Férfi kézi NB I: szoros győzelemmel zárta az idényt az FTC

CS. M.CS. M.
2023.05.27. 19:43
Az utolsó pillanatban nyert az FTC (Fotó: <a href="https://www.fradi.hu/kezilabda/ferfi-kezilabda/hirek/oriasi-csataban-nyertunk-az-evzaron?fbclid=IwAR0LcWvZJ_7BOpAecPQscDwCA-SF9F07jEvi3SkOEnyMPRMAuJlm0eGYlfM" target="_blank">Fradi.hu</a>)
A férfi kézilabda NB I alapszakaszának utolsó fordulójában a Ferencváros 32–21-re legyőzte a Balatonfüredet, míg a Csurgó 33–23-ra nyert a Fejér B.Á.L.-Veszprém ellen.

A negyedik helyen záró Ferencváros végletekig kiélezett meccsen, az utolsó pillanatban, az 5/5 lövéssel záró, így ötgólos Debreczeni Dávid góljával győzte le a Balatonfüredet. A „kis” Veszprém 10 góllal kikapott a Csurgótól. A NEKA szoros meccsen 29–27-re nyert a kieső Budai Farkasok ellen.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
UTOLSÓ JÁTÉKNAP
FERENCVÁROSI TC–BALATONFÜREDI KSE 32–31 (15–16)
Budapest, Elek Gyula Aréna, 700 néző. Vezette: Bíró Á., Kiss O.
FERENCVÁROS: Győri K. – LÉKAI 5, Ónodi-Jánoskúti 4, DEBRECZENI 5, Mikita J., Nagy Bence 6 (1), Kovacsics 3. Csere: Borbély (kapus), IMRE B. 5 (1), Bognár A., Prainer, Pordán, Balogh Zs., CSÖRGŐ 4. Edző: Pásztor István
BALATONFÜRED: Andó – Hornyák 2, NÉMETH B. 6, VARGA M. 5, SZÜCS B. 5, Szretenovics 4, Bóka 2. Csere: BŐSZ (kapus), Dénes, Vajda, Szmetán M. 4 (2), Brandt 3. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–2. 16. p.: 12–6. 29. p.: 13–15. 36. p.: 20–17. 46. p.: 23–24. 57. p.: 28–29
Kiállítások: 14, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2
Pásztor István: – Jó mérkőzés volt, bár nem volt tétje, de mindkét csapat beleállt a játékba. Ami eddig működött a játékunkban, most nem, mert a padról nem nagyon tudtak hozzátenni. Az őszhöz képest megváltozott, sokat fejlődött a csapatom, ez a negyedik helyet eredményezte.
György László: – Végig szoros, kiélezett volt a mérkőzés, talán egy pontot megérdemeltünk volna, de nem sikerült, és ezért bosszús is vagyok. Az ötödik helyünk a játékosállomány ismeretében tökéletes, dicséret a csapatnak, ma is nagyot küzdöttek, de jó, hogy vége a bajnokságnak.

CSURGÓI KK–FEJÉR B.Á.L. VESZPRÉM 33–23 (19–15)
Csurgó, Sótonyi László Sportcsarnok, 550 néző. Vezette: Andorka, Hucker
CSURGÓ: Holló 2 – Tóth Á., Markez 2, KRSZMANCSICS 7, ROTIM 4, Herceg 5, BAZSÓ 4. Csere: Füstös Á. (kapus), Gebhardt 2, Horváth P., Szeitl L. 2,GÁBOR 4, Borsos, Spruk 1, Krecic, Szeitl E. Edző: Baranyai Norbert
VESZPRÉM: MIKLÓS G. – Preszter 3, Ludmán 2, Szrnka, Bugyáki, Éles B. 4 (2), HÁRI 4. Csere: BALOGH T. (kapus), Szatmári 3, Vetési 1, Seregi 1 (1), Machác 1, Fercsik, Szucsik 2, Rubos, Gál D. 2. Edző: Éles József
Az eredmény alakulása. 8. perc: 7–6. 18. p.: 14–7. 22. p.: 15–12. 27. p.: 17–13. 35. p.: 21–15. 41. p.: 24–17. 47. p.: 28–20. 52. p.: 29–21. 56. p.: 32–22
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 5/3
Baranyai Norbert: – Fontos mérkőzésen vagyunk túl, nagyon meg akartuk szerezni a hatodik helyet, és örülök, hogy sikerült ezt megvalósítanunk. Egy-egy kisebb megingás után magabiztos győzelmet arattunk. Köszönet a csapatnak a kitartásért és a küzdésért, valamint a szurkolóinknak az egész éves támogatásért.
Danyi Gábor: – Gratulálok a Csurgó hatodik helyéhez. Ma nem voltunk igazából partiba velük, ez a különbség a realitás. Fiatal a csapatunk, nagyot küzdöttek, ez ma ennyire volt elég. Örülünk, hogy az élvonalban folytatjuk, mert továbbra is a fiatalokra építünk és ez lesz a jövő útja.

HSA NEKA–BUDAI FARKASOK 29–27 (11–11)
Balatonboglár, 300 néző. Vezette: Paska, Vastag
NEKA: Deményi – Szilágyi Benjámin 1, Temesvári 3, Sztraka 1, Papp T. 3, Kovács T. 1, Krakovszki B. 2 (2). Csere: PALASICS (kapus), DELY 4, Kovács G. 4 (4), Tárnoki, Karai, ÁCS P. 4, Sisa 1, Draskovics 1, KRAKOVSZKI ZS. 4. Edző: Sótonyi László
BUDAI FARKASOK: MERKOVSZKI – KOVÁCS Á. 2, ENOMOTO 5, Rédai, ZENNADI 8, Vuleta, Nurelden 3 (2). Csere: Nánási (kapus), Szövérdffy, Turák 1, Széles 2, Puskás, Nagy Sz. 4, Valler 2. Edző: Korsós Ádám
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–3. 13. p.: 6–8. 21. p.: 9–8. 32. p.: 11–13. 42. p.: 19–18. 45. p.: 19–20. 52. p.: 23–23. 55. p.: 25–23
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 9/6, ill. 2/2
Sótonyi László:
– Tipikus utolsó mérkőzés volt, de ahogy az öltözőben is elmondtam, az a jó csapat, amelyik nem játszik jól, de küzd, hajt, és végül nyerni tud. A tavalyi biztos bennmaradás után idén stabil középcsapat lettünk, komoly meglepetések és sikerek fűződnek a nevünkhöz. Most egy kicsit örülünk, de szeretnénk még előrébb menni, feszegetni a saját határainkat.
Korsós Ádám: – Gratulálok a hazaiaknak, nemcsak a mostani győzelemhez, hanem az egész idényhez. Nekünk egy jó lecke, tanulóév volt, ebből kell építkeznünk a jövőben. Az első félidőben a védekezés és a kapusteljesítmény rendben volt, majd a második játékrészben visszaestünk, ellenfelünk pedig ezt kihasználta.