportelsőségről döntő összecsapása az athéni E-csoportban, hiszen Sótonyi László csapata és az északiak is Norvégia, illetve Argentína legyőzésével már biztossá tették a középdöntőbe jutásukat, de az oda továbbvitt pontok a későbbiekben fontosak lehetnek.

A mérkőzés egyenlő erők küzdelmét hozta és eleinte a dánok voltak minimális lépéselőnyben, de a szünetre már a mieink vonulhattak 16–15-ös előnnyel. A játékrész krónikájához tartozik, hogy Krakovszki Bence súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett, legalábbis hordágyon vitték el a csarnokból.

A második félidőben már a magyar válogatott akarata érvényesült, Sótonyi László csapata a 40. percben 21–17-re vezetett. Innentől magabiztosan őrizte a különbséget, és 33–28-as sikerrel nyerte meg kvartettjét.

A mieink a középdöntőben az F-csoport továbbjutóival, Svédországgal és Bahreinnel találkoznak.

A H-csoportban is az első helyről döntött Egyiptom és Görögország meccse, melyet az afrikaiak hat góllal megnyertek a házigazdák ellen, így négy pontot visznek a vb következő szakaszába.

Az F-jelű kvartettben Svédország a harmadik meccsét is magabiztosan megnyerte – ezúttal Szlovéniát győzte le 38–25-re –, így eldőlt, hogy a szlovén válogatott nem jutott tovább, hiszen a korábbi mérkőzésen Bahrein 50 (!) góllal verte meg Grönlandot, ledolgozva a szlovénokkal szembeni gólkülönbségét.

A B-csoportban Algéria a továbbjutásért lépett pályára a már középdöntős Németország ellen, de a társházigazda simán nyert 33–22-re, kiejtve afrikai ellenfelét, hiszen második helyen Tunézia ment tovább.

Az A-csoportban a horvátoktól vereséget szenvedő franciák rangadót vívtak az egy-egy győzelemmel és döntetlennel álló lengyelekkel, s miután a franciák 37–33-ra nyertek, a horvátok mögött másodikként mentek tovább.

A G-csoportban is az elsőségről döntött Szerbia és Izland összecsapása, melyet nagy küzdelemben az északiak nyertek meg 32–29-re.

A C jelű négyesben Portugália és Brazília is a csoportgyőzelemért lépett pályára egymás ellen, az európai csapat meggyőző fölénnyel nyert 27–19-re. A D-csoportban Spanyolország és Feröer meccse is az első helyről döntött: a spanyolok pocsékul kezdtek és kevesebb mint 20 perc után már tízgólos hátrányban voltak, s hiába kapaszkodtak, 34–31-es vereséget szenvedtek.

KÉZILABDA
U21-ES FÉRFI VILÁGBAJNOKSÁG (Német- és Görögország)

Magyarország–Dánia 33–28 (16–15)
A magyar csapat gólszerzői: Papp T. 6, Lukács P., Ilic 5-5, Imre B. 4, Pergel, Sisa 3-3, Krakovszki Zs., Karai 2-2, Sztraka, Ónodi-Jánoskuti, Fazekas G. 1-1